X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Робота з зовнішньою пам’ятю комп’ютера

Завантажити презентацію

Робота з зовнішньою пам’ятю комп’ютера

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Робота з зовнішньою пам’ятю комп’ютера

Слайд 2

Пристрої зовнішньої пам'яті можуть розміщуватись як в системному блоці комп'ютера так і в окремих корпусах. Фізично зовнішня пам'ять реалізована у вигляді накопичувачів.

Слайд 3

Накопичувачі - це запам'ятовуючі пристрої, призначені для тривалого (що не залежить від електроживлення) зберігання великих обсягів інформації. Ємність накопичувачів в сотні разів перевищує ємність оперативної пам'яті або взагалі необмежена, якщо мова йде про накопичувачі зі змінними носіями.

Слайд 4

Накопичувач можна розглядати як сукупність носія та відповідного приводу. Розрізняють накопичувачі зі змінними і постійними носіями.

Слайд 5

Привід - це поєднання механізму читання-запису з відповідними електронними схемами керування. Його конструкція визначається принципом дії та виглядом носія.

Слайд 6

Його конструкція визначається принципом дії та виглядом носія. Носій - це фізичне середовище зберігання інформації, на зовнішній вигляд може бути дисковим або стрічковим.

Слайд 7

За принципом запам'ятовування розрізняють магнітні, оптичні та магнітооптичні носії. Стрічкові носії можуть бути лише магнітними, у дискових носіях використовують магнітні, магнітооптичні та оптичні методи запису-зчитування інформації.

Слайд 8

Флеш пам'ять

Слайд 9

Твердотільний накопичувач

Слайд 10

Дискета - це плоский диск зі спеціальної, достатньо міцної плівки, покритий феромагнітним шаром і поміщений у захисний конверт із рухомою засувкою у верхній частині.

Слайд 11

Дискети використовуються, в основному, для оперативного перенесення невеликих об'ємів інформації з одного комп'ютера на інший. Дані, записані на дискеті можна захистити від стирання чи перезапису.

Слайд 12

Для цього потрібно пересунути маленьку захисну засувку в нижній частині дискети таким чином, щоб утворилося відкрите віконце. Для того, щоб дозволити запис цю засувку слід перемістити назад і закрити віконце.

Слайд 13

Лицьова панель дисководу виведена на передню панель системного блоку, на якій розташовані кишенька, закрита шторкою, куди вставляють дискету, кнопка для виймання дискети та лампочка-індикатор.

Слайд 14

Дискета вставляється у дисковод верхньою засувкою вперед, її потрібно вставити у кишеню накопичувача і плавно просунути вперед до звуку щиглика. Правильний напрямок вставляння дискети помічено стрілкою на пластиковому корпусі. Щоб вийняти дискету з накопичувача, потрібно натиснути на його кнопку. 

Слайд 15

Основними параметрами дискети є технологічний розмір (у дюймах), щільність запису та повна ємність. За розмірами розрізняють 8, 3,5 та 5,25 дюймові дискети.

Слайд 16

Щільність запису може бути простою SD, подвійною DD та високою HD. Стандартна ємність 3,5-дюймової дискети - 1,44 Мбайт, можливим є використання дискет ємністю 720 Кбайт. На теперішній час стандартом є дискети розміром 3,5 дюйма, високої щільності HD, що мають ємність 1,44 Мбайта.

Слайд 17

Накопичувачі на оптичних дисках

Слайд 18

Компакт-диски виготовляють із прозорого пластику діаметром 120 мм і товщиною 1,2 мм. На пластикову поверхню напилюється шар алюмінію або золота. В умовах масового виробництва запис інформації на диск відбувається шляхом витиснення на поверхні доріжки, у вигляді ряду заглиблень.

Слайд 19

Такий підхід забезпечує двійковий запис інформації. Заглиблення (pit - піт), поверхня (land - ленд). Логічний нуль може бути представлений як пітом, так і лендом. Логічна одиниця кодується переходом між пітом та лендом. Від центру до краю компакт-диску нанесена єдина доріжка у вигляді спіралі шириною 4 мкм із кроком 1,4 мкм.

