X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Опозиційний рух(1960-80х рр)"

Завантажити презентацію

"Опозиційний рух(1960-80х рр)"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Алла Горська,Іван Драч Виконала: Учениця 11-А класу Миколаївської гімназії №41 Скулімовська Анна Опозиційний рух(1960-80х рр)

Слайд 2

Алла Горська(18 вересня 1929 - 28 листопада 1970) -українська радянська художниця, дисидент, діяч правозахисного руху 1960-х років в Україні. Алла народилася в Ялті в 1929 році. Її батько, Олександр Валентинович Горський, був одним з організаторів радянського кіновиробництва, в 1931 році він став директором Ялтинської кіностудії. У 1932 році Олександр Валентинович з сім'єю переїхав до Москви, де обіймає посаду начальника виробництва тресту «Востокфильм», а в 1933 році - до Ленінграда, де О. В. Горський спочатку був заступником директора, а потім - директором ленінградської кіностудії. Війна застала 11-річну Аллу разом з матір'ю і старшим братом Арсенієм (загинув навесні 1943 року) в Ленінграді. Переживши блокаду, влітку 1943-го Алла з матір'ю евакуювалися до Алма-Ату, де вже працював на об'єднаній кіностудії Олександр Валентинович. В Алма-Аті родина була недовго і наприкінці 1943 року переїхала до Києва. З 1946 по 1948 рік А. Горська навчалася у Київській художній школі імені Шевченка, яку закінчила із золотою медаллю, вступила на живописний факультет Київського художнього інституту. Влітку 1952 року вона вийшла заміж за студента цього ж вузу Віктора Зарецького. Через два роки, закінчивши інститут, працювала за фахом у галузі станкового і монументального живопису.

Слайд 3

Творча діяльність А. Горська створила ряд монументально-художніх робіт. Її твори експонувалися на виставках, вона пробувала себе у сценографії.

Слайд 4

Своєрідним організаційним осередком руху шістдесятників став київський клуб творчої молоді "Сучасник", що виник у 1959 році під егідою міського комсомолу. Його очолив Лесь Танюк, а найактивнішими учасниками були Алла Горська, Михайлина Коцюбинська, Микола Вінграновський, Іван Драч та інші. Серед основних форм їхньої багатогранної діяльності були: відродження різдвяних вертепів; організація різноманітних мистецьких гуртків; пошук місць масових поховань сталінських жертв; вечори пам'яті відомих діячів: Т.Шевченка, І.Франка, Л.Українки, М.Куліша, Л.Курбаса; виступи у пресі тощо. Перехід від виключно культурницької до громадської діяльності не міг не викликати реакції з боку режимуВбачаючи у пошуках творчої молоді зародки опозиційності, відступ від основних канонів, можновладці перейшли у наступ на шістдесятників. Сигнал надійшов з Москви, де Микита Хрущов піддав брутальному цькуванню представників творчої інтелігенції .  З осені 1962 року почали набирати оберти позасудові репресії проти активістів КТМ: заборона вистав, експозицій, літературних вечорів, стеження, погрози, профілактичні бесіди, і навіть побиття.В кінці 1964 року клуб було закрито. Клуб творчої молоді