X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пiдготовка, проведення i обробка результатiв тестових випробувань

Завантажити презентацію

Пiдготовка, проведення i обробка результатiв тестових випробувань

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготовка, проведення і обробка результатів тестових випробувань

Слайд 2

Питання до лекції 1. Оснащення тесту. 2. Умови і процедура проведення тестування. 3. Особливості дослідження дітей. 4. Первинна обробка результатів тестових випробувань. 5. Форми подання результатів тестування.

Слайд 3

Користувач тесту повинен забезпечити ретельне дотримання всіх стандартних вимог при використанні методики. Він не має права відхилятися від стандарту у використанні методики, вносити модифікації у вже видану методику і поширювати інструктивні матеріали.

Слайд 4

Слайд 5

1. Керівництво до тесту В керівництві, як правило, викладаються наступні відомості про тест: 1) призначення і психологічний зміст тесту; 2) склад тесту; 3) опис існуючих форм і модифікацій; 4) опис стандартизованих вибірок; 5) вказівки до проведення тесту; 6) ключі; 7) правила обробки даних; 8) улаштування шкал і правила перекладу первинних оцінок в шкальні; 9) дані про надійність і валідність; 10) правила інтерпретації результатів; 11) обмеження і протипоказання до застосування.

Слайд 6

Вказівки до проведення тесту включають: а) умови проведення тесту; б) опис матеріалів та приладів, що потрібні для проведення тесту (олівці, гумки, кубики, тест-прилади, чернетки, бланки для відповідей тощо), порядку їхнього розміщення і подання; в) тимчасові обмеження; г) повний текст повідомлення для досліджуваного; д) опис поведінки дослідника під час тестування; е) відповіді на можливі запитання.

Слайд 7

Ключі до тесту - являють собою або упорядковані набори правильних (а інколи і невірних) відповідей на питання (задачі) - для інтелектуальних тестів, тестів досягнень і ін., або набори відповідей з оцінками до питань або варіантів відповідей на них для визначення ступеня вираженості тієї або іншої характеристики особистості.

Слайд 8

По формі ключі бувають нестандартизованими і стандартизованими. Нестандартизовані ключі являють собою перелік правильних відповідей або оцінок по кожному варіанту відповідей. Стандартизовані ключі застосовуються в формі шаблонів з отворами. В шаблоні вирізані отвори, що співпадають з правильними відповідями на реєстраційному бланку або з відповідями, стосовно одного чинника, характеристики.

Слайд 9

2. Інструкція до тесту - це важлива складова тесту, так як вона забезпечує стандартну ситуацію тестування. Інструкція для досліджуваних включає опис: 1) призначення тесту; 2) правил заповнення бланків для відповідей; 3) рішення однієї-двох простих задач-зразків. Неприпустимо довільне чи змінне тлумачення інструкції. 3. Стимульний матріал - може бути в вигляді запитань, суджень, картинок, фото тощо.

Слайд 10

4. Реєстраційний бланк (аркуш відповідей, протокол) – являє собою аркуш (або декілька аркушів) паперу, призначений для реєстрації відповідей досліджуваного. В випадку Індивідуального проведення бланк (протокол), як правило, заповнює (веде) експериментатор. Бланк складається так, щоб забезпечити найбільшу зручність при його заповненні і обробці.

Слайд 11

2. Умови проведення тестів Результати тестів в значній мірі залежать від умов їхнього проведення - фізичних і психологічних. При вирівнюванні умов проведення тестів слід враховувати: 1) характеристики приміщення: питомий обсяг приміщення на 1 чол. (в відповідності з санітарно-гігієнічними нормами - не менше 2,0 кв.м на 1особу); освітленість (рівномірний розподіл світла по поверхні стола, приладу, при інтенсивності освітлення не нижче 500 люксів); вентилюємість; рівень шуму.

Слайд 12

2) оснащення тестів; 3) наявність або відсутність ситуативних відволікаючих чинників; 4) стан тестових матеріалів; 5) суб'єктивно-психологічні чинники (що впливають на дієздатність досліджуваних): час проведення тесту (найбільш сприятливим є денний час від 9 до 17 годин); наявність міжособистісного ділового дружнього контакту між експериментатором і досліджуваним; відпрацьованість процедури проведення; професійна майстерність експериментатора.

