X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Колії вщина

Завантажити презентацію

Колії вщина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Колії вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі.

Слайд 4

Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Ґонта.

Слайд 5

Повстання почалося святочним проголошенням його в Мотронинському манастирі на Зелені Свята 29-го травня 1768 року. Але підготова до повстання, згідно з опінією польських і українських сучасників, тривала кілька літ. Максим Залізняк у 1767 році прибув із 18-ма козаками до Мотронинського манастиря й тут зробив свою тимчасову квартиру. Щоб замаскувати ціль свого побуту, Залізняк записався разом із його товаришами в послушники, які, нібито, готовились поступити в монаший чин.

Слайд 6

Слайд 7

На Зелені Свята, 29-го травня 1768 року, зібралася в Мотронинському манастирі велика кількість прочан. Після Богослужіння перед церкву заїхало кілька возів зі зброєю, - переважно з ножами, - і кількадесят кінних козаків. Максим Залізняк відчитав спеціяльну відозву, відому в переданні під назвою "Золота Грамота", із закликом до всенароднього повстання проти польських окупантів України з метою винищення їх, або прогнання з України й відновлення Гетьманщини. Повстання гайдамаків почалося.

Слайд 8