X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПК мережі

Завантажити презентацію

ПК мережі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Комп’ютерні мережі (6 год.)

Слайд 2

5.1. Поняття про комп’ютерні мережі. Робота в локальній мережі (3 год.) Поняття про глобальну та локальну комп’ютерні мережі. Апаратне й програмне забезпечення мереж. Поняття про сервер та клієнтський комп’ютер. Мережні протоколи. Поняття робочої групи, домену, користувача й сеансу користувача; вхід у локальну мережу. Поняття про права доступу до ресурсів. Навігація локальною мережею. Спільне використання файлів і папок. Надання доступу до ресурсів. Спільне використання принтерів і спільний доступ до глобальної мережі. Віддалене керування комп’ютером. Практична робота. Спільне використання ресурсів локальної мережі. 

Слайд 3

5.2. Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті (3 год.) Призначення й структура мережі Інтернет. Протоколи Інтернету. Адресація в Інтернеті, поняття IP-адреси, доменного імені та URL-адреси. Способи підключення до Інтернету, функції провайдера. Служби Інтернету. Поняття гіпертекстового документа, гіперпосилання, веб-сторінки та веб-сайту. Поняття всесвітньої павутини та навігація нею. Використання та настроювання браузера. Вибір системи кодування під час перегляду веб-сторінок. Збереження веб-сторінок та їх фрагментів на локальному комп’ютері. Використання списку сайтів, обраних для швидкого доступу. Засоби пошуку інформації в Інтернеті. Принципи функціонування веб-каталогів та укових систем. Стратегії пошуку інформації. Практична робота. Пошук інформації в Інтернеті. 

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Основні поняття теми Комп’ютерна мережа – це сукупність комп’ютерів,що можуть здійснювати обмін даними за допомогою каналів зв’язку .

Слайд 7

Основні поняття теми Локальна мережа – це мережа , яка функціонує в межах одного приміщення, організації, підприємства.

Слайд 8

Основні поняття теми Мережний концентратор (хаб) або комутатор (свіч) – це пристрої для побудови більшої мережі.

Слайд 9

Основні поняття теми Мережні  ресурси – це файли (програми, дані тощо) і пристрої (дисководи, принтери, сканери, тощо), які спільно використовуються комп’ютерами мережі.

Слайд 10

Основні поняття теми Сервер – це комп’ютер, що надає ресурси.

Слайд 11

Основні поняття теми Клієнт (робоча станція)- комп’ютер який використовує ресурси сервера.

Слайд 12

Основні поняття теми Протокол – набір правил та узгоджень для передачі даних по мережі (зміст, формат, параметри часу, послідовність, перевірку помилок в повідомленнях, якими обмінюються мережні пристрої).

Слайд 13

Основні поняття теми ІР-адреса – це стандартизована адреса сервера, що являє собою 4 цілі числа(октети) в межах від 0 до 255, відокремлених крапками (192.168.0.1).

Слайд 14

Основні поняття теми Ідентифікатор мережі – перша частина ІР-адреси (від 1 до 3-х октетів), що визначає адресу мережі, до якої входить комп’ютер (192.168.0.1) (192.168.0.1).

Слайд 15

Основні поняття теми Ідентифікатор вузла – друга частина ІР-адреси, що визначає конкретний комп’ютер в мережі (192.168.0.1) (192.168.0.1).

Слайд 16

Основні поняття теми Домен - група комп’ютерів, що створюють частину мережі і використовують спільну базу даних каталогу. Кожен домен має своє ім’я ( Active Directory, DNS).

Слайд 17

Локальні мережі (LAN – Local Area Network)

Слайд 18

Комп'ютерна мережа – сукупність обчислювальних машин, з`єднаних між собою каналами передачі даних, призначених для розподілу та колективного користування апаратними та програмними засобами та інформаційними ресурсами.

Слайд 19

Склад локальної мережі Комп`ютери; Комунікаційне обладнання; Комунікаційне програмне забезпечення.