Слайд 20

Поверхня диска розбита на три ділянки. Початкова (Lead-In) розташована в центрі диска і зчитується першою. В ній записано вміст диска, таблиця адрес всіх записів, мітка диска й інша службова інформація. Середня ділянка містить основну інформацію і займає більшу частину диска. Кінцева ділянка (Lead-Out) містить мітку кінця диску.

Слайд 21

Для штампування існує спеціальна матриця-прототип (мастер-диск) майбутнього диска, яка витискує доріжки на поверхні. Після штампування, на поверхню диска наносять захисну плівку з прозорого лаку.

Слайд 22

Основними характеристиками CD-R є: швидкість передачі даних - вимірюється в кратних долях швидкості програвача аудіо компакт-дисків (150 Кбайт/сек) і характеризує максимальну швидкість з якою накопичувач пересилає дані в оперативну пам'ять комп'ютера, наприклад, 2-швидкісний CD-ROM (2x CD-ROM) буде зчитувати дані зі швидкістю 300 Кбайт/сек., 50-швидкісний (50x) - 7500 Кбайт/сек.; час доступу - час, потрібний для пошуку інформації на диску, вимірюється у мілісекундах.

Слайд 23

Основний недолік стандартних CD-ROM - неможливість записування даних, але існують пристрої однократного записування CD-R та багаторазового записування CD-RW.

Слайд 24

Накопичувач CD-R Зовні схожі на накопичувачі CD-ROM і сумісні з ними за розмірами диска та форматами запису. Дають змогу виконати одноразовий запис і необмежену кількість зчитувань. Запис даних здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення. Швидкість запису сучасних накопичувачів CD-R складає 4х-8х.

Слайд 25

Накопичувач CD-RW Використовуються для багаторазового запису даних, причому можна як просто дописати нову ін-формацію на вільний простір, так і повністю перезаписати диск новою інформацією (попередні дані знищуються). Як і у випадку з накопичувачами CD-R, для запису даних необхідно встановити в системі спеціальні програми, причому формат запису сумісний зі звичайним CD-R. Швидкість запису сучасних накопичувачів CD-RW складає 2х-4х.

Слайд 26

Накопичувач DVD Пристрій для читання цифрових відеозаписів. Зовні DVD-диск схожий на звичайний CD-R (діаметр - 120 мм, товщина 1,2 мм), однак відрізняється від нього тим, що на одній стороні DVD-диску може бути записано до 4,7 Гбайт, а на обох - до 9,4 Гбайт. У разі використання двошарової схеми запису на одному його боці можна розмістити вже до 8,5 Гбайт інформації, відповідно на обох боках - близько 17 Гбайт. DVD-диски допускають також перезапис інформації.

Слайд 27

Як записувати диски

Слайд 28

Скористаємось програмою "Nero” для запису диска. Нажимаєте «ПУСК» (дана програма не є встановлена у Windows по замовчуванню. Якщо вона не встановлена на вашому комп'ютері - треба її встановити). 

Слайд 29

Слайд 30

Виберіть на який носій ви будете записувати (CD чи DVD). Коли носій буде вибраний, обираємо меню «new».  У зв'язку з ріними версіями цієї програми можливо потрібно буде вибирати в головному меню «создать диск с данными» замість пункту «new». 

Слайд 31

Слайд 32

 Далі ви вибираєте шлях до потрібних файлів. Після натискання «new» - відкриється вікно в якому ми натискатимемо на плюсики - додаватимемо файли. Зауважте, в іншому вікні (у вікні справа) відображаються файли, які є в папці на комп'ютері. Так просто відображається список переліку файлів на комп'ютері. Саме з цього списку (коли ви «доберетеся», до потрібної папки, чи вкажете потрібний шлях) потрібно вибирати потрібне. Якщо вам потрібно скопіювати цілу папку, то просто перетаскуєте її (як показано на малюнках, з файлами фільмів).

