X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Архітектура України

Завантажити презентацію

Архітектура України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Архітектура України Виконала учениця 7-А класу Швець Анна

Слайд 2

Стародавня архітектура Архітектурна традиція на теренах України пройшла довгий історичний шлях розвитку.  Найстарші пам'ятки монументальної, мурованої архітектури на українських землях походять із побережжя Чорного моря — з колишніх грецьких колоній, які сягають VIII — VII ст. до н. е. До таких більших міст належали Тіра над лиманом Дністра, Ольвія над лиманом Південного Буга, Херсонес коло сучасного Севастополя, Феодосія й багато інших. Рештки архітектурного комплексу Більського городища (VII–III ст. до н. е.) вчені ідентифікують з прадавнім містом Гелон, описаним Геродотом.

Слайд 3

Архаїчне склепіння.Царський курган.Керч. Руїни давньогрецького театру, ХерсонесТаврійський(Сімферополь) Рештки міста Пантікапей. Руїни монетного двору.Херсонес Таврійський.

Слайд 4

Середньовічна архітектура Автентична українська архітектура почала формуватися у IX–X ст., коли на теренах України виникла централізована держава — Київська Русь. Спочатку всі споруди — укріплення, палаци, церкви — будувалися з дерева. Основною структурою будівель спрадавна був зруб, зведений з горизонтально покладених колод із шатровим верхом. Разом з прийняттям християнства в Київській Русі з'явилися будівлі візантійського стилю, найкращим прикладом якого є Софійський собор у Києві (XI ст.), що зберігся до нашого часу, зазнавши, втім, суттєвої барокової перебудови. Візантійський стиль на Русі почав активно реформуватися у співдії з автентичними уявленнями про будівництво й орнаментування. Внаслідок такого реформування з'явилися витягнуті вгору бані київських церков, специфічна кольорова гама розписів, фресок і мозаїк.

Слайд 5

Церква Івана Предтечі.Керч П’ятницька церква.Чернігірів Церква Святого Миколая.Чесники. Оборонська Покровська церква.Хмельницька обл

Слайд 6

Звичайний тип більших церков X — XIII ст. — це тринавні церкви з трьома напівокруглими чи гранчастими апсидами (заокруглення з боку вівтаря), з двома або трьома парами стовпів. Характерною рисою багатьох церков були т. зв. опасання, тобто галерейки, що оточували будову з трьох боків (крім сходу), які зберегалися після в українському дерев'яному будівництві. Храми були обов'язково пристосовані до оборони, адже нерідко траплялося, що вони ставали притулком від ворога не лише для ченців, але й для мирян.

Слайд 7

Готика України Один з найцікавіших періодів історії архітектури України — кінець XIV — перша І половина XV століття. На західних землях, які менше за інші потерпіли від монголо-татарської навали, тоді зростають міста, розвиваються ремесла й торгівля. В українські міста прибуває багато поселенців, переважно німців, які принесли в мистецтво, а зокрема в архітектуру, нові стильові форми. Реформатська церква (Хуст), колишній Єлизаветинський костел 13 ст. Костел Св. Миколая, пізня готика, Куликів , Львівська обл

Слайд 8

Вирішальну роль у формуванні нового стилю відіграв Лати нський кафедра льний собо р у Львові — пам'ятка архітектури національного значення. Готичну складову підкреслює високий шип даху. Дзвіниця на головному фасаді має барокове завершення і розташована асиметрично, бо другу дзвіницю недобудували. В інтер'єрі високі сніпчасті колони підтримують стрільчаті арки і склепіння з готичними нервюрами. Стіни і склепіння вкриті численними фресками. Будівництво собору розпочалося 1361 (за іншими даними — 1370) на кошти короля Казимира Великого. Серед будівничих цього храму відомі Нічко, Йоахім Гром, Амброзій Рабіш; одним із найтурботливіших опікунів будови в міських актах названо Петра Штехера. Об'ємну композицію костелу витворено завдяки двом головним складовим: пресбітеріуму (вівтарній частині) та корпусу нав (власне молитовній залі).

