X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Типова архітектура персонального комп'ютера

Завантажити презентацію

Типова архітектура персонального комп'ютера

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Типова архітектура персонального комп'ютера

Слайд 2

Ознайомлення з поняттям архітектури персонального комп’ютера, її видами та творцями, принципами функціонування ПК; Засвоєння основних характеристик апаратної складової ПК; Ознайомлення з пристроями введення-виведення, пристроями для зберігання та обробки даних, та їх функціональним призначенням.

Слайд 3

Типова архітектура персонального комп'ютера Класифікація та призначення апаратних засобів Принципи функціонування ПК. Пристрої введення, виведення, зберігання та обробки інформації

Слайд 4

Поняття архітектури персонального комп'ютера Архітектурою ПК називають його опис на деякому загальному рівні, що включає опис системи команд, системи адресації, організації пам'яті і т.д. Архітектура (логічна схема) визначає принципи дії, інформаційні зв'язки і взаємодію головних принципів ПК. Структура ПК – сукупність його функціональних елементів і зв'язків між ними.

Слайд 5

Зовнішня архітектура – це ті пристрої , які бачать люди, що працюють з комп'ютером. Внутрішня архітектура – це ті пристрої, які забезпечують процеси накопичення, обробки, зберігання, представлення і передачі інформації всередині машини. Більшість із них знаходяться в системному блоці.

Слайд 6

Класична архітектура персонального комп'ютера Автором класичної архітектури комп'ютера вважають американського математика Джона фон Неймана. Класична архітектура ПК носить назву схема фон Неймана.

Слайд 7

Класична архітектура фон Неймана До складу схеми фон Неймана входять: Пристрій керування Арифметико-логічний пристрій Пам’ять Пристрої введення-виведення інформації Всі елементи схеми об'єднані за допомогою каналів зв'язку.

Слайд 8

Класифікація та призначення апаратних засобів ПК

Слайд 9

Системний блок Системний блок: Материнська (системна) плата Процесор Внутрішня та зовнішня пам'ять Блок електроживлення Звукові- та відеокарти Порти.

Слайд 10

Принципи функціонування комп'ютера Магістрально-модульний. Принцип відкритої архітектури Принцип адресності Принцип програмного керування

Слайд 11

Магістрально-модульний принцип Користувач створює різні конфігурації комп'ютера, приєднуючи до магістралі окремі модулі різних пристроїв введення-виведення, пам'яті тощо. Магістраль (шина) – набір електронних ліній, через які процесор з'єднується з іншими пристроями пам'яті і периферійними пристроями для передавання даних і службових сигналів.

Слайд 12

Слайд 13

Загальна структура ПК

Слайд 14

Принцип відкритої архітектури Користувач може змінювати набір пристроїв комп'ютера. Периферійні пристрої до магістралі під’єднуються через адаптери та контролери (електронні мікросхеми, що узгоджують роботу зовнішніх пристроїв).

Слайд 15

Принцип адресності та двійкового кодування Дані різного типу, як і програми їх опрацювання, зберігаються за певними адресами в пам'яті комп'ютера у вигляді двійкових кодів.

Слайд 16

Принцип програмного керування Роботою ПК керує спеціальна програма. Програма опрацювання даних складається з набору вказівок, що виконуються процесором автоматично, без втручання людини, в певній послідовності.

Слайд 17

Пристрої введення Пристрої введення призначенні для введення даних до комп'ютера. Основні – пристрої, що використовуються постійно незалежно від типу задач, що розв'язуються комп'ютером. Другорядні – пристрої, що потрібні епізодично.

Слайд 18

Клавіатура Мишка Накопичувачі на магнітних та оптичних дисках Основні пристрої введення

Слайд 19

Другорядні пристрої введення Сканер Фото-,відео- та вебкамери Модем Графічний планшет Мікрофон

Слайд 20

Пристрої виведення Монітор Принтер Гучномовці Навушники

Слайд 21

Пристрої зберігання та обробки інформації Гнучкі магнітні диски (дискети) Жорсткі магнітні диски Лазерні диски Диски CD-ROM Диски CD-R Диски CD-RW Диски DVD Флеш-пам'ять

Слайд 22

Пристрої зберігання інформації Гнучкі магнітні диски (дискети) діаметром 3,5 дюйма (89мм) мають ємність 1,44 МБ. Жорсткі магнітні диски (HDD, вінчестер) вбудований разом з дисководом у корпус системного блока. Лазерні диски (CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD) – високонадійні, довговічні носії з лазерним способом запису інформації. Ємність від 700 МБ до 4 ГБ. Флеш-пам’ять (USB-накопичувач) – мікросхеми ємністю в десятки гігабайт.

Слайд 23

Завдання додому Опрацювати § 3.4 - 3.5, 4.1 – 4.6. Гра “Найдовший ланцюг комп'ютерних термінів ”. В основу гри покладено ідею гри “назви міст”. Необхідно виписати якомога більше комп'ютерних термінів, що вивчалися у цьому році, і скласти створювати ланцюжки, подібні до наступного: інформаційний процес – системний блок – клавіатура – адаптер – роз‘єм – мишка - … Заповнити таблицю “Основні пристрої ПК”

Слайд 24

Заповніть таблицю “Основні пристрої ПК”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика