X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Монгольська навала на українські землі

Завантажити презентацію

Монгольська навала на українські землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Монгольська навала на українські землі

Слайд 2

План уроку 1. Київська Русь у ХІІ – на початку ХІІІ ст. 2. Монгольська держава Чінгісхана. 4. Битва на Калці. 5. Похід Батия на Русь. 6. Оборона Києва. 7.Утворення Золотої Орди

Слайд 3

1. Київська Русь у ХІІ – на початку ХІІІ століть В славнозвісній пам’ятці кінця 12 століття “Слово про Ігорів похід” невідомий автор писав: …Виросли роздори, І згинуло незлічено добра Народу руського ... В крамолах, в міжусобицях лягло Людей немало. Рідко орачі, Йдучи за плугом, голос подавали. Зате ворони каркали щодня На тілах, непохованих у полі... Страшні були ті битви. Давайте пригадаємо Прочитайте розділ підручника “Поява удільних князівств” (сторінка 114) Дайте відповідь на запитання: — Які причини дроблення Київської держави на удільні князівства? — Якими були наслідки феодальної роздробленості для Русі?

Слайд 4

Розпад Київської держави Працюємо з картою Розгляньте карту “Київська держава сер. ХІІ – поч. ХІІІ століть” Дайте відповідь на запитання: Які руські князівства існували в межах території сучасної України?

Слайд 5

Напади половців на південні кордони Розбратом серед князів скористалися кочівники. Спершу це були половці, які з’явилися в приазовських і причорноморських степах. Грізний ворог, подолати якого можна було спільними силами, завдавав щораз болючіших ударів. Особливо потерпали від половецьких набігів Переяславська земля і Київщина. Століття розбрату послабили колись могутню державу. Та князі зволікали з примиренням між собою і стали часто залучати половців у міжкнязівські чвари. Половці навіть складали значну частину війська князів Русі.