Слайд 9

Ренесанс У XVI–XVII ст. в Україні розповсюдився стиль Ренесансу. Найяскравіше він відобразився в архітектурі Львова. На одній з центральних площ цього міста майже повністю зберігся ренесансний ансамбль будинків, естетичною домінантою його є так звана Чорна кам'яниця — чорна будівля в оточенні світлих. Нашарування епох та поєднання різних архітектурних стилів в архітектурному ансамблі Львова роблять місто справжнім музеєм просто неба. Історична центральна частина Львова зарахована ЮНЕСКО до культурної спадщини людства. Костел і монастир бернардинів (Львів).  Колишній францисканський монастир 15 ст. Нині церква Преображення, м. Городок, Лвівська обл.

Слайд 10

Українське бароко Виник унаслідок поєднання місцевих архітектурних традицій та європейського бароко. Воскресенька церква. М.Седнів Михайлівський собор.Київ

Слайд 11

Фортеці та замки Збразький замок Золочівський замок. Корецький замок Фортеця м.Білгород-Дністровський.

Слайд 12

Дерев'яна архітектура Крехівський монастир. Костел Святої Анни Церква святої трійці Церква святого Михайла

Слайд 13

Класицизм З кінця XVIII ст. в Україну прийшов класицизм, так званий «міський стиль», характерною рисою якого було значне зменшення церковного будівництва. Перевага стала надаватись палацам та громадським будівлям. Будинок міської адміністрації Полтави. Палоцово-парковий ансамбль “Самчики”

Слайд 14

Неоготика Костел святого Станіслава. М.Чортків Костел св.Йосифа в м. Миколаїв

Слайд 15

Еклектизм в Україні Еклекти зм,   — у найширшому значенні — механічне поєднання в одному вченні різнорідних, органічно несумісних елементів, які запозичуються з протилежних концепцій. Мед.інститут ім. І.Мєчнікова в м. Харків Інтер’єр корпусу Львівського Політехнічого університету.

Слайд 16

Модерн Будинок Г.Глібова в м.Чернігів Драм.театр ім. Т.Шевченка у Харкові Муз.драм.театр ім. О.Кобилянської у Чернівцях

Слайд 17

7 історико-архітектурних чудес України Кам'янець-Подільський – місто, що зберегло дух середніх віків. Тут Ви побачите одну з найбільших оборонних споруд України, фотецю, що займає провідне місце у світовій історії оборонного зодчества. Літопис приписує будівництво кам'яної фортеці литовським князям Корятовичам, які правили князівством у 60-90-х рр. XIV cт. Високий скелястий берег р. Смотрич, живописний краєвид, величезні вежі з таємничими латинськими надписами...

Слайд 18

Києво-Печерська Лавра Києво-Печерська лавра - православний монастир, заснований у 1051 році монахами Антонієм і Феодосієм у печерах біля літньої княжої резиденції Брестово поблизу Києва.

Слайд 19

Хотинська фортеця Хотин, що приваблює туристів з усього світу, одне з найдавніших міст України, нещодавно відсвяткував своє 1000-річчя. На початку XI ст. київський князь Володимир Великий створив систему прикордонних фортець на заході й півдні своєї держави, у тому числі Хотин.

Слайд 20

Софіївка Уманський парк "Софіївка" є шедевром і зразком світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX сторіч. Парк розкинувся на площі 154,7 гектарів на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області

Слайд 21

Софія Київська Софійський собор - всесвітньо відома пам'ятка архітектури і монументального живопису ХI століття. Заснування собору згадується в літописах як під 1017 р., так і під 1037 р.

Слайд 22

Херсонес Таврійський Місто Херсонес було засноване древньогрецькими колоністами більше ніж 2500 тисячі років тому на південному заході Криму. Нині його руїни - одна з найвизначніших пам'яток Севастополя. 

Слайд 23

Національний заповідник-острів «Хортиця» Острів «Хортиця» є найбільшим островом на Дніпрі, унікальність якого в рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів – цілинних степів, байрачних та плавневих лісів, наскальної рослинності, рідкісних та зникаючих видів рослин, пам’яток геології

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України