X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розв'язання задач на підбір параметра

Завантажити презентацію

Розв'язання задач на підбір параметра

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розділ 7 “Розв'язання задач на підбір параметра” Excel у профільному навчанні Спецкурс «Microsoft Excel у профільному навчанні»

Слайд 2

План вивчення теми Excel у профільному навчанні інструмент Підбір параметра; графічно-чисельний метод розв'язання рівнянь.

Слайд 3

Поняття задачі з параметром Excel у профільному навчанні У багатьох задачах певний результат є відомим, а от значення параметрів, за яких цей результат досягається, — ні. Як приклад можна навести задачу, у якій потрібно визначити, через скільки годин скисне молоко або за якого обсягу випуску продукції фірма отримає прибуток у 1 000 000 грн. У математиці клас таких задач є найширшим. Це, зокрема, задачі на розв'язання алгебраїчних рівнянь та нерівностей або на пошук екстремумів.

Слайд 4

Поняття цільової функції Excel у профільному навчанні У всіх подібних задачах використовується поняття цільової функції — вона має досягти певного значення або оптимізуватися (мінімізуватися чи максимізуватися). В електронній книзі формулу обчислення цільової функції записують у певну клітинку, яку також називають цільовою. Цільова функція залежить від параметрів (часто — від одного параметра), значення яких зберігаються в інших клітинках електронної таблиці. Власне кажучи, задача полягає у підборі таких значень параметрів, за яких у цільовій клітинці буде отримано бажаний результат.

Слайд 5

Використання засобу Підбір параметра Excel у профільному навчанні У табличному процесорі Excel є спеціальні засоби, які автоматично підбирають потрібні значення у клітинках параметрів. Вони називаються Підбір параметра та Поиск решения (Пошук розв'язку)» Перший із них дозволяє отримати в цільовій клітинці певне значення, а другий — оптимізувати значення цільової функції. Використовувати засіб Підбір параметра ми навчимося в цьому розділі, а Поиск решения (Пошук розв'язку) — в наступному.

Слайд 6

Застосування засобу Підбір параметра Excel у профільному навчанні Засіб Підбір параметра застосовують так. В одну з клітинок електронної таблиці слід увести формулу цільової функції. Це буде цільова клітинка. Параметр: Цільова функція Далі необхідно виконати команду Дані , група команд Робота з даними, розкрити меню кнопки «Анализ что-если», вибрати Підбір параметра та заповнити поля у вікні, що відкриється : поле Установити у клітинці має містити адресу цільової клітинки; у поле Значення слід ввести значення, якого має набути цільова функція; у поле Змінюючи значення клітинки слід увести адресу кліти