Слайд 20

Комп`ютери Комп'ютери різних класів: персональні комп'ютери, суперкомп'ютери, інше. Комп`ютери різного призначення: сервери, робочі станції.

Слайд 21

Комунікаційне обладнання Канали зв'язку; Спеціальне комунікаційне обладнання: маршрутизатори, повторювачі, мости, модульні концентратори, комутатори.

Слайд 22

Комунікаційне програмне забезпечення Мережні операційні системи (утворюють програмну платформу мережі; від того, які концепції керування локальними і розподільними ресурсами встановлені в основу мережної ОС, залежить ефективність роботи всієї мережі); Мережні додатки (це мережні бази даних, поштові системи, ресурси архівації даних, системи автоматизації колективної роботи та інше).

Слайд 23

Види мереж За територіальним розміщенням: глобальні (WAN – Wide Area Network), регіональні (MAN – Metropolinan Area Network, локальні (LAN – Local Area Network). За призначенням: інформаційні, обчислювальні, інформаційно-обчислювальні. За принципом керування: децентралізовані, централізовані. За типом: клієнт-сервер, однорангові.

Слайд 24

Види мереж За типом комп`ютерів у мережі: однорідні, неоднорідні. За способом розташування комп`ютерів: топологія”шина”, топологія “кільце”, топологія “зірка”, топологія “ієрархічна зірка”, “коміркова технологія”. За розміщенням даних: за централізованою базою даних; із розподіленою базою даних. За методами комутації: без комутації, телефонна комутація, комутація пакетів, інші.

Слайд 25

Комутація каналів – передбачає становлення всього шляху передавання даних від відправника до одержувача; після готовності всіх каналів починається передавання дних, по завершенню якого зазначений шлях може бути розірваним.

Слайд 26

Комутація пакетів – передбачає роздрібнення даних на пакети, яким надаються номери та адреси (від кого і кому); ці пакети самостійно прокладають собі шлях до мережі незалежними маршрутами, а потім збираються та аналізуються при отриманні.

Слайд 27

Локальні мережі це мережі невеликі за масштабами і працюють в межах одного приміщення, будівлі, підприємства. Вони об'єднують відносно невелику кількість комп'ютерів (до 1000 штук).

Слайд 28

Призначення локальних мереж Обмін файлами між користувачами мережі Ефективне використання загальнодоступних ресурсів: більший простір дискової пам'яті, принтер, сканер, програмне забезпечення і так далі

Слайд 29

Основні властивості локальних мереж Висока швидкість передачі, велика пропускна спроможність; Низький рівень помилок передачі; Обмежене, точно визначене число комп'ютерів, що підключаються до мережі; Має один або декілька взаємозв'язаних центрів управління.

Слайд 30

Топологія локальної мережі – це фізичне розташування комп'ютерів мережі відносно один одного і спосіб з'єднання їх лініями. Кільцева топологія Топологія «Шина» Топологія «Зірка» Топологія «Сніжинка»

Слайд 31

Характеристики ліній зв'язку

Слайд 32

Кільцева топологія Кожен комп'ютер сполучений один з одним. Сигнал, що несе інформацію йде по колу.

Слайд 33

Топологія «Шина» Комп'ютери сполучені послідовно Всі комп'ютери підключені до одного кабелю Загальна схема

Слайд 34

Топологія «Зірка» Використовує окремий кабель для кожного комп'ютера, прокладений від центрального пристрою(концентратор, HUB)

Слайд 35

Топологія «Сніжинка» Різновид «Зірки» Є один центральний сервер для всієї мережі і декілька файлових серверів для різних робочих груп

Слайд 36

Компетенціі учнів на уроці:

Слайд 37

Домашнє завдання Вивчити теоретичний матеріал; Скласти тестові запитання до презентації у середовищі Microsoft Word: 3 питання з вибором однієї правильної відповіді із 5 запропонованих; 3 питання на встановлення відповідності.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика