X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
День соборності

Завантажити презентацію

День соборності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

День соборності

Слайд 2

Слайд 3

22 січня 2012 року Україна святкуватиме 93-річницю об’єднання своїх східних та західних земель. День соборності України — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту воз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Слайд 4

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1209/2011 Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят З метою впорядкування відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят та на підтримку пропозицій громадян, громадських організацій постановляю: 1. Установити в Україні: День Соборності та Свободи України, який відзначати щорічно 22 січня; 2. Визнати такими, що втратили чинність: Указ Президента України від 21 січня 1999 року № 42 «Про День соборності України»; (витяг)

Слайд 5

 Підготовка Акту злуки 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній. Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності. 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний «Передвступний договір» про об'єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу…

Слайд 6

Проголошення злуки 22 січня 1919 року о 12:00 годині на Софійській площі м. Києва розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта злуки. Член Директорії Ф. Швець зачитав Універсал Директорії:   «…Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу.»

Слайд 7

Карта УНР