X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хмельницький

Завантажити презентацію

Хмельницький

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

1. Назвіть хронологічні рамки Національно-визвольної війни. 2. Хто очолив національно-визвольну війну і проти кого? 3. З якою державою Б. Хмельницький уклав договір ? 4. У якому місті проходило укладення договору 1654р?

Слайд 2

ПОЛІТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ ПО СМЕРТІ Б. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО 1. Царський уряд ігнорував інтереси Української держави. 2. Зазнала невдач українсько-трансільванська воєнна кампанія 1657 р. у Польщі. 3. У ході війни не відбулося об’єднання всіх українських земель. 4. Посилилося соціальне напруження в суспільстві. 5. Погіршилося матеріальне становище козацтва. 6. На Запорозькій Січі назрівав соціальний вибух.Запорозці вимагали для себе платні. 7. На новообраного гетьмана, який повинен був обійняти цю посаду після смерті Хмельницького, покладалося важливе завдання —ліквідувати соціальне напруження в українському суспільстві й продовжити боротьбу за національне визволення українських земель та об’єднання їх в одній державі.

Слайд 3

Рішення старшинської козацької ради (квітень 1657 р.) про встановлення спадковості гетьманства — передачі влади після смерті Б. Хмельницького його молодшому сину Юрію

Слайд 4

Генеральний писар Іван Виговський зумів домогтися на старшинській раді 26 серпня 1657 року обрання себе гетьманом до часу повноліття Юрія Хмельницького У другій половині жовтня Виговський скликав козацьку старшинську раду в Корсуні, яка й обрала його повноправним гетьманом України.

Слайд 5

Слайд 6

Мета: охарактеризувати політичне становище Гетьманщини після смерті Б. Хмельницького, визначити основні засади внутрішньої і зовнішньої політики гетьмана Івана Виговського.

Слайд 7

План 1.Обрання гетьманом Івана Виговського. 2.Внутрішня і зовнішня політика І. Виговського. 3.Україно – московська війна 1658 – 1659 рр. 4. Кінець гетьманування Івана Виговського.

Слайд 8