X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Шаблони в мові С++

Завантажити презентацію

Шаблони в мові С++

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Шаблони в мові С++. Шаблони (template – English) – це засіб мови С++, призначений для створення кодів узагальнених алгоритмів або класів, не прив'язаних до конкретного типу параметрів. Навіщо потрібні шаблони? С++ дозволяє визначати об'єкти (зокрема змінні, функції) лише конкретних типів або із конкретними типами параметрів. Але в багатьох випадках алгоритми обробки таких об'єктів не залежать від їх типу, наприклад, алгоритм сортування або обробка динамічних структур, подібних до бінарного дерева, стеку чи зв'язаного списку. Програміст в таких випадках може обрати один із наступних шляхів: реалізувати один і той самий алгоритм для кожного потрібного типу даних; використати абстрактний базовий клас, в якому визначити даний алгоритм і заміщати його відповідним чином у похідних класах; використовувати засоби препроцесора і створити макровизначення. Спробуйте оцінити вади кожного із цих шляхів.

Слайд 2

Шаблони забезпечують розв'язання цієї проблеми, і оскільки вони є вбудованими засобами мови, для них забезпечується належна підтримка контролю типів. Шаблон являє собою функцію або клас, що реалізуються для одного чи навіть кількох абстрактних типів даних, які невідомі на момент компіляції цього коду. В момент виклику у шаблон передаються конкретні типи даних, для яких генерується функція чи клас із відповідними типами даних. З іншого боку не варто забувати, що в результаті ми приходимо до певної філософської небезпеки, адже таким чином породжуються програми, які створюють інші програми – ми маємо справу із так званим метапрограмуванням.

Слайд 3

1. Шаблони функцій. Шаблон функції (її інколи називають ще родовою функцією)– це узагальнене визначення цілого сімейства функцій, які можуть бути викликані для даних різних типів. Визначення шаблону починається із службового слова template, після якого у кутових дужках міститься список параметрів шаблону – обов’язково непорожній. При визначенні параметрів шаблону використовується службове слово class, яке втім не має жодного відношення до поняття класу в мові С++, або службове слово typename, затверджене лише нещодавно у стандарті мови. Після нього вказується ідентифікатор параметру шаблону. Розглянемо для прикладу функцію, яка повертає максимум з двох своїх параметрів.

Слайд 4

// шаблон функції. Type – це параметр шаблону, // який є типом параметрів template Type maxi (Type a, Type b) { return (a < b)? b : a; } int main( ) { int m = 123, n = 10; double x = 1.0e-2, y = 1.0e+2; char v = 'A', w = 'B'; cout