X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розвиток культури на початку 20 століття

Завантажити презентацію

Розвиток культури на початку 20 століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Заняття №4 Тема: Розвиток культури на початку 20 століття.

Слайд 2

План Характерні риси культури України на початку 20 ст. Наука і техніка. Література, образотворче мистецтво. Театр і музика. Побут і звичаї українців.

Слайд 3

Характерною рисою культури України на початку 20 ст. було поєднання тенденцій – збереження національно-культурної ідентичності (народництво) та перенесення на місцевий грунт новітніх європейських зразків художнього самовиразу.

Слайд 4

Реалізм – напрямок у літературі й мистецтві, який прагне правдиво, об'єктивно відображати дійсність. Модернізм – загальна назва сукупності напрямків у літературі й мистецтві кінця 19-на поч. 20 ст. представники яких заявляли про розрив із традиціями реалізму

Слайд 5

Вищу освіту в Західній Україні надавали 4 вищі навчальні заклади – Львівський та Чернівецький університети, Академія ветеринарної медицини та Політехнічний інститут у Львові.

Слайд 6

Досягнення українських біологів і медиків. Праці О. Країнського з мікробіології, В. Данилевського – з ендикронології, М. Грінклера – із хірургії, М. Ланге – із психології дістали всесвітнє визнання. М. Ланге

Слайд 7

Епідеміолог і мікробіолог Д. Заболотний першим у світовій практиці відкрив шляхи поширення чуми та запропонував ефективні засоби боротьби з нею.

Слайд 8

М. Грушевський у Петербурзі видав одну з перших узагальнюючих популярних праць із вітчизняної історії “Нарис історії українського народу.” На початку 20 ст. вийшли перші книги його фундаментальної 10-ти томної “Історії України-Руси”.

Слайд 9

В. Вернадський став організатором, а від 1918 року першим президентом Української академії наук. У творчій спадщині вченого залишилося близько 400 наукових праць із мінералогії, геохімії, радіології, біохімії.

Слайд 10

Першим до модернізму звернувся поет М. Вороний, який у 1901 році в статті в “Літературно-науковому віснику” закликав повернутися до справжньої запашної поезії”. У 1909 році в Києві було засновано перший журнал українського модерну “Українська хата”.

Слайд 11

Супрематизм модерністський напрямок у мистецтві, започаткований К. Малевичем, який вважав його вищим досягненням у мистецтві. Супрематизму притаманні геометричні абстракції з найпростіших фігур ( квадрат, прямокутник, коло, трикутник).

Слайд 12

Дайте відповіді на запитання: Що таке модернізм? Який відсоток населення Наддніпрянської України вмів читати й писати? Назвіть автора повісті “Тіні забутих предків” Який художник започаткував у мистецтві напрямок супрематизму?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України