X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вікі – технології

Завантажити презентацію

Вікі – технології

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Що собою являють Вікі – технології? Вікі — веб-сайт (або інша гіпертекстова збірка документів), що дозволяє користувачам змінювати самостійно вміст сторінокчерез браузер, використовуючи спрощену і зручнішу, порівняно з HTML, вікі-розмітку тексту.

Слайд 2

Історія виникнення Для створення вікі-середовища необхідне особливе програмне забезпечення віки. Це приватний вид системи управління сайтом (CMS). Перша вікі-мережу, «портлендського сховище зразків» (зразків програмного коду), була створена 25 березня 1995 програмістом Вордом Каннінгемом. Найбільшим і найвідомішим вікі-сайтом стала Вікіпедія. Каннінгем узяв термін вікі від «вікі вікі», тобто «хутких» автобусиків, що функціонували в аеропорту Гонолулу. Вікі вікі — це було перше гавайське слово, яке Канінгем вивчив під час першого відвідання островів, коли працівник аеропорту сказав йому їхати з одного терміналу в інший автобусом вікі-вікі.

Слайд 3

Ознаки Вікі - технологій Можливість багаторазово правити текст за допомогою самої вікі-середовища (сайту) без застосування особливих пристосувань на стороні редактора. Особливий мову розмітки - так звана вікі-розмітка, яка дозволяє легко і швидко розмічати в тексті структурні елементи та гіперпосилання, форматувати і оформляти окремі елементи. Прояв змін відразу після їх внесення. Розділення вмісту на іменовані сторінки. Безліч авторів. Деякі вікі-сайти можуть правити всі відвідувачі Облік змін (облік версій) тексту: можливість порівняння редакцій та відновлення ранніх версій.

Слайд 4

Переваги Вікі - технологій Створення ефективної освітньої інформаційного середовища на базі технології Wiki дозволяє: 1. здійснювати ефективну інформаційну взаємодію; 2.забезпечувати доступ до інформаційних ресурсів всім учасникам освітнього процесу; 3.організовувати ефективне управління і педагогічне спостереження; 4.формувати мережеві спільноти.

Слайд 5

Недоліки Вікі - технологій 1.Дублювання інформації.. 2. Неможливість структурування. 3. Ненадійність інформації. 4. Вандалізм. 5.Утруднення вираження емоцій за допомогою текстового каналу комунікації; 6. Проблеми приватності; 7.Психологічні проблеми Internet-спілкування: Internet-залежність, агресія в мережі та інше; 8. Інтелектуальна власність і авторське право.

Слайд 6

Розвиток вікі - сайтів Наприкінці 20 століття, вікі-сайти все більше визнаються як перспективний шлях розвитку приватних і публічних баз знань, і саме цей потенціал надихнув засновників енциклопедичного проекту Nupedia— Джимбо Вейлза(Jimbo Wales) та Ларрі Сенгера(Larry Sanger) — до використання технології вікі як основи електронної енциклопедії: так у січні 2001року було створено енциклопедію 21 століття— «Wikipedia».

Слайд 7

Логотип проекту “Wikipedia” 15 січня 2001 Джиммі Вейлз використав американський прапор в якості першого логотипу Вікіпедії. Однак цей логотип розглядався як тимчасовий варіант. В результаті був обраний логотип Девіда Фрідленде (англ. Девід Фридланд). У його варіанті первісний глобус був позбавлений квітів, а мультіязичний текст був замінений на окремі письмові символи, кожен з яких символізував мову, до якої відноситься. Символи, відповідно до статті в The New York Times, підбиралися в основному так, щоб позначаються ними звуки були близькі до звуку, переданому буквою W . І Фрідленд і Стансіфер передали авторські права на логотип Фонду Вікімедіа. Після виправлення деяких недоробок цього варіанту, він був розміщений в якості офіційного логотипу.

Слайд 8

Правила, що регулюють вміст Окремим користувачам через голосування надають права адміністраторів. Такі користувачі можуть вилучати чи захищати окремі статті від редагування, блокувати користувачів-вандалів та виконувати інші адміністративні функції. Спільнота може також позбавляти адміністраторів їхніх прав. Оскільки Вікіпедію може редагувати кожен, одним з головних пунктів критики Вікіпедії часто стає те, що ніхто не відповідає за правильність і повноту інформації. Аби розв'язати цю проблему, до статей додають посилання на авторитетні джерела, щоб підтвердити ту чи іншу інформацію та дати можливість читачу самому перевірити її точність.

Слайд 9

Інструменти Вікі - середовища Інструменти Вікі-середовища застосовуються з різною метою: як персональний інформаційний менеджер; як засіб організації спільної роботи над колективними проектами; як колективна електронна дошка, на якій може писати ціла група; як база даних – сховище колективного досвіду. Також середовище Вікі-Вікі широко використовують у дистанційній формі навчання, для організації позакласної й позашкільної роботи зі школярами, створюють на цій платформі енциклопедії, посібники, підручники тощо.

Слайд 10

Вікі Освіта Вікі Освіта – мережеве об'єднання учасників навчально-виховного процесу для: спільного створення зібрання сучасних, безкоштовних, вільно розповсюджуваних освітніх ресурсів; опанування нових інформаційних технологій; опанування нових організаційних форм навчальної діяльності.

Слайд 11

Вікімедія Україна «Вікімедіа Україна» — українська громадська організація, яка має на меті популяризацію та підтримку проектів «Фонду Вікімедіа» і діє на території України. Заснована 31 травня 2009 року. Зареєстрована в Києві. Станом на 1 червня 2014 року налічує 64 членів. Учасники “Вікімедія Україна” : беруть участь у міжнародних зустрічах; організовують конкурси з написання статей до Вікіпедії і завантаження зображень до Вікісховища; організовують конференції вікіпедистів; взаємодіють з власниками прав на інтелектуальну власність; випускають друковану продукцію; організовують експедиції; організовують концерти вокальної музики; взаємодіють з державними органами; залучають спонсорську допомогу.

Слайд 12

Перспективи використання Вікі-технологій в навчанні Використання вікі-технологій в освітньому процесі може стати тим самим кроком, який підштовхне студентів до дослідницької діяльності в захоплюючій формі, що дозволить з мінімальними зусиллями допомогти студентам оволодіти вищими методами пізнання. Розум карти (карти пам'яті, карти розуму, інтелект-карти, діаграми зв'язків, ментальні карти, схеми мислення, карти розуму) - методика подання будь-якої інформації за допомогою схем. Вікі також прекрасно підходить і для виконання групових письмових завдань, для планування проекту, обміну висновками та висновками досліджень, збору інформації, створення довідників і т.д.

Слайд 13

Студентка 21 пв групи ктгг П’ятак Віта 29.09.14. Презентацію виконала:

Слайд 14

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика