X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
П А М’Я Т К И АРХІТЕКТУРИ ТА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА, ОБОВ’ЯЗКОВІ ДЛЯ РОЗПІЗНАВАННЯ АБІТУРІЄНТАМИ

Завантажити презентацію

П А М’Я Т К И АРХІТЕКТУРИ ТА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА, ОБОВ’ЯЗКОВІ ДЛЯ РОЗПІЗНАВАННЯ АБІТУРІЄНТАМИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. Софійський собор у Києві Собор святої Софії — пам'ятка архі тектури і монументального живопису XI-XVIII ст., одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Софійський собор був однією з найбіль ших будівель свого часу. 1934 р. територія Софійського монастиря оголоше на Державним історико-архітектурним за повід -ником. У 1990 р. ансамбль Софійського монастиря занесено до Переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. © Афанасьєв А. В., 2013

Слайд 2

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013 Вишгородська ікона Богородиці (візантійська традиція). Перша пол. ХІІ ст. Справжня назва цієї ікони не Володи-мирська, а Вишгородська. За переказами, на Русь ікону було привезено з Візантії в се редині XII ст. як подарунок Юрієві Долгорукому від константинопольського Патріарха. Вона прикрашала храм святих Бориса і Гліба у Вишгороді неподалік Києва, звідки Анд рій Боголюбський вивіз її до Володимира-на-Клязьмі, де вона й була перейменована на Володимирську.

Слайд 3

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. Холмська ікона Богородиці 2000 р. на Волині було віднайдено ше девр константинопольського малярства XI—XII ст. — Холмську ікону Богородиці. Вона написана олійними фарбами на кипарисо вих дошках у візантійському стилі. На іконі збережено 70 % авторського живопису.

Слайд 4

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013   Вірменський собор у Львові Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці — пам'ятка архі тектури національного значення, єдиний храм Вірменської апостольської церкви в Західній Україні.

Слайд 5

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013 Мініатюри Пересопницького Євангелія. Пересопницьке Євангеліє — визначна пам'ятка староукраїнської мови та мис тецтва XVI ст.

Слайд 6

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013 Ікона «Архангел Михаїл» Івана Рутковича На Західній Україні до найяскравіших представників епохи українського баро ко належить Іван Руткович (р. н. невід. — 1703), визначний український живописець. Центральна пам'ятка творчості І. Рут-кевича — іконостас жовквівської міської церкви Різдва Христового (1697-1699). Цей іконостас — останній відомий на сьогодні видатний твір майстра. Творчості Рутковича притаманні світ ська жанрова інтерпретація релігійних сю жетів, яскравий, насичений колорит ікон (темпера з додаванням масла). «Архангел Михаїл» Рутковича із Жовкви, повністю ви конаний у барочній техніці, відрізнявся від традиційного візантійського канону. Свя тий, зображений на іконі, має людяне світле обличчя з виразними очима. Його поза ди намічна, а атрибути наближені до сучасної Рутковичу доби: панцир та меч в архангела подібні до гусарської зброї часів Віденської битви.

Слайд 7

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013 Портрет Богдана Хмельницького Гравюру голландця Вільгельма Гондіуса (бл. 1602 — р. с. невід.) другої половини XVII ст. вважають одним з головних портретів гетьмана Богдана Хмельницького, виконаним з картини невідомого художника 1651 р.

Слайд 8

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013 Георгіївська церква Видубицького монастиря в Києві Видубицький Свято-Михайлівський мо настир було споруджено у 1070-х рр. Всеволо дом Ярославичем на околиці Києва у Видубичах. Сучасний ансамбль монастиря сформу вався на зламі ХVІІ-ХVIII ст., коли тут було зведено Георгіївський собор, який є цент ром композиції ансамблю і одним з кращих зразків архітектури українського бароко. За просторовою структурою Георгіївська церква належить до класичного типу дев'ятидільних п'ятибанних храмів, її вважають найдосконалішою з усіх подібних будівель. Архітектор компенсував розташування со бору У глибокій долині, надавши йому вер тикально видовжених пропорцій. Фасади визначаються вишуканою бароковою деко ративністю.

