X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Монголо-татарська навала

Завантажити презентацію

Монголо-татарська навала

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Монгольська навала, золотоординське іго

Слайд 2

Завдання уроку Познайомитися з походженням монголів, утворенням монгольської держави та її завоюваннями. Визначити причини поразки руських князівств

Слайд 3

План уроку Походження монголів. Чингізхан та його завоювання. Перша зустріч руських князівств з монголо – татарами. Похід хана Батия на Русь. Золотоординське іго.

Слайд 4

Опорні поняття і події теми Опорні поняття: Золота Орда золотоординське іго ярмо ярлик хан баскак ясак Опорні події: 1206 р. - створення Монгольської держави 1223 р. - битва ан р.Калці 1237- 1241рр. – вторгнення монголо- татар в руські князівства

Слайд 5

Походження монголів Які були основні заняття монголів? З ім”ям якого правителя пов”язується об”єднання монголів? Яка перша країна стала жертвою походів монголів? Який був наступний похід монголів?

Слайд 6

Звичаї монголів На сонові відеофрагменту: Які моральні якості монголи цінували вище всього? Якою була релігія монголів?

Слайд 7

Чингізхан На основі відеофрагменту: Як поводили себе монголи в містах Середньої Азії? Які наслідки монгольського завоювання Середньої Азії? Куди спрямував свої військ Чингізхан після завоювання Середньої Азії? Яка доля спіткала половців?

Слайд 8

Завоювання Чингізхана Дата Військові походи Наслідки 1206- 1211 рр. Східна Азія Підкорення киргизів, бурят, якутів, уйгурів. Разгром Тангутського царства. 1211-1215 рр. Китай Захоплення Північного Китаю. 1218 р. Корея Завоювання Кореї 1219-1221 рр. Середня Азія Завоювання Середньої Азії 1221 – 1223рр Закавказзя, Крим Завоювання Закавказзя, Криму

Слайд 9

Слайд 10

Битва на Калці На основі відеофрагменту: Як поводилися монгольські посли при зустрічі з руськими князями? Чим закінчилася зустріч монгольських послів з князями? Де і коли відбулася перша битва руських військ з монголами? Чому руські війська потерпіли поразку?

Слайд 11

Вторгнення хана Батия в руські князівства На основі відеофрагменту: Хто очолив новий похід монголо – татар на Русь? В якому році хан Батий вторгся на Русь?

Слайд 12

Оборона Рязані На основі відеофрагменту: Яке князівство першим прийняло удар монголо – татар? Чим закінчилася оборона Рязані? Чому рязанці не зуміли вистояти проти монголо – татар?

Слайд 13

Героїзм населення руських князівств Які князівства стали наступними в завойовницькому поході хана Батия? Чому Батий вирішив повернути свої війська від Новгорода і повернутися в степи? Чому монголо – татари зуміли розгромити ряд руських князівств?

Слайд 14

Другий похід хана Батия

Слайд 15

Золотоординське іго Після розгрому князівств монголо – татари встановили на руських землях своє панування – золотоординське іго: Руські князі повинні були отримати грамоту – ярлик – для управління князівством. Ярлик на велике князювання видавали хани тим князям, яких вони вибирали. Це загострювало боротьбу між руськими князями. В руських містах розпоряджалися ханські намісники – баскаки. Вони наглядали за князями і стежили за збиранням данини. Епізодично монголо – татари здійснювали військові походи проти деяких князівств з метою їх ослаблення.

Слайд 16

Перевірка знань учнів Чому руські князівства не зуміли протистояти монголо – татарам?

Слайд 17

Домашнє завдання Прочитати п. 3 §18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України