X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Іван Вишенський"

Завантажити презентацію

"Іван Вишенський"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іван вишенський Презентацію підготував учень 9 класу ЛСШ №69 Ферій Петро

Слайд 2

Іван Вишенський (Судова Вишня) Іван Вишенський народився в середині XVI ст. в містечку Судова Вишня на Львівщині в родині міщан (у творах називав себе «Іоан мних з Вишні», «странник речений Вишенський», «Із Вишні»

Слайд 3

навчання Здобув початкову освіту, а потім перебував у Луцьку та Острозі, І. Франко висував припущення, що сюди його міг запросити князь Костянтин Острозький, який звернув увагу на здібності юнака й залишив його при дворі.

Слайд 4

Унівський монастир у XVIІ - XVIII ст І.Вишен ський постригся в ченці й жив упродовж певного часу в Уневському монастирі. Унівська чудотворна ікона

Слайд 5

Вишенский І. «Сочинения» За життя Іван Вишенський створив прекрасні послання та полемічні твори, серед яких «Викриття диявола-світодержця», «Послання до усіх, в Лядській землі сущих», «Послання до єпископів», «Послання до князя Острозького».

Слайд 6

І.Вишен ський “Послання до єпископів”

Слайд 7

З Вишенським був тісно пов’язаний Іов Княгиницький. Збереглося послання Вишенського до Княгиницького, яке свідчить про дружні стосунки між ними. Саме з ініціативи Вишенського Княгиницький заснував знаменитий монастир — Скит Манявський, який став оплотом православ’я на Покутті.

Слайд 8

Заклав його виходець з Афону монах Йов Княгинецький з Тисмениці. Разом зі славнозвісним українським письменником-полемістом Іваном Вишенським він свого часу перебував на грецькому Афоні і через це заснований ним скит називали «Руським Афоном».

Слайд 9

Життєвий та духовний шлях Жив Вишенський у кількох містах, але приблизно у 30—35 років оселився в Греції на горі Афон, прийнявши чернецтво. З малочисельних джерел та із самих його творів ми розуміємо, що ця людина мала запальну вдачу, твердий характер, але нам не відомо, що саме змусило Вишенського стати ченцем, зрікшись бурхливого світського життя.

Слайд 10

На заклик братств І. Вишенський прибуває на Україну, багато подорожує, пише твори, в яких викриває панівну верхівку, а Брестську унію трактує як насильство й ошуканство.Через два роки видатний полеміст повернувся на Афон, наказав себе замурувати в кам’яній печері. У 20-х роках ХVII ст. у голоді, молінні й роздумах помер цей аскет, письменник і політичний борець.

Слайд 11

Увіковічненя Івана Вишенського

Слайд 12

Дякую за увагу

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України