X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія Погребищенського району

Завантажити презентацію

Історія Погребищенського району

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія Погребищанського району Підготувала: Студентка групи П – 21 КФЕК НУДПСУ Манілець Аліна

Слайд 2

Історія краю Перші згадки про древній Надросянський край датуються 1148 роком. Погребищани є нащадками слов’янського племені “росичів”, які згадуються в “Слове о полку Игореве”, що кочували по мальовничих берегах річки Рось.

Слайд 3

На початку ХIII століття після монголо-татарської навали на пожарську, де було поселення Рокитня, залишилися одні погреби та підземні ходи , де вдалось уціліти небагатьом мешканцям краю. Звідси і походить сучасна назва районного центру - Погребище.

Слайд 4

В середині ХVІ століття місто користувалося Магдебурським правом. В 1629 році воно налічує понад 6 тис. жителів. В той час як у Вінниці - 9 тис. В 1653 році його було вдруге вщент зруйновано князем Вишневецьким , що відступав разом з поляками із-за Дніпра під натиском Б.Хмельницького. Магдебурське право. XIII ст. Князь Дмитро Іванович Вишневецький (Байда)

Слайд 5

Антифеодальні повстання, визвольні війни та жорстокі розправи неодноразово ставали справжнім випробуванням для мешканців нашого краю. Погребищани були безпосередніми учасниками Коліївщини, народних повстань під проводом Семена Палія, Івана Медведя, боролися за кращу долю в загонах Устима Кармелюка. Семен Палій Устим Кармелюк

Слайд 6

На початку ХХ століття містечко нараховувало : дворів –943, жителів – 5807 чол., 2 церковно-приходські школи, 6 круподерень, завод “шипучих вод”, 2 водяних млини, 10 мануфактур, 30 бакалійних і м’ясних лавок, розпочато будівництво цукрового заводу. Млин в селі Збаржівка. Побудований в 1903р. Цукровий завод.