X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Церковна політика в УРСР"

Завантажити презентацію

"Церковна політика в УРСР"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Церковна політика в УРСР

Слайд 2

Процеси перебудови створили умови для активізації релігійного життя та духовного розкріпачення народу. Здавна український народ сповідував дві форми християнства – православ’я (з Х ст.) і греко-католицизм (з XVI ст.). Після тривалого періоду переслідувань Українська Греко-Католицька Церква відновила свою легальну діяльність (1989). Церкву очолив архієпископ і митрополит Мирослав- Іван кардинал Любачівський, який перебував до цього за кордоном. УГКЦ об’єднала 3,3 тис. громад. Переважна більшість її прихильників проживає на Західній Україні. Греко-католицького митрополита або «Архієпископа Львівського і всіх українців» затверджує Папа Римський.

Слайд 3

Її головний осередок знаходиться у Москві, в Україні ж УПЦ-МП представляє «Митрополит Київський і всієї України». У 1992 р. розпочала діяльність незалежна від Москви Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ-КП). Більшість її вірних проживають на Правобережній і Західній Україні.

Слайд 4

Верховний Архиєпископ Мирослав Іван кардинал Любачівський - Глава Української Греко-Католицької Церкви 1984-2000 рр.; народився 24 червня 1914 р. у м. Долина на Станіславівщині (тепер Івано-Франківщина). Після легалізації УГКЦ в Україні, 31 березня 1991 року її глава Блаженніший Мирослав Іван урочисто повернувся в Україну, до свого законного престолу Верховних Архієпископів Львівських, який він обіймав аж до своєї смерті. Легалізує і відроджує з підпілля життя УГКЦ в Україні.  У травні 1992 р. відкрив перший в самостійній Україні Синод єпископів УГКЦ, де заявив про подальшу діяльність спрямовану на визнання УГКЦ як Патріархату. Помер  14 грудня 2000 р.  На його місце Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви обрав Верховним Архієпископом УГКЦ єпископа Любомира Гузара. З 31 березня 1991 року Почесний громадянин Львова, Почесний громадянин Тернополя.

Слайд 5

Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ) наслідує традиції українського православ’я до його поглинання Руською Православною Церквою в кінці XVІI ст. Невдалі спроби відновити українську автокефалію здійснювалися у 1920-1930, 1941-1944 рр. І тільки у 1990 р. УАПЦ змогла офіційно поновити свою діяльність. Головні її осередки також розміщені у правобережних і західних областях. У лютому 1989 року було створено ініціативний комітет з відродження Української Автокефальної Православної Церкви.