X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Операційна система Windows. Об’єкти

Завантажити презентацію

Операційна система Windows. Об’єкти

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Інформатика 6 клас

Слайд 2

Поняття класифікації Природна і штучна класифікації Приклади класифікацій Типологія Поділ Фізкультхвилинка Питання для самоперевірки План уроку

Слайд 3

Класифікація (у побуті - поділ поняття) - це розкриття обсягу поняття шляхом виділення його частин або елементів за певною ознакою, тобто це перерахування різновидів якого поняття.

Слайд 4

Так, поняття «жива природа» включає в себе поняття «людина», «тварина», «рослина». У свою чергу, поняття «тварина» включає в себе поняття «птах», «звір», «риба», «комаха» і так далі.

Слайд 5

Зазвичай в якості підстави поділу в класифікації вибирають ознаки, істотні для даних предметів. У цьому випадку класифікація (звана природною) виявляє суттєві подібності та відмінності між предметами і має пізнавальне значення. В інших випадках, коли мета класифікації полягає лише в систематизації предметів, в якості підстави вибираються ознаки, зручні для цієї мети, але несуттєві для самих предметів (наприклад, алфавітні каталоги). Такі класифікації називають штучними.

Слайд 6

Найбільш цінними є класифікації, засновані на пізнанні законів зв'язки між видами, переходу від одного виду до іншого в процесі розвитку (така, наприклад, класифікація хімічних елементів, створена Менделєєвим).

Слайд 7

Класифікація за суттєвими ознаками називається типологією; вона заснована на понятті типу, як одиниці розчленування досліджуваної реальності, конкретної ідеальної моделі об'єктів, які історично розвиваються (біологічні, мовні і т. п. типології).