X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Соціальні реформи за правління М. Хрущова"

Завантажити презентацію

"Соціальні реформи за правління М. Хрущова"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Соціальні реформи за правління М. Хрущова Підготовили: Педченко Андрій, Більченко Марія, Гуденко Наталья, Скринник Катерина Перевірила: Дульська Юлія Петрівна Охтирська ЗОШ №4 ім. Остапа Вишні учні 11 класу 2013р.

Слайд 2

План Грошова реформа Житлова реформа Пенсійна реформа

Слайд 3

Безсумнівним досягненням М.Хрущова була сильна соціальна політика, яка торкалася практично всіх сторін суспільного життя. Соціальні завоювання хрущовської доби не менш важливі, ніж ліквідація ГУЛАГу. Ці два напрями в політиці реформ виявилися незворотними, тобто справді історичними за своїм значенням.

Слайд 4

1. Грошова реформа Десять "портянок Сталіна" міняли на один "хрущовський фантик" У 1960 – 1961 рр. була проведена грошова реформа. За 10 "сталінських" карбованців 1947 року випуску давали 1 "хрущовський". У тій же пропорції 10:1 зменшувалися тарифи заробітної плати, розміри пенсій, стипендій, внески в ощадних касах, платіжні зобов'язання, договори тощо. Усі державні ціни з 1 січня 1961-го також знижувалися вдесятеро. Мета реформи - "полегшення грошового обігу й надання більшої повноцінності грошам". Народ на цю звістку зреагував миттєво. У другій половині 1960-го в декілька разів підскочив виторг ювелірних магазинів. Розкуповували хутряні вироби. На товарах вартість почали вказувати і в старих, і в нових грошах.

Слайд 5

Післяреформенний рубль 1961 року

Слайд 6

У липні 1957 р. ЦК КПРС і Рада міністрів СРСР прийняли постанову «Про розвиток житлового будівництва в СРСР». У ній ставилося завдання надати кожній сім'ї окрему квартиру. Для будівництва нових житлових масивів передбачалося створення в кожному великому місті високопродуктивних домобудівних комбінатів і розвиненої промисловості будівельних матеріалів. Понад 3 млн квартир, споруджених у містах і робітничих селищах України за десяток років, істотно пом'якшили житлову проблему. Хоча збудовані в часи М. Хрущова п'ятиповерхові панельні будинки з невеликою житловою площею пізніше презирливо назвали «хрущобами», вони були для жителів міст кращим варіантом порівняно із бараками або перенаселеними комуналками. 2. Житлова реформа

Слайд 7

Проектування «Хрущовок»