X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Північно-Східна Русь

Завантажити презентацію

Північно-Східна Русь

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історичний диктант Засновником угорської держави традиційно вважають ….. В якому році виникає Угорське королівство? Найвищий орган станового представництва Угорщини. В якому році Угорщина розпалася на три частина? Першим достовірно відомим польським князем з династії П”ястів був…. За якого польського князя було об”єднано польські території в єдину державу? В якому році виникло Польське королівство? Польський король, який середині XIV ст. провів ряд реформ на зміцнення королівської влади. Орган станового представництва у Польщі. З виникненням в Польщі органу станового представництва Польська держава перетворилася на …… монархію. В якому році було укладено Кревську унію? В якому році відбулася Грюнвальдська битва?

Слайд 2

Відповіді Іштвана І Святого 1001 р. Державні збори 1526 р. Мєшко Болеслав Хоробрий 7. 1025 р. 8. Казимир ІІІ Сейм Станову 1385 р 1410 р

Слайд 3

Північно – Східна Русь © Тарасов В.В. вчитель історії Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2009

Слайд 4

План уроку Володимиро – Суздальське князівство. Новгородська республіка

Слайд 5

Опорні поняття і дати уроку Опорні поняття: Новгородська республіка; Феодальна розробленість Опорні дати: 1147 р. – перша письмова згадка про Москву; 1169 р. – захоплення Києва Андрієм Боголюбським; 1240 р. – Невська битва

Слайд 6

Яка середньовічна держава зображена на карті? Який етап її розвитку відображено на карті? Показати на карті князівства, розташовані на українських землях? Актуалізація опорних знань

Слайд 7

Володимиро – Суздальське князівство Князівство було розташоване між Окою і Волгою. Найдавнішим містом князівства було Суздаль. За рішення Любечського з”їзду князівство переходило у власність Володимира Мономаха, який направив князювати в ньому малолітнього сина Юрія, названого згодом Довгоруким. У 1008 р. Володимир Мономах заснував місто Владимир.

Слайд 8

Князі Володимиро – Суздальського князівства Юрій Довгорукий – вів боротьбу за володіння Новгородом, Києвом. За прагнення володіти далекими від князівства територіями і одержав прізвисько Довгорукий. Двічі Юрій займав Київ, і лише в 1155 р. став київським князем. Проте в 1157 р. київські бояри його отруїли.

Слайд 9

Князі Володимиро – Суздальського князівства Після Юрія князем став його син Андрій. В с.Боголюбово він збудував княжий палац, в якому полюбляв відпочивати і за що отримав прізвисько Боголюбський. За прагнення зміцнити князівську владу у своїй державі був убитий боярами.

Слайд 10

Князі Володимиро – Суздальського князівства Новим князем став брат Андрія – Всеволод Юрійович ( 1176 – 1212 рр.), якого називали Всеволодом Велике Гніздо ( мав 12 дітей, з них - 8 синів). Він першим прийняв офіційний титул великого князя Володимирського. За нього князівство переживало часи економічного і культурного піднесення. Після його смерті Володимиро _ суздальське князівство розпалося на удільні князівства.

Слайд 11

Новгородська земля

Слайд 12

Новгородська земля З утворення Київської Русі Новгородська земля ввійшла до складу держави. За своїм значенням Новгород став другим містом Київської Русі. У 1136 році Новгород звільнився з під – опіки Києва і було встановлено боярську республіку.

Слайд 13

Органи влади у Новгороді НАРОДНЕ ВІЧЕ ( 300 – 500 осіб з найзаможніших родин ) Питання війни і миру Укладення договорів з князями Затвердження законів єпископ посадник тисяцький Скарбниця Церковний суд Зовнішня політика Очолював уряд Скликав віче Виконував рішення віче Командування міським ополченням

Слайд 14

Господарство Новгорода Землеробство ( але ступінь розвитку невисокий через несприятливі природні умови ) Промисли: полювання, риболовство, добування солі Торгівля ( купували: зерно; продавали : хутро, віск, мед, рибу, сало, льон, хміль)

Слайд 15

Боротьба Новгорода з іноземними загарбниками Боротьба із шведами Де відбулася битва? Хто очолював новгородців? Чим закінчилася битва? Чому Олександру було присвоєно прізвище Невський? Боротьба з німецькими рицарями. З якою метою німецькі рицарі вторглися в Новгородські землі? Хто очолив новгородське військо? Де і коли відбулася вирішальна битва? Які наслідки Льодового побоїща?

Слайд 16

Олександр Невський

Слайд 17

Прийом О.Невським папських легатів

Слайд 18

Невська битва в образотворчому мистецтві М.Рерих. О.Невський у поєдинку з Біргером

Слайд 19

Закріплення Які особливості державного устрою Новгородської землі? Чи спостерігаємо процеси утворення удільних князівств у новгородських землях? Чому? Які перемоги отримали новгородці уборотьбі з іноземними загарбниками? З якою історичною особою пов”язані ці перемоги?

Слайд 20

Домашнє завдання Читати п.1, 2, 4 §18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України