X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Моделі життевого циклу програмного продукту

Завантажити презентацію

Моделі життевого циклу програмного продукту

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Моделі життєвого циклу Програмного продукту

Слайд 2

Визначення Моделью життєвого циклу інформаційної системи називається деяка структура, визначаюча послідовність виконання процесів, дій та задач, виконуваних на протязі життєвого циклу інформаційної системи, а також взаємодії між ціми процесами, діями і задачами

Слайд 3

Основні моделі Каскадна модель(водоспадна) Спіральна модель Інкрементна модель Уніфікований процес розробки

Слайд 4

Каскадна модель Каскадна модель передбачає послідовну організацію робіт. При цьому основною особливістю є розбиття всієї розробки на етапи, при чому перехід з одного етапу на наступний відбувається тільки після того, як повністю закінчені всі роботи попереднього етапу. Кожен етап закінчується випуском повного комплекту документації, достатньої для того, щоб розробка могла бути продовжена другою командою розробників.

Слайд 5

Основні етапи розробки по каскадній моделі Аналіз вимог замовника Проектування Розробка Тестування і експерементальна експлуатація Здача готового продукту

Слайд 6

На першому етапі проводится дослідження проблеми, яка повинна бути вирішена, чітко формулюються всі вимоги замовника. На другому етапі розроблюються проектні рішення, влаштовуюча всі вимоги, сформульовані в технічному завданні. Третій етап – реалізація проекту. Тут виконується розробка програмного забезпечення(кодування) відповідно до проектних рішень, отриманими на попередньому етапі. На четвертому етапі проводиться перевірка отриманого програмного забезпечення на відповідність вимогам. Останній етап – здача готового проекту. Головне завдання цього етапу – переконати замовника, що всі його вимоги виконані в повній мірі.

Слайд 7

Основні переваги каскадної моделі На кожному етапі формується закінчений набір проектної документації, відповідаючої критеріям повноти та узгодженості. На заключних етапах також розроблюється користувацька документація, яка охоплює передбачені стандартами види забезпечення інформаційної системи. Виконувані в логічній послідовності етапи робіт дозволяють планувати терміни закінчення і витрати.

Слайд 8

Недоліки каскадної моделі Суттєва затримка отримання результатів. Помилки та недоліки на будь-якому етапі виявляються, як правило, на слідуючих етапах робіт, що приводить до необхідності повернення назад. Складність паралельного ведення робіт по проекту. Надмірна інформаційна перенасиченість кожного з етапів. Складність керування проектом. Високий рівень ризику та ненадійність інвестицій

Слайд 9

Спіральна модель Спірльна модель, на відміну від каскадної, припускає ітераційний процес розробки інформаційної системи. При цьому зростає значимість початкових етапів життєвого циклу, таких як аналіз і проектування. На цих етапах перевіряється і обгрунтовується реалізуємість технічних рішень шляхом створення прототипів.

Слайд 10

Ітерації Кожна ітерація являє собою закінчений цикл розробки, який призводить до випуску внутрішньої або зовнішньої версії продукту, який вдосконалюється від ітерації до ітерації, щоб стати закінченою системою.

Слайд 11

Слайд 12

Переваги спіральної моделі Ітераційна розробка істотно спрощує внесення змін в проект при зміні вимог замовника. При використанні спіральної моделі окремі елементи інформаційної системи інтегруються в єдине ціле поступово. При ітераційному підході інтеграція проводиться фактично безперервно. Оскільки інтеграція починається з меншої кількості елементів, то виникае набагато менше проблем при її впровадженні. Зменшення рівня ризиків. Дана перевага є наслідком попередньої, так як ризики виявляються саме під час інтеграції. Тому рівень ризиків максимальний на початку розробки проекту. По мірі просування розробки очікуваний рівень ризиків знижуєтться.

Слайд 13

Недоліки спиральної моделі Основна проблема спірального циклу – визначення моменту переходу на наступний етап. Для її рішення потрібно ввести часові обмеження на кожен з етапів життєвого циклу. Інакше процес розробки може перетворитися в нескінченне вдосконалення вже зробленого. При ітераційному підході корисно слідувати принципу “краще – ворог хорошого”. Тому завершення ітерації повинне проводитись відповідно з планом, навіть якщо не вся запланована робота завершена.

Слайд 14

Інкрементна модель Іноді представляється можливим потрохи просувати проект вперед при практично безперервному процесі. Така модель особливо корисна на пізніх стадіях проекту, коли продукт знаходиться на супроводженні або коли продукт дуже схожий на створений раніше. Для організації інкрементальної розробки зазвичай вибирається характерний часовий інтревал, наприклад тиждень. Потім на протязі цього інтервалу відбувається оновлення вихідного проекту.

Слайд 15

Слайд 16

Уніфікований процес розробки(USDP) Оскільки ітеративні підходи частково або повністю повторюють каскадний процес, їх іноді тяжко описати, USDP – це ітеративний процес, який намагається вирішити цю проблему шляхом класифікації ітерацій і віднесення їх до одної з чотирьох груп.

Слайд 17

Чотири групи ітерацій Початкова ітерація – попередні взаємодії з акціонерами: Основний покупець; Користувачі; Інвестори; Інші; Ітерації проектування: їх завершення бажане і просто необхідне; вібір базової архітектури; Ітерації конструювання: призводять до початкової оперативної здібності; Ітерації переходу: здача готового продукту

Слайд 18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика