X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розвиток Запорізької Січі у 18 ст. Ліквідація Січі Катериною 2

Завантажити презентацію

Розвиток Запорізької Січі у 18 ст. Ліквідація Січі Катериною 2

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лекція 7. Розвиток Запорізької Січі у XVIII ст. Ліквідація Січі Катериною II. План лекції: 1. Запорозька січ та Гетьманство в першій половині XVIII ст. 2. Ліквідація Гетьманшини та зруйнування Запорозької Січі.

Слайд 2

Пилип Орлик (1710— 1742 рр.) У 1710 р. залишки козацького війська обирають на гетьмана П. Орлика (1710— 1742 рр.) - колишнього генерального писаря при І. Мазепі. Намагаючись забезпечити собі підтримку, він створює проект під назвою «Пакти і Конституція прав вольностей Запорізького Війська» — угоду між гетьманом, старшиною і запорожцями. Статті конституції передбачали встановлення національного суверенітету, забезпечення демократичних прав людини, єдності та взаємодії законодавчої, виконавчої і судової влади.

Слайд 3

Слайд 4

Зовнішня політика гетьмана У зовнішній політиці передбачалася спілка зі Швецією та кримським ханом. П. Орлик виступив за непорушність кордонів Війська Запорізького, визначених ще Зборівською угодою. Орлик, підтриманий Карлом XII, вступає у спілку з Туреччиною і Кримом і на початку 1711 р. організує спільний похід запорожців і татар проти російських військ в Україні. Проте наступ не мав успіху, і Орлик був змушений повернутись в еміграцію.

Слайд 5

Іван Скоропадський (1708 – 1722 рр.) За часів правління І. Скоропадського посилюється контроль Москви над Україною. До гетьмана був