X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вказівники, динамічні змінні й масиви

Завантажити презентацію

Вказівники, динамічні змінні й масиви

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вказівники, динамічні змінні й масивиМаксименко Марина Миколаївнавчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист Конотопської гімназії Конотопської міської ради Сумської області2008 р.

Слайд 2

Зміст Статичні та динамічні даніРобота з динамічними данимиПрикладиЗавданняБагатовимірні масивиПрикладЗавданняЛітература

Слайд 3

Статичні та динамічні даніУ С++ змінні можуть бути розміщені або статично – під час компіляції, або динамічно – під час виконання програм, шляхом виклику відповідних функцій зі стандартної бібліотеки. Статичне розміщення більш ефективне, тому що виділення пам'яті відбувається до виконання програми, але ми повинні заздалегідь знати тип і розмір розташовуваної змінної. Завдання, у яких потрібно зберігати й обробляти заздалегідь невідоме число елементів, зазвичай вимагають динамічного виділення пам'яті. Після того як потреба у динамічній змінній зникає, місце, яке вона займала, можна звільнити для інших динамічних об'єктів.

Слайд 4

Робота з динамічними данимиВиділення динамічної пам'яті здійснюється операцією new. За допомогою new виділяється пам’ять, і адреса, з якої вона починається, заноситься у вказівник на потрібний тип:int *n=new int;int *m=new int (10);У зразку 1 виконується виділення достатньої для розміщення величини типу int ділянки динамічної пам'яті й записує адресу початку цієї ділянки в змінну n. Пам’ять під саму змінну n виділяється на етапі компіляції.У зразку 2, крім описаних вище дій, проводиться ініціалізація виділеної пам'яті значенням 10.

Слайд 5

Робота з динамічними даними Виділення динамічної пам'яті int n=100;//розмірність масивуfloat *p=new float [n];У зразку 3 створюється динамічний масив, але p – не його ім'я, а вказівник , що зберігає адресу початку безперервної області динамічної пам'яті, достатньої для розміщення 100 елементів дійсного типу.Увага! Динамічні масиви при створюванні ініціювати не можна, і вони не заповнюються нулями.Доступ до елементів динамічного масиву здійснюється так само, як до статичного: p[5] або *(p+5)