X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Розвиток культури України 60-80ті роки"

Завантажити презентацію

"Розвиток культури України 60-80ті роки"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розвиток культури України 60-80ті роки Підготували учні 42 групи Петренко Дмитро та Місюра Денис

Слайд 2

Слайд 3

Література 1960-1980 років У 60—80-ті роки значних успіхів у подальшому розвитку національної літератури досягли українські письменники. Лише за період з IV (1959 р.) по V з'їзд (1966 р.) письменників України кількість літераторів республіки збільшилася з 527 до 770 чол. Крім десяти письменницьких філій, які працювали в 1959 p., було відкрито відділення Спілки письменників у Луганську і Житомирі.

Слайд 4

О. Корнійчук М. Бажан Ю. Смолич Письменники, удостоєні звання героя Соціалістичної праці Але ситуація в літературі залишалась складною. Влада заохочувала висвітлення теми класової боротьби, виробничої тематики, егоїзму радянського народу в роки Великої Вітчизняної війни. Переважна більшість українських письменників залишалася на позиціях «соціалістичного реалізму». Серед них такими були Олександр Корнійчук, Микола Бажан, Юрій Смолич удостоєні звання Героя Соціалістичної праці.

Слайд 5

Максим Рильський Максим Рильський. У радянську добу Рильський написав тридцять п'ять книжок поезій. У період 60-80их років найвідомішими були чотири твори: «Слово про рідну матір», «Троянди й виноград» (1957), «Голосіївська осінь», «Зимові записи» (1964). За останні два твори був відмічений Ленінською премією. Максим Рильський був директором Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії України.

Слайд 6

Михайло Стельмах Михайло Стельмах був єдиним українським радянським письменником, що здобувся найвищих нагород за свою творчість і не був членом Комуністичної партії Радянського Союзу. Стельмах переважно писав у жанрі соцреалізму. Водночас у цей період зявилися твори, що виходили за межі соцреалізму і набули широкого громадського звучання. Серед них романи «Дума про тебе» та «Чотири броди», написані Стельмахом.