X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Соціально економічний розвиток України в І половині 17 ст.

Завантажити презентацію

Соціально економічний розвиток України в І половині 17 ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Соціально економічний розвиток України в І половині 17 ст.

Слайд 2

Завдання уроку З”ясувати, як відбувалося зростання магнатського землеволодіння на українських землях; Визначити основні наслідки розвитку фільваркового господарства та розвитку товарного виробництва; Прослідкувати про зміни в становищі селян і міщан; Розвивати вміння працювати з підручником, історичними документами, встановлювати причинно – наслідкові зв”язки

Слайд 3

План вивчення Зростання магнатського землеволодіння. Поширення фільварків. Розвиток товарного виробництва. Міста. Становище міщан. Становище селян.

Слайд 4

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Латифундія Фільварок Товарне виробництво мануфактура

Слайд 5

Зростання магнатського землеволодіння Хто такі магнати? Якими шляхами вони отримали у власність величезні земельні володіння? Прочитайте п.1 § 9 та дайте відповіді на запитання: 1. Якими способами польські магнати отримували у власність земельні володіння на українських землях? Володіння князів Острозьких перебували на Волині, Брацлавському, Київському, Руському, Сандомирському, Краківському, Берестейському, Мінському, Новогрудському, Вітебському і Віленському воєводствах ( 620 населених пунктів, з них 38 міст ). Річний прибуток князів острозьких від їхніх володінь становив 1 млн. злотих. Яремі Вишневецькому належали 40 тис. селянських дворів, міста Лубни, Пирятин, Хорол, Полтава, Золотоноша, Лохвиця. Усього Вишневецькі мали близько 500 тис. підданих. Величезні приватні земельні володіння називаються ЛАТИФУНДІЯМИ.

Слайд 6

Розвиток товарного виробництва Що таке товарне виробництво? Яка форма сільськогосподаського виробництва набуває поширення на українських землях з їх переходом до Польщі? Чому набуває поширення фільваркова система господарювання у Речі Посполитій та українських землях? Зростання попиту на сільськогосподарську продукцію в країнах Європи. “…. Тепер у нас нема вояків, … зате є корчмарі, гендлярі й посередники… Найбільшим подвигом у нас вважається знати дорогу, якою женуть биків із маєтку до Гданська, бо всі заможніші торгують волами, кіньми, вином, медом, … рибою, …. всяким хлібом.” С. Старовольський 1. Які зміни відбулися в середовищі шляхти в І половині XVII ст. внаслідок розвитку товарного виробництва?