X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хто такий «куркуль?»

Завантажити презентацію

Хто такий «куркуль?»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Робота на тему: Хто такий «куркуль?»

Слайд 2

Куркуль — селянин, який використовує працю найманих працівників. До революції 1917 року слово куркуль мало інше значення. За словником Даля: «Скупий, скряга, жи- домор, кремінь, кріпиш; перекупщик, переторгов- щик, маклак, прасол, звідник, особливо у хлібній торгівлі, на базарах та пристанях, сам без грошей, живе обманом, обміром; … гуртовщик, скупщик і відгонщик тварин; розносчик, коробейник». Інакше кажучи, це слово означало не економічний статус, а риси характеру людини, або її професію.

Слайд 3

Слайд 4

1 лютого 1930 р. ЦВК і РНК СРСР прийняли постанову "Про заходи по зміцненню соціалістичної перебудови сільського господарства в районах суцільної колективізації і по боротьбі з куркульством".

Слайд 5

Ті, які не погоджувались із політикою Сталіна, їх карали: 10 рокыв ув`язнення; Розстріл; Конфіскація майна; Переселення в інші не придатні для життя райони

Слайд 6

Ось як розкуркулювання згадує Шпильова Олена Петрівна 1919 р. н., яка з батьками на той час жила на х. Беркотівка: "Розкуркулювали нас в листопаді 1932 року. Одного дня прийшли люди (не хочеться їх і згадувати), описали все майно, навіть пере- пряди конопель. Про те, що будуть розкуркулювати батьки знали, бо не хотіли йти в колгосп. Але ми надіялись, що це лихо нас об- мине, бо були не куркулями, а середняками. Та й викуп, який Вам за- пропонували як відступне, батько заплатив (заплачено 2000 крб., щоб по документах наша сім'я залишилась в середняках). Але на другий день приїхали люди і з нашого двору вивезли все майно…» СВІДЧЕННЯ ОЧЕВИДЦІВ ТРАГЕДІЇ:

Слайд 7

"Між селянами і нашою владою точиться жорстока боротьба. Це випробування нашої сили і їх витрива- лості. Голод довів їм, хто тут господар. Він коштував мільйони життів, але колгоспна система існуватиме завжди. Ми виграли війну", - підбивав підсумки пері- оду секретар ЦКВКП(б)У і секретар Дніпропетровсь- кого обкому КП(б)У М. Хатаєвич 1929 – весна 1930 р. р. рокотилась хвиля селянських повстань.

Слайд 8

Перед Голодомором Й. Сталін писав В. Кагановичу: «…компартія України - це приховані петлюрівці…» Після розкуркулення та голодомору, як писав С. Косіор у листі до Й. Сталіна “...колгоспників так навчили “уму-розуму…”

Слайд 9

НАСЛІДКИ РОЗКУРКУЛЕННЯ: Витрушували все з комор, засіків, горщиків, рукавиць. За- бирали навіть те, що було звареним!!! Якщо в копкі, із членів бригади виникали підозри, що господар зерно закопав, то ме- талевими прутами перевіряли двір, город, сіно, солому. Голод почався з осеїні1932 року, але весна 1933-го була найваж- чою.

Слайд 10

В Україні в 1929 р. налічувалось близько 72 тис. куркуль- ських господарств, а під розкуркулення потрапило 200 тис. господарств.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Джерела: http://uk.wikipedia.org; http://alkir.narod.ru; http://www.hrono.ru; http://newzz.in.ua; http://keedhost.livejournal.com; http://www.ogoniok.com http://lozovahistoricclub.narod.ru;

Слайд 14

Презентацію виконав: Студент групи №16 - Цюрко Андрій ВПУ №7 КАЛУШ 2012

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України