X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВВЕДЕННЯ ДО КОНЦЕПЦІЇ ХАССП (Аналіз ризику в критичних контрольних точках)

Завантажити презентацію

ВВЕДЕННЯ ДО КОНЦЕПЦІЇ ХАССП (Аналіз ризику в критичних контрольних точках)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

A Project implemented by a Scanagri-led consortium This Project is funded by the European Union Покращання систем логістики та маркетингу для малих та середніх підприємств у сільському господарстві ВВЕДЕННЯ ДО КОНЦЕПЦІЇ ХАССП (Аналіз ризику в критичних контрольних точках)

Слайд 2

Що таке ХАССП? ХАССП це система контролю процесу, яка ідентифікує точки можливих ризиків та надає особливі заходи контролю для забезпечення безпеки продуктів харчування.

Слайд 3

Це попереджувальна система на відміну від більш традиційних (та марнотратних) систем інспекції / відмови. Походження ХАССП відноситься до 1960х років, Компанії Пілсбюрі, армії США та НАСА, де всі шукали вирішення проблеми забезпечення якості продуктів харчування для космонавтів та військових.

Слайд 4

Основні переваги ХАССП в тому, що це найефективніший та економічно вигідний метод максимізації безпеки продуктів харчування. Розвиток ХАССП в Західній Європі базується на Комісії Кодекс Аліментаріус та Директиві ЄС 93/43 по Гігієні продуктів харчування. Директива ЄС 93/43 визначає, що оператори харчового бізнесу мають ідентифікувати будь-який крок у своїй діяльності критичний по відношенню до забезпечення безпеки продуктів харчування та забезпечувати визначення, впровадження, підтримку та перегляд адекватних процедур безпеки.

Слайд 5

Принципи ХАССП: Провести аналіз ризиків Визначити критичні точки контролю (CCP) Встановити критичні ліміти Розробити процедури моніторингу Розробити коригувальні дії Розробити процедури записів та збереження документації Розробити процедури підтвердження функціонування системи ХАССП

Слайд 6

Ризики можуть бути біологічними, хімічними або фізичними, їх необхідно ідентифікувати на структурній схемі операцій, які розглядаються щодо ХАССП По схемі можливо розробити план ХАССП з визначенням ризиків, критичних лімітів, частоти та коригувальних дій Перед впровадженням плану ХАССП необхідно виконати наступні попередні умови:

Слайд 7

Належна виробнича практика Графік прибирання Контроль шкідників Профілактичне обслуговування Процедури відкликання продукції Система гарантії якості постачальника Навчальні програми для персоналу Таким чином для функціонування ХАССП плану:

Слайд 8

Діяти необхідно до виникнення проблем Заходи контролю мають бути легкими для моніторингу Тестування переходить з лабораторії на фабрику Допомагає відповідати законодавству Допомагає задовольняти потреби клієнтів

Слайд 9

Процедури рекомендовані ХАССП Запис та збереження даних по ХАССП План ХАССП та такі записи як листки збору інформації, сертифікати відповідності, будуть зберігатися в офісі керівника по ХАССП. Кожний член команди ХАССП отримає копії основного файлу, в якому міститься наступне: Перелік робочих паперів Ім’я людини відповідальної за розповсюдження документів Кожний план ХАССП буде датовано, пронумеровано та зареєстровано Для отримання матеріалів ХАССП члени команди підпишуться за них в журналі реєстрації розповсюдження документів Перелік постачальників буде додано до бази даних Протоколи засідань персоналу, перегляди плану, скарги від клієнтів, листки збору інформації, програма навчання, записи про обслуговування, сертифікати якості від постачальників, звіти про внутрішній аудит. Необхідно реєструвати записи про проведення калібрування (дата, підпис).

Слайд 10

Перегляд Окрім верифікації, необхідно виконувати перегляд плану ХАССП один раз на рік. Перегляд також виконується коли є зміни в мікробних аналізах проміжного та кінцевого продукту, матеріалів, виробничих процесів і т. і. Інформація зібрана протягом них має бути включена до системи реєстрації ХАССП. Скарги від клієнтів та доречність коригувальних заходів для окремих ХАССП також беруться до уваги. Один раз на рік виконується остаточний перегляд інформації і має бути гнучким до експлуатаційних вимог. Члени команди з ХАССП будуть виконувати внутрішні аудити кожний квартал. В разі проблем, визначених покупцями, необхідно провести дослідження та перегляд плану ХАССП. Нове законодавство може призвести до зміни ситуації та перегляду плану ХАССП. Команда з ХАССП буде щорічно проводити верифікацію. Всі скарги щодо низької якості продукту необхідно брати до уваги та вирішувати проблеми. План ХАССП необхідно переглядати для запобігання таким випадкам.

Слайд 11

Процедури підтвердження На кожній стадії розробки ХАССП необхідно виконувати декілька перевірок правильності процедур моніторингу та проводити нагляд. По закінчені дослідження ХАССП, незалежно від дати, розроблений план буде перевірено згідно всього виробничого процесу. Процедура для верифікації третьою стороною буде підтверджувати ефективність плану у контролі зон ризику.

Слайд 12

Норми та правила для виробництва ХАССП Введення Навіщо впроваджувати добровільні Норми та правила для виробництва на фермі? Відповідь однакова для будь-якої з провідних країн по виробництву продуктів харчування, в тому розумінні, що введення норм та правил націлене на реагування на численні хвилювання переробників та продавців, керовані зростаючими вимогами споживачів, в тому що продукти харчування та сировина, яку вони отримують для переробки або продажу безпечні, якісні та мають помірні ціни.