Слайд 9

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013 Собор святого Юра у Львові Будівництво греко-католицької кафедри розпочалося 1744 року за проектом Бернарда Меретина. Храм стоїть на терасі, до якої ведуть дво-маршеві сходи, прикрашені балюстрадою й скульптурами геніїв роботи С. Стажевського. Із 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова увійшов до скла ду світової спадщини ЮНЕСКО.

Слайд 10

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013 «Дівчина з Поділля» В. Тропініна На початку XIX ст. однією з найголовні ших тем у мистецтві було зображення народ ного життя. Важливу роль у цьому відіграв Василь Тропінін, який багато писав україн ських селян. Про це він згадував на схилі літ: «Я мало вчився в Академії, але навчив ся в Малоросії: я там без перепочинку писав з натури...» Саме до таких картин належить «Дівчина з Поділля». Твір вражає не лише своєю майстерністю, але, насамперед, тим теплим почуттям у ставленні до моделі, що загалом не властиве тогочасному мистецтву, у якому панівною була естетика класициз му. Художник уважно змальовує типову по дільську сорочку, корали на шиї, дівочий головний убір, при цьому фарби добре від творюють фактуру зображеного. Але увага митця далека від захоплення етнографічною екзотикою вбрання, він бачить у ньому ви сокохудожні атрибути народного побуту.

Слайд 11

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013 На початку XX ст. в архітектурі поши рюється стиль, який отримав назву укра їнський модерн. Цей стиль в українській архітектурі найбільш вдало втілено в будин ку Полтавського губернського земства. Його автором був Василь Кричевський (1873-1944). Із головного фасаду будинок мав два з половиною поверхи, а з двору — три з половиною. Високий цоколь з рожевого граніту, складений з ве ликих грубо оброблених каменів, прорізують вікна з фігурними перетинками, над ними прокладено міцний карниз. Над головним порта лом влаштовані потрійні вікна з крученими біло-синіми колонами, над якими зображе но герб Полтави в оточенні прапорів. Будинок Полтавського земства. Нині краєзнавчий музей. 1903-1908

Слайд 12

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013 Троїцький Межиріцький монастир-фортеця поблизу Острога Свято-Троїцький чоловічий монастир був заснований монахами Києво-Печерської лаври (про нього вперше згадано в літописах XIII ст.). В архітектурі тут були поєднані давньоруські традиції з готикою і ренесансом. За легендами Межиріцьку фортецю по'єднував підземний хід із замком Острога.

Слайд 13

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. П'ятницька церква в Чернігові. Кін. ХІІ ст. П'ятницька церква в Чернігові — уні кальний витвір майстрів останнього пе ріоду давньоруської архітектури. Церква була названа на честь святої Параскеви-П'ятниці, покровительки торгівлі, сільсько го господарства, родини. Головна особливість архітектури храму: оригінальне рішення пе реходу від прямокутної основи до барабана за допомогою триступінчастих арок — закомар. © Афанасьєв А. В., 2013

Слайд 14

Київська Русь кін.Х – поч.ХІ ст. Київська Русь ХІ – ХІІІ ст. Галицько-Волинська держава Укр. землі у складі Великого кн. Литовського Українські землі в ХVІ ст. Укр. землі в пер.пол. ХVІІст. Національно-визвольна війна Укр. землі в 60-80 рр. ХVІІст. Укр. землі в ХVІІ-перш.пол.ХVІІІ ст. Укр. землі в другій пол. ХVІІІ ст. Укр. землі в першій пол. ХІХ ст. Укр. землі в другій пол. ХІХ ст.-ХХ ст. © Афанасьєв А. В., 2013 Спасо-Преображенський собор у Чернігові Спасо-Преображенський собор було за кладено 1036 р. князем Мстиславом Воло димировичем, а закінчено за часів князя Святослава Ярославича. У плані являє со бою прямокутник, поділений двома ряда ми стовпів на три нави, завершені на сході трьома півкру