X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Російський визвольний і польський національно-визвольний рухи в Україні

Завантажити презентацію

Російський визвольний і польський національно-визвольний рухи в Україні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Російський визвольний і польський національно-визвольний рухи в Україні

Слайд 2

Мета уроку охарактеризувати діяльність масонських організацій в Україні, рух декабристів та польське повстання 1830–1831 рр.; розвивати в учнів уміння працювати з історичними джерелами, аналізувати їх, робити висновки, порівняння, висловлювати свою точку зору; сприяти патріотичному вихованню учнів.

Слайд 3

Опозиція до царського режиму порушення царем обіцянок, даних добровольцям, що захищали імперію від Наполеона; перебування російських полків у Європі, де не було деспотичного самодержавства, кріпацтва, чиновницького свавілля; поширення ідей Французької революції – свободи, рівності і братерства. ОПОЗИЦІЯ (від латин. oppositio — протиставлення) — опір, протидія, протиставлення одних поглядів, однієї політики іншим поглядам, іншій політиці; угруповання, яке протистоїть політиці офіційної влади. Поява – після Закордонного походу російської армії 1813-1814 рр.

Слайд 4

«Аракчеєвщина» Мета політики: боротьба з опозицією. Діяльність: боротьба проти просвітницьких і революційних настроїв інтелігенції; сприяв пригнобленню селянства. РЕАКЦІЯ (фр. reaction, від латин. re… — проти і actio — дія). В історії — активний опір суспільному прогресові з боку віджилих або переможених суспільних верств, політичний режим, установлений для збереження та зміцнення старих суспільних порядків і придушення прогресивних сил. Портрет Олексія Аракчеєва роботи Джорджа Доу. Військова галерея Зимового Палацу, Державний Ермітаж (Санкт-Петербург)