X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Провідні актори та режисери українського театру

Завантажити презентацію

Провідні актори та режисери українського театру

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Провідні актори та режисери українського театру

Слайд 2

Перші спроби підготовки професійних акторів пов’язані з діяльністю драматичної школи, заснованої 1904 р. У Києві при музичній школі М. Лисенка де викладалася теорія і практика сценічного мистецтва. Таким чином, створилися передумови розвитку українського модерного театру, основи якого заклала драматургія Лесі Українки, Володимира Винниченка, Олександра Олеся. Їх творчість, за визначенням Л. Старицької-Черняхївської, зумовила три течії театру: театр настрою, театр соціальний і театр символічний. Новим етапом у розвитку українського театру став 1918 р. У Києві утворилися три театри: Державний драматичний, Державний народний і ”Молодий театр”. Державний драматичний театр очолювали О. Загаров і В. Кривецький. Виховані на традиціях К. Станіславського і В. Немировича-Данченка у Московському художньому театрі, вони вхилялися до реалістично-психологічної школи. У репертуарі театру переважали п’єси В. Винниченка, Г. Ібсена, Г. Гауптмана. У березні 1919 р. Театр націоналізовано й перейменовано в Перший Український театр Радянської Республіки ім. Т.Г. Шевченка.

Слайд 3

На розвитку театрального мистецтва 20—30-х років помітно позначився процес українізації, що трагічно закінчився ”розстріляним відродженням”. Духовними провідниками українського ренесансу ХХ ст. Стали письменники М. Зеров (керівник київської групи неокласиків) і М. Хвильовий. М. Зеров М. Хвильовий відстоювали розвиток української культури у її зв’язку з європейською і світовою. Їх погляди поділяв Лесь Курбас (1887-1937), видатний режисер-реформатор українського театру. Утворення у Києві двох театрів — Державного драматичного і ”Молодого театру” стало своєрідним завершенням трьохсотлітнього існування українського театру. З їх появою в Україні намітилися дві основні тенденції розвитку театрального мистецтва — театру реального і мистецтва театральності. В основі своїй ці дві антитези властиві розвиткові театру в усіх країнах.

Слайд 4

За роки незалежності в Україні з’явилося багато нових театрів, зростає інтерес до народного та вуличного театру. Українське драматичне мистецтво дедалі активніше інтегрується в європейський культурний простір. Світове визнання здобув театральний режисер Роман Віктюк, творчість якого стала вагомим внеском у світову театральну естетику кінця 20 століття. Відомий далеко за межами України й інший український режисер — Андрій Жолдак. Низка талановитих акторів українського театру, Богдан Ступка, Ада Роговцева, Анатолій Хостікоєв та інші, з великим успіхом знялися у вітчизняних і зарубіжних кінострічках.

Слайд 5

В Україні щорічно відбувається низка міжнародних театральних фестивалів, що засвідчили свій авторитет у Європі: «Київ травневий» у Києві, «Золотий Лев» та «Драбина» у Львові, «Тернопільські театральні вечори. Дебют» у Тернополі, «Херсонеські ігри» у Севастополі, «Мельпомена Таврії» у Херсоні, «Різдвяна містерія» в Луцьку, «Інтерлялька» в Ужгороді.

Слайд 6

Сьогодні  в Україні працюють драматичні , музичні та лялькові театри.Серед них : Академічний драматичний театр ім. І.Франка (Указом Президента України театру надано статус Національного, 1994; у 1987 – 2001 рр. його очолював С.Данченко, від кінця 2001 р. очолює народний артист України Б.Ступка; акторський склад: Б.Ступка,Б.Бенюк,А.Хостікоєв, Н.Сумська,   Л.Кадирова,Л.Задніпровська, О.Богданович,І.Дорошенко, В.Мазур); Національний  академічний український драматичний театр ім. Заньковецької, м. Львів (з 1987 р. головним режисером театру є Ф.Стригун; статус національного здобув 2002 р.; у тетрі працюють: Я.Мука, С.Глова,Р.Біль, Н.Лань, І.Шваківська, Т.Жирко,О.Гарда, І.Гаврилів,Р.Мервінський, О.Кузьменко,М.Максименко, В.Щербань,Л.Остринська; розширився гастрольний діапазон  театру: Велика Британія, Канада, США, Польща); Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки( ім’я присвоєно театру в 1941 р, свого часу тут працювали: актори В.добровольський, О.Борисов, П.Луспекаєв, К. Лавров, А.Рогавцева; режисери К.Хохлов, В.Неллі, М.Соколов).

Слайд 7

Поряд із  драматичними театрами, в Україні працюють театри музичного спрямування : оперні (у Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпропетровську), музичної комедії (у Харкові, Одесі, театр  оперети в Києві, дитячий музичний театр у Києві)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України