Слайд 13

Небажано допускати до тестових іспитів осіб: які рішуче відмовляються від іспитів. які знаходяться в стані збудження або депресії; які щойно зазнали дії стресофакторів (конфлікти, неприємні звістки тощо); після важкої та утомливої роботи;

Слайд 14

Процедура проведення тесту Перед тестуванням: Перш, ніж застосовувати тест, психологові необхідно спробувати його на собі або іншій людині, що дозволить уникнути можливих помилок із-за недостатнього знання його нюансів. Важливо наперед поклопотатися про те, щоб до початку роботи досліджувані добре зрозуміли завдання і інструкцію до тесту.

Слайд 15

1. Пояснити, для чого потрібний тест, чому обстежуваний має зробити максимум зусиль для його виконання. 2. Необхідно гарантувати збереження таємниці індивідуальних відповідей. 3. Повільно, голосно, чітко, без зупинок прочитати інструкцію тесту з прикладами, якщо вони є. 4. Дати можливість досліджуваному потренуватися: розв’язати одну або більше задач – зразків і перевірити чи правильно він зрозумів інструкцію.

Слайд 16

5. Сказати про часовий ресурс, про правила виправляння помилок, до кого слід звертатися, коли виникають запитання. 6. Попросити досліджуваного написати свої дані в реєстраційних бланках якщо вимагається (паспортні і біографічні дані). Простежити за правильністю заповнення. 7. Відповісти на запитання, якщо вони є. 8. Дати команду почати працювати над тестом. Час початку записати на реєстраційному бланку. Під час тестування всі випробовувані повинні працювати самостійно, не роблячи впливу один на одного.

Слайд 17

3.Особливості дослідження дітей. Робота з дитиною починається зі встановлення безпосереднього контакту з нею (знайомство, бесіда, вільна гра). Після цього можна приступати до дослідницької діяльності. Необхідно пам'ятати, що пропонувати завдання дітям потрібно в цікавій, ігровій формі. В процесі проведення дослідження слід звернути увагу на ряд загальних умов: Розуміння інструкції і мети завдання. Перед пред'явленням дитині будь-якого завдання, їй дається інструкція. Всякий раз важливо встановити, чи сприймає дитина інструкцію і чи робить вона спроби її зрозуміти. При необхідності інструкцію можна повторити. Надалі важливо простежувати, чи в змозі дитина утримувати запропоновану їй інструкцію в процесі усього дослідження.

Слайд 18

Характер діяльності при виконанні завдань. У всіх випадках важливо встановити, чи виконує дитина запропоноване їй завдання з цікавістю або формально. Крім того, треба звернути увагу на ступінь стійкості виниклого інтересу. Важливо з'ясувати, наскільки цілеспрямовано виконується запропонована дитині діяльність. Найкращих результатів досягають цілеспрямовано працюючі діти. Недоліки можуть виражатися в безсистемності, хаотичності всієї діяльності або «зісковзуванні» з правильно початого рішення запропонованого завдання. Необхідно також з'ясувати, наскільки зосереджено працює дитина і яка її працездатність. Одні діти весь час уважні, інші постійно відволікаються і швидко виснажуються. Істотно встановити, чи уміє дитина, у разі потреби, користуватися запропонованою їй допомогою. Чим вище ця здатність, тим краще навчання дитини. Ступінь і характер допомоги можуть бути різними. Іноді потрібне повторне прочитання інструкції, в інших випадках необхідно задати уточнюючі питання тощо.

Слайд 19

Загальна емоційна реакція на факт дослідження. Деякі діти знаходять під час обстеження відому сором'язливість і настороженість. У всіх випадках необхідно поклопотатися про створення спокійної обстановки. Дослідник повинен розмовляти з дитиною в доброзичливому, спокійному, рівному тоні. Потрібно подбати про те, щоб у дитини після дослідження не погіршився емоційний стан. Реакція дитини на результати роботи. Як правило, діти з нормальним інтелектом здатні дати оцінку виконаної роботі. Вони радіють своїм успіхам і засмучуються з приводу невдач. Обстеження слід починати з завдань, що завідома доступні для дитини. Дуже важливо, щоб дитина була здатна самостійно успішно виконати ті завдання без допомоги психолога.

Слайд 20

Обстеження слід проводити в окремої кімнаті, без сторонніх людей. В кімнаті не повинно бути сторонніх предметів, які можуть відволікати увагу дитини. Якщо потрібно, в кімнаті, де проходить дослідження дитини, може знаходитись один з батьків. Але треба його попередити і далі досліднику стежити, щоб він ані жестом, ані словом не намагався допомогти дитині, не заважав їй працювати. Краще посадити його за спиною дитини.

Слайд 21

4. Первинна обробка результатів тестових випробувань Процедура первинної обробки тестових результатів викладається в керівництві. Вона, як правило, складається з: вивчення реєстраційних бланків (протоколів) на предмет невірного заповнення, сортування їх на правильно і невірно заповнені, виправлення (якщо можливо) невірно заповнених і відкидання тих бланків, що не можна виправити; підрахунку числа правильних, невірних і пропущених відповідей за допомогою ключів; перекладу первинних оцінок в бали або в стандартні бали за допомогою таблиць, спеціальних процедур або формул перекладу.

Слайд 22

Найпростіший засіб отримання первинної загальної оцінки по тесту для кожного досліджуваного полягає в тому, що вірна відповідь оцінюється в 1 бал. Тим самим, загальна первинна оцінка уявлятиме собою просту суму всіх правильних відповідей. Однак ця оцінка не дозволяє врахувати правильні відповіді, що отримані шляхом вгадування. (чим менше варіантів відповідей в задачах закритого типу, тим більше вірогідність вгадування правильних відповідей).

Слайд 23

Для зведення до нуля відповідей, що отримані шляхом вгадування, при підрахунку загальної оцінки по тесту, використовується формула: 1 m – 1 , де О – оцінка за виконання тесту; П – число правильних відповідей; Н – число неправильних відповідей; m – число варіантів відповідей. О = П Н

Слайд 24

5. Форми подання результатів тестування Форми подання результатів тестування різноманітні і, як правило, підкоряються міркуванням максимальної вигоди. В практиці застосовують: табличну; графічну; алгебраїчну форму зображення тестових даних.

Слайд 25

Таблична форма результатів тестування може бути виконана: в вигляді таблиць перекладу так званих "сирих" або первинних оцінок в шкальні; в вигляді середньоарифметичних і середньоквадратичних відхилень від середніх, обчислених для різних по складу груп досліджуваних; в вигляді таблиць прогнозу, на основі яких здійснюється завбачення успіхів в навчанні, ефективності лікування, академічної успішності або продуктивності професійної діяльності.

Слайд 26

Графічна форма подання результатів тестування застосовується як для окремих тестів, так і для тестових наборів або багатофакторних опитувальників в вигляді графіків, діаграм і профілів. Графіки зручно застосовувати, коли по результатах тесту здійснюється завбачення будь-якої поведінкової, об'єктивної величини. Діаграми і профілі використовують для багатокомпонентних тестів або тестових наборів. Діаграми і профілі дозволяють в наочній формі уявити індивідуальні оцінки по тестам або по чинникам. Завдяки цьому полегшується процедура узагальнення і класифікації результатів тестування.

Слайд 27

Приклади графічних форм Профіль КЕТ

Слайд 28

Профіль тесту Равена

Слайд 29

Прояви факторів тривожності за Філіпсом

Слайд 30

Показники тривожності за тестом тривожності Тейлора (діаграма)

Слайд 31

Алгебраїчна форма подання результатів тестування зводиться до рівнянь лінійної або множинної регресії: Y = a0 + a1x1 + a2x2 + a3x3 + …………. аnxn Х – змінна риса особистості (вимірюється тестом) а – коефіцієнт внеску риси в інтегральний показник В цих рівняннях в одну частину зведені члени, що відносяться до результатів виконання одного або декількох тестів або оцінок по певним пунктам опитувальника (правий бік). В інший частині ~ інтегральний показник (або за результатами об'єктивних методик, або показник реальної діяльності, або усереднена експериментальна оцінка продуктивності діяльності). Підставляючи оцінки досліджуваного по субтестам або групам питань в одну частину рівняння регресії, одержують імовірну оцінку його професійної або академічної успішності.

Слайд 32

По КЕТ визначено регресійні рівняння психодіагноста: 0,31 А + 0,78 В + 0,47 N +A – афектотімія: відкритий, легкий, товариський; +В – інтелект: кмітливий, з розвиненим логічним мисленням; +N – проникливість: досвідчений, свідомий, тактовний. (“Общая псизодиагностика” А.А.Бодалёв,В.В.Столин – с.124)

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика