X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Етапи розвитку української державності

Завантажити презентацію

Етапи розвитку української державності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні етапи розвитку української державності

Слайд 2

Київська Русь

Слайд 3

Початок формування української державності. Київська Русь (IX-XII ст.) Створення держави потребувало правового регулювання суспільних відносин.Феодальне право Русі виникло на основі звичайного права.Перше юридичне зведення в русько-візантійських договорах 911 і 944 рр.- “Устав і закон руський”. У роки князювання Володимира Великого з'явився новий закон,так званий “Устав земляний”. Правові устави IX-X ст. увійшли до “ Руської правди ”найдавнішу частину якої склала “ Правда Ярослава ”,видана ним у Новгороді в 1016р. Подальший розвиток давньоруського законодавства пов'язаний з діяльністью синів Ярослава Мудрого . У 1072р. Ізяслав,Святослав,Всеволод затвердили у Вишгороді “ Правда Ярославичів ” . Нову кодифікацію правових норм здійснив Володимир Мономах. “Утав” Мономаха було затверджено на раді в селі Берестове в 1113р

Слайд 4

Володимир Великий Володимир Мономах

Слайд 5

Святослав Ярославич Ізяслав Ярославич Всеволод I Ярославич Ярослав Мудрий

Слайд 6

У XIV-XVI ст. українські землі перебували у складі Великого князівства Литовського. Важливими правовими пам”ятками цього періоду були Литовські статути 1529 та 1566 рр. Ці документи включали в себе елементи звичайного права і положення “ Руської правди ”. Третій Литовський статут 1588 р. було прийнято вже після створення Речі Посполитої . Він став класичним кодексом феодального права.

Слайд 7

Герб Речі Посполитої Прапор Речі Посполитої

Слайд 8

Українські землі у складі Речі Посполитої (1569-1648). У 1641 р. Литовський статут 1588 р. було надруковано в місті Вільно . Тоді вперше було створено єдиний для Речі Посполитої кодекс – “ Посполите право ”. Велике значення для українських міст мало магдебурзьке право . Воно звільняло міста від правління й суду феодалів та надавало місцеве самоврядування. За часів Богдана Хмельницького під час визвольної війни було підписано Зборівський (1649) та Білоцерківський (1651) договори, що підтвердили існування Гетьманщини.

Слайд 9

Богдан Хмельницький

Слайд 10

Гетьманщина (1654-1764) Найбільш відома пам'ятка української правової думки ХVII ст . – це Березневі статті 1654р. Цей документ надавав Гетьманщини самостійності у діяльності адміністрації й судочинства,у відносинах з іншими державами. Важливим документом цієї епохи є Конституція П.Орлика – “ Пакти й Конституції законів і вольностей Війська Запорізького ”, що був прийнятий в 1710 р.

Слайд 11

Пилип Орлик

Слайд 12

Україна у складі двох імперій (кінець ХVIII –початок ХХ ст.) Оскільки в цей період українські землі не мали своєї державності,то важко назвати правові документи,що сприяли державотворенню.Але деякі винятки існують . Наприклад,таємні організації декабристів (“ Правила ”, “ Конституція ”, “ Руська правда ”), а пізніше Кирило – Мефодіївське товариство ”(“ Статути Слов'янського товариства Св. Кирила та Мефодія ” , “ Книга буття українського народу ”) намагалися створити подібні проекти.

Слайд 13

Україна в 1917 – 1920 рр. Серед документів Центральної Ради заслуговують на увагу 4 Універсали,що стали віхами на шляху розбудови української державності.IV Універсалом 9 січня 1918 р. проголошено незалежність УНР.

Слайд 14

Радянська Україна За цей час було прийнято чотири Конституції – Конституція Радянської України 1919 р..конституція УСРР1929 р. Конституція УРСР 1937,1978рр. У 1991р. Україна проголошена незалежною державою.

Слайд 15

Українська незалежність в наш час Здобувши незалежність, народ України розпочав активну діяльність по створенню своєї демократичної держави. Прапор України Герб України Конституція України

Слайд 16

Президент України Янукович Віктор Федорович

Слайд 17

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України