X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Княжа Русь-Україна

Завантажити презентацію

Княжа Русь-Україна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема 2. КНЯЖА РУСЬ-Україна Тема урока: КИЇВСЬКА РУСЬ. ПЕРШІ КНЯЗІ Сімнадцяте жовтня Класна робота

Слайд 2

Мета уроку: познайомити учнів з життям і діяльністю перших київських князів, створити їхні образні портрети, продовжити формування навичок самостійної та групової роботи, розвивати уміння чітко й логічно висловлювати свої думки, продовжити формування хронологічних навичок, виховувати повагу до минулого.

Слайд 3

З попереднього розділу ми дізналися, що українські землі в давні часи заселяли скіфи, греки, слов'яни. Вони, як і багато інших народів, залишили після себе чимало пам'яток. Слов'янські племена утворили на території українських земель державу - Київську Русь. Як виникла ця держава? Хто її розбудував? Якими справами запам'яталися її володарі? Чому про Київську Русь знали в Європі і за її межами? Відповіді на ці та багато інших запитань дізнаємося з розділу «Княжа Русь – Україна».

Слайд 4

Сьогодні ми поговоримо про відоме вже вам письмове історичне джерело літопис «Повість минулих літ». Звідти ми черпаємо основні знання про Київську Русь — першу на нашій території державу із центром у Києві.

Слайд 5

Кий, Щек, Хорив та сестра Либідь вважаються засновниками першої династії правителів на Русі. Однак, вони відносяться до, так званих, легендарних князів, бо повідомлення про них є лише в легендах, а інших доказів поки немає. З легендами можна ознайомитись завдяки Нестору-літописцю, який їх записав у літописі "Повість минулих літ" Перша легенда, що в племені полян жили Кий, Щек, Хорив та сестра Либідь. На березі Дніпра вони збудували поселення, яке в честь старшого брата назвали Києвом. В честь інших братів названі деякі з київських гір (Щек -> Щекавиця, Хорив - ->Хоривиця), а сестра Либідь залишилась в назв притоки Дніпра (річка Либідь). Друга легенда, що Кий не був ніяким князем, а був простим перевізником на Дніпрі - перевозив людей та товари через річку. Люди, які очікували на березі на переправу, поступово утворили поселення, яке від перевізника отримало ім'я Київ.