Слайд 13

Однак немає причини, чому продукти високої якості не повинні постачатися на конкурентній основі виробниками в Україні. Деякі виробники вже постачають продукцію вищої якості до переробних компаній. Для того щоб мати можливість постачати продукцію переробникам по ціні вищій за номінальну, основна умова така, що клієнт вважає продукт безпечним, якісним та виробленим згідно належної виробничої практики. Впевненість у автентичності продукту, відсутності у ньому шкідливих патогенів, залишків та забруднюючих речовин стане ще більш важливим аспектом маркетингу продуктів у майбутньому; українські та експортні ринки будуть вимагати продуктів більш високої якості. Постачання сировини буде об’єктом дослідження та порівняння, а переробники та покупці стануть більш вимогливими до якості.

Слайд 14

Виробник потребує встановити ринкову впевненість у двох напрямках: по-перше вони мають продемонструвати переробним підприємствам та покупцям, що сировина, що виробляється на їх підприємстві безпечна та високоякісна, та по-друге, що вона виробляється згідно найвищих стандартів. Через дотримання норм та правил виробники мають змогу продемонструвати, що вони поділяють турботу своїх покупців. Відповідністю протоколам норм та правил, виробники демонструють готовність вирішувати питання покупців шляхом виробництва за високими стандартами з використанням всіх найкращих методів організації робіт.

Слайд 15

Є визнана потреба переглянути шляхи, якими регулюється продукція. Вважається за потрібне відійти від сертифікації продуктів та зробити більший наголос на акредитації виробничого процесу.

Слайд 16

Впровадження Норм та правил для продукції охоплює необхідні зміни та зміцнює вимоги виробника працювати в рамках “Закону про якість та безпеку харчових продуктів”. Закон визначає більшу відповідальність за безпеку та якість продуктів харчування, яка покладається на виробника та переробне підприємство. Працювати згідно прийнятих норм та правил це перший крок для виробників в цьому процесі.

Слайд 17

Агро-промисловість як одне ціле має відповісти на нові вимоги, які висувають до продуктів споживачі та деякі передові переробні підприємства. Виробники стикаються з викликом виробляти більш високоякісну сировину та напівфабрикати, якщо вони залишаться життєздатними та будуть продовжувати постачати для переробних підприємств, які, працюючи за високими міжнародними стандартами, забезпечують зростаючий ринок своєї продукції.

Слайд 18

Для задоволення вимог покупця переробні підприємства вимагають високоякісну сировину для переробки, за яку вони готові платити більшу ціну. В обмін на це, вони очікують від постачальників продукції, якість якої вища за стандарти ДСТУ.

Слайд 19

З чого складаються Норми та правила? Норми та правила це не всеохоплююча інструкція по виробництву. Документ надає ключові рекомендації основані на основному протоколі для виробництва якісної продукції. Він охоплює основні принципи виробництва якісної продукції, заохочуючи таким чином виробників адаптувати найбільш підходящий технічний підхід до виробництва, який часто називають Норми та правила. При виробництві продукції згідно Норм та правил виробники вільні використовувати будь-які технічні засоби та технологію, яка відповідає діючим законодавчим вимогам та етиці норм та правил.

Слайд 20

Норми та правила розроблені для заохочення виробників переглянути свою виробничу діяльність та подумати, чи всі виробничі операції можна вважати належними та такими, що забезпечують виробництво безпечної та якісної продукції. Норми та правила мають на меті мінімізувати ризик на виробництві, однак треба пам’ятати, що безпека продуктів харчування та захист здоров’я людей завжди мають перевагу над якістю та контролем оточуючого середовища.

Слайд 21

Норми та правила не мають на меті замінити або відмінити легальні інструменти або статути, або узурпувати повноваження відповідних регулюючих агенцій. Норми та правила зміцнюють потребу виробляти продукцію згідно правових вимог. Виробники, які організовують виробництво згідно затверджених норм та правил, запевнюють своїх покупців в тому, що їх продукт було вироблено з використанням найкращих методів виробництва. Тому цілком резонно очікувати, що виробники отримають преміальну ціну за свою працю, що надасть їм можливість підтримувати ці високі стандарти виробництва.

Слайд 22

Планування по впровадженню Норм та правил Використання системного підходу допоможе виробникам ідентифікувати та управляти ризиками на виробництві. Виробники мають розглянути використання таких встановлених систем менеджменту якості та безпеки продуктів харчування як ХАССП для забезпечення відповідності нормам та правилам. ХАССП слідує системним підходом у визначенні особливих ризиків на всіх стадіях виробництва, а впровадження схеми ХАССП забезпечить відповідність нормам та правилам.

Слайд 23

Перший крок до впровадження Норм та правил це виконання аудиту, основаного на анкеті само-оцінювання. Використовуючи само-оцінювання виробники запевнюються, що можуть виконати умови визначені в нормах та правилах. Форма само-оцінювання подається до переробного підприємства або іншої агенції для верифікації.

Слайд 24

За само-оцінюванням слідує візит з боку інспектора (аудитора), назначеного переробним підприємством або іншою агенцією, для підтвердження того, що виробник дійсно може виробляти продукцію згідно інструкцій встановлених нормами та правилами. Після підтвердження відповідності виробника, інспектор порекомендує переробнику або відповідній агенції видати акредитаційний документ, підтверджуючий, що виробник успішно виробляє продукцію згідно інструкцій, зазначених у Нормах та правилах.

Слайд 25

Щорічний аудит буде забезпечувати постійну відповідність виробників стандартам, зазначеним в Нормах та правилах.

Слайд 26

Реєстр всіх виробників, які обрали виробництво згідно Норм та правил та схеми якості, буде підтримуватися Міністерством аграрної політики та/або місцевим управлінням сільського господарства, та це буде обов’язком Міністерства та місцевих управлінь по можливості підтримувати виробників, що відповідають Нормам та правилам.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика