X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Початок холодної війни

Завантажити презентацію

Початок холодної війни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Початок холодної війни

Слайд 2

Суть війни Суть «холодної війни» полягала в суперництві двох систем в ідеологі чній та економічній сферах, боротьбі за вплив на країни «третього світу», нарощуванні ядерної, хімічної, бактеріологічної зброї масового знищення, всіх видів звичайного озброєння, збільшення чисельності армій тощо.  

Слайд 3

«Холодна війна» розпочалася, коли розбіжності в поглядах на світ у по воєнний час породили підозру і недовір'я між США та СРСР. Перша конфлі ктна ситуація склалася довкола Польщі. Москва домагалася сформування уряду, підвладного її впливові; Вашингтон рахував за незалежніший, пред ставницький уряд, що відповідав би демократичній західній моделі. На Ял тинській конференції в лютому 1945 року було підписано угоду, статті якої допускали розширену інтерпретацію спірної проблеми. В угоді згадувалися й «вільні та безперешкодні» вибори в Польщі.

Слайд 4

Під час першої зустрічі з міністром закордонних справ СРСР Вячеславом Молотовим американський президент Гаррі Трумен продемонс трував свій намір наполегливо відстоювати право Польщі на самовизначення і недвозначно вказав радянському дипломатові на необхідність дотримувати ся ялтинських угод. «Зі мною ніколи ще так не розмовляли», — запротесту вав Молотов. «Дотримуйтесь даного слова, і з вами так не розмовляти муть»,  знову безкомпромісно і рішуче відказав Трумен. Після цієї словес ної дуелі політиків стосунки між двома країнами дедалі погіршувалися.

Слайд 5

Протягом останніх місяців війни радянські війська зайняли всю Централь ну та Східну Європу. Москва використала свою військову міць для надання допомоги східноєвропейським компартіям і для придушення партій демокра тичного спрямування. Комуністичні партії ^благословення та за сприяння Моск ви швидко поширили свій вплив та владу в усіх країнах регіону, останньою кра пкою став державний перевороту Чехословаччині в 1948 році.

Слайд 6

«Холодна війна» почалася з публічних заяв. У1946 році Сталін ого лосив про неможливість миру в світі «за умов сучасного капіталістичного розвитку світової економіки». Вінстон Черчилль, прем'єр-міністр Великої Британії часів війни, виступив з відомою ефектною промовою у Фултоні, штат Міссурі. З його слів випливало, що «від Щецина на Балтиці до Трієста на Адріатиці на континент спала залізна завіса»; Черчилль підкреслив, що Британії та Сполученим Штатам потрібно крокувати пліч-о-пліч, аби проти діяти радянській загрозі.