X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Музика нашого народу

Завантажити презентацію

Музика нашого народу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема:

Слайд 2

Мета уроку: -узагальнення матеріалу теми першого семестру. Перевірка знань учнів за темою; - розвивати вокально-хорові та виконавські навички, вміння аналізувати, інтерпретувати музику; - виховувати інтерес, повагу, любов до украінської пісні, до традицій нашого народу Епіграф уроку: “З народного напившись джерела Як із Дніпра бере веселка воду. О, рідне пісне, знову ти прийшла До матері й до батька, до народу О, пісня, від народу кров і плоть Ти узяла, щоб лиш йому служити. Тебе ніхто не може побороть Бо вільний дух твій правдою повитий” М. Рильський

Слайд 3

Муз. Я. Степовий Вірші Т. Шевченко Досить часто авторські пісні за своїм характером і змістом близькі до народних. Мелодія цієї пісні відзначається простотою і щедрістю, бо написана вона в народному дусі.

Слайд 4

Народні пісні, в яких розкривается працелюбність і душевна щедрість українського народу. В них звеличують женців, провіщають добрий урожай, змальовують нелегку працю хліборобів. Оспівують бадьорість і оптимізм, а також радість від жнив.

Слайд 5

Пісні, в яких передається народний гумор, дотепні жарти. Вони створюють веселий настрій, підбадьорюють людину. Жартують дід з бабою, чоловік із жінкою, хлопці з дівчатами, кепкують з жадібних, ледачих, скупих. Жарт робить життя цікавішим.

Слайд 6

Колискова пісня, колискова – то найперша материна мова пахне вона м’ятою і цвітом, чабрецевим і суничним літом М. Сингаївський У них серце і душа народу, ніжність і ласка матері. Свою любов, ніжність, бажання бачити рідне дитя щасливим, розумним, здоровим мама вкладає у щирі слова, лагідний наспів.

Слайд 7

Подвиги цих героїв закарбувались в народній пам’яті. Отже це пісні про козаків, конкретних історичних осіб. В них – боротьба українського народу за свободу і незалежність. Думи виконувались кобзарями, бандуристами, лірниками.