X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Сірко – найвідоміший кошовий отаман Запорозької Січі

Завантажити презентацію

Іван Сірко – найвідоміший кошовий отаман Запорозької Січі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

\ \ Іван Сірко – найвідоміший кошовий отаман Запорозької Січі

Слайд 2

Іван Сірко народився приблизно між 1605—1610 роками. Сучасні дослідники вважають, що Іван Сірко походив зі Східного Поділля . Результати досліджень кошовому отаманові на момент його смерті було 70-75 років 1663 році Іван Сірко вперше став кошовим отаманом Війська Запорозького.

Слайд 3

Родина І. Сірка Софія Сірчиха — дружина Івана Сірка. Народила Івану двох синів — Петра і Романа, і двох доньок. Син: Петро Сірченко — одружений на доньці молдавського господаря Хінкула. Син: Роман Сірченко — одружений 1679 року з донькою покійного гетьмана Івана Брюховецького . Донька: ім'я невідоме — дружина Івана Сербина, мереф'янського козака . Донька: ім'я невідоме — дружина Івана Артеменка (Артеміва), козака Харківського полку.

Слайд 4

Участь у Тридцятилітній війні Сірко брав участь у Тридцятилітній війні (1618—1648) на стороні французів. Проте дослідження сучасних істориків доводять, що в джерелах, які присвячені Тридцятирічній війні, ім'я Івана Сірка не згадується.

Слайд 5

Кошовий отаман У 1663 році він здійснив два вдалі походи до Криму ,завдавши відчутних поразок ханським ордам. Після укладання Андрусівського перемр’я 1667 року Сірко деякий час підтримував Петра Дорошенка. У 1667 році Іван Сірко став полковником Харківського полку і здійснив похід до Криму. У 1670 році запорожці знову обрали Сірка кошовим. У 1671 році Сірко присягнув Речі Посполиті і зобов’язався воювати з Кримським ханством. У 1675 році він здійснив похід на Крим і зруйнував столицю ханства Бахчисарай.

Слайд 6

У 1676 під час зречення влади П.Дорошенка Іван Сірко прийняв від нього клейноди гетьмана. 1677 і 1678 рр. Сірко здійснив Чигиринські походи проти турецько – татарських військ.