X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМНІМЕЧЧИНИ ТА ЇЇ СОЮЗНИКІВ НА УКРАЇНІ.

Завантажити презентацію

ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМНІМЕЧЧИНИ ТА ЇЇ СОЮЗНИКІВ НА УКРАЇНІ.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ІВАН ГОНЧАРЕНКО Іван Іванович Гончаренко народився 12 серпня 1908 р. у селі Яблунові на Полтавщині в бідній селянській родині. У воєнній та післявоєнній творчості поета переважає лі-рично — епічне відтворення героїзму захисників Вітчиз-ни, трудів і днів радянської людини. Під час Великої Віт-чизняної війни Іван Гончарен-ко був кореспондентом ар-мійських газет. В 1943 році Іван Гончарено пише вірші, присвячені захисникам Одеси і Севастополя - «Одеса, Севастополь».

Слайд 2

ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ НІМЕЧЧИНИ ТА ЇЇ СОЮЗНИКІВ НА УКРАЇНІ.

Слайд 3

29 вересня 1941р. – ПОЧАТОК МАСОВИХ РОЗСТРІЛІВ В БАБИНОМУ ЯРУ У КИЄВІ. РОЗСТРЯЛЯНО 150тис. євреїв. У ДРОГОБИЦЬКОМУ ЯРУ ЗНИ-ЩЕНО – 30 тис. євреїв. УСЬОГО РОЗСТРЯЛЯНО ЗА РОКИ ОКУПАЦІЇ ПОНАД 900 тис. євреїв на УКРАЇНІ.

Слайд 4

..Ні, це не тиша! Незгасимий крик, Ста тисяч серць предсмертний крик одчайний. Тяжкий, гнітючий і нестерпний дим Підносився над моторошним яром. Він дихав смертю, він душив кошмаром, Вповзав в доми страховищем глухим. Могильний вітер з тих ярів повіяв - Чад смертних вогнищ, Тіл димучих згар. Дивився Київ, гніволиций Київ, Як в полум’ї метався Бабин Яр. М. Бажан

Слайд 5

ВІДСТУПАЮЧИ НА СХІД, РАДЯНСЬКІ ВІЙСЬКА ЗНИЩУ- ВАЛИ ВСЕ, ЗАЛИШАЮЧИ ЧОРНУ ЗГОРІЛУ ЗЕМЛЮ.

Слайд 6

З димами Відлунок донісся: - О сину, помстись, покарай! П. Воронько П.ТИЧИНА БІЛЯ ОЗЕРА У ЛІСІ ...Ми той день запам'ятали в час фашистської навали. Що тут дiялось - це ж жах! Вороги прийшли в село, кожен з них - немов той звiр, забiгають просто в двiр. Ой, як страшно то було! В них на касках - наче роги. Падай,гелгають,- у ноги! Вся земля ця вже не ваша: люди, й хлiб, i конi, й наша. Ви ж вiднинi в нас раби - що не скажем, те й роби. Нашу мову переймайте, а свою геть забувайте; Те, що їсти і що пить, - за кордон до нас везіть!

Слайд 7

ПАВЛО ТИЧИНА Павло Тичина народився 23 січня 1891 року в селі Піски, нині Бобровицького району Чер-нігівської області. У творах періоду війни Павло Тичина гримить, мов грім, коли пере-дає слово рідному українському народові, аби ствердити його невмирущість. Він постає перед нами зворушливим, коли пише про біль вимушеної розлуки з Україною, яку топ-че фашистський чобіт. Під час Великої Вітчизняної війни створює збірки віршів «Ми йдемо на бій» -1941 рік, «Перемагать і жить!», «Тебе ми знищем!» - 1942 рік, «День настане» - 1943 рік.

Слайд 8

Меморіальна дошка П. Тичині. Надгробок П. Тичині на Байковому кладовищі у Києві. Помер 16 вересня 1967 року.

Слайд 9

ПОВНА ОКУПАЦІЯ УКРАЇНИ РОЗПОЧАЛАСЯ 22 липня 1942 року. Останнім було окуповано місто СВЕРДЛОВСЬК ВОРОШИЛОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Слайд 10

ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО «Я рішив якось воювати. Я не військовий і не здоровий, тому я вибрав собі роботу. Я збиратиму народні сльози і народний гнів… Я писатиму статті, щоб підтримати дух бійців у трудну годину». Із листа О.Довженка до Ф.А.Редька «Мені важко од свідомості, що «Україна в огні» – це правда. Прикрита і замкнена моя правда про народ і його лихо». О.Довженко. Зі «Щоденника». 26.11.1943 Коли почалася війна, Довженко, вже майже п’ятде- сятилітній, не при великому здоров'ї, проситься на фронт і, хоч спочатку мусив евакуюватися до Уфи, Ашхабада, врешті домагається свого, несе службу політпрацівника, військового кореспондента. Од-ночасно він ставить документальні фільми, пише кіносценарії, оповідання і статті, постійно виступає по радіо. В 1944-1945роках створює кіноповість «Україна в огні», в 1943 році знімає повнометраж- ний документальний фільмі “Битва за нашу Радян-ську Україну”, який дубльовано 26 іноземними мо-вами. Пише статті, повісті, оповідання, приймає участь у створенні документальних стрічок.

Слайд 11

Олександр Довженко на фронті – 1943 рік. Могила Олександр Довженко

Слайд 12

Бачу, ніби у сні, те поліське село, Закривавлений дим Над лелечим крилом, Бачу яму, як ніч, І три тисячі пліч, Що навіки в ту яму лягло! О. Богачук

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України