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Після вибору фільмів, музики натискаєте burn (запис). Вас переведе до наступного, останнього налаштування - вибір швидкості. 

Слайд 36

Вибираєте потрібну швидкість. Порада: найкраще вибирати 8х і менше. Справа в тому що при маленьких швидкостях, якість запису є найкраща. Підраховано що, при 8х – найкраща якість. При 16, 24, 32, ….  якість може сильно впасти, проте звичайно що це не обов'язково.  Далі вибираєте burn (запис).

Слайд 37

Слайд 38

Таке вікно буде у вас, коли ви почнете записувати - процес відбувається...

Слайд 39

Це сигнал, що процес закінчено. Натисніть ОК і забирайте записаний диск з приводу.

Слайд 40

Програму можна закривати. Якщо ви хочете записати ще іншу інформацію тоді потрібно очистити попередні файли і проробити весь шлях знов (не враховуючи запуску програми і вибору носія).

Слайд 41

Слайд 42

Флеш пам'ять — це один з типів пам'яті, яка може на довготривалий час зберігати певну інформацію, зовсім не використовуючи живлення. Крім цього, флеш-пам'ять має високу швидкість доступу до даних (хоча вона не настільки висока як у DRAM), кращий опір до зовнішніх впливів (кінетичний шок, вібрація, температура) та менше енергоспоживання, ніж у жорстких дисків. 

Слайд 43

Ці характеристики пояснюють популярність флеш пам'яті для приладів, що залежать від батарейного живлення. Носії пам'яті, виконані з використанням флеш пам'яті (наприклад, карти пам'яті), набагато краще переносять зовнішні впливи та мають менший фізичний розмір, ніж інші носії даних (жорсткі диски, CD-ROM, DVD-ROM, магнітні стрічки).

Слайд 44

Флеш-пам'ять доступна у декількох швидкостях. Деякі визначають швидкість приблизно в 2 Мб/с, 12 Мб/с, і т. д. Проте інші карточки просто мають рейтинг 100×, 130×, 200×, і т. д. Для таких карток за 1× беруть швидкість 150 Кб/с.

Слайд 45

Це була швидкість, якою могли передавати інформацію перші CD прилади, і її запозичили флеш картки пам'яті. Хоча коли порівнювати 100× карточку до карточки, яка передає зі швидкістю в 12 Мб/с використовують такі перетворення: 150 КБ × 100 = 15 000 Кб/с Щоб перетворити Кб в Мб, ділимо на 1024: 15 000Кб ÷ 1024 = 14.65 Мб/с Хоча насправді 100x картки на 2.65 Мб/с швидші, ніж картки, які вимірюються у швидкості в 12 Мб/с.

Слайд 46

Твердотільний накопичувач - комп'ютерний запам'ятовувальний пристрій на основі мікросхем пам'яті. Крім них, SSD містить керуючий контролер. Не містить рухомих механічних частин,

Слайд 47

Розрізняють два види твердотільних накопичувачів: SSD на основі пам’яті, подібної до оперативної пам’яті комп’ютерів, і SSD на основі флеш-пам’яті.

Слайд 48

В даний час твердотільні накопичувачі використовуються в компактних пристроях: ноутбуках, нетбуках, комунікаторах і смартфонах. Деякі відомі виробники переорієнтувались на випуск твердотільних накопичувачів вже повністю, наприклад Samsung продав бізнес з виробництва жорстких дисків компанії Seagate.

Слайд 49

Ринкова частка SSD поки не досягла рівня ринкової частки жорстких дисків, але зростання обсягів продаж SSD значно перевищує зростання обсягів продаж жорстких дисків.

Слайд 50

Отже, основні носії для роботи з зовнішною пам’ятю комп’ютера є накопичувачі на гнучких магнітних дисках, накопичувачі на оптичних дисках, SSD накопичувачі, флеш накопичувачі.

Слайд 51

Слайд 52

Слайд 53

Слайд 54

Слайд 55

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика