X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Класифікація та основні характеристики процесорів

Завантажити презентацію

Класифікація та основні характеристики процесорів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Класифікація та основні характеристики процесорів

Слайд 2

Ознайомлення з класифікацією та основними характеристиками процесорів, зовнішніми та внутрішніми запам’ятовувальними пристроями, принципами їх роботи, відмінністю між оперативними та постійними запам'ятовувальними пристроями; Ознайомлення з основними характеристиками принтерів, відеосистеми, мультимедійного обладнання.

Слайд 3

Класифікація та основні характеристики процесорів. Пам’ять ПК, її види. Принципи дії та основні характеристики найбільш поширених видів запам'ятовувальних пристроїв: дискових накопичувачів, оперативної та флеш - пам'яті. Класифікація та основні характеристики принтерів. Відеосистема комп'ютера, призначення та основні характеристики її складових: монітора, відеоадаптера та відеопам'яті. Мультимедійне обладнання та комунікаційні пристрої. Інші пристрої введення-виведення інформації.

Слайд 4

Класифікація та основні характеристики процесорів Процесор (мікропроцесор, МП) – мікросхема, призначена для безпосереднього виконання дій з інформацією: арифметичних обчислень та логічної обробки. В основу класифікації процесорів покладають його характеристики. Характеристики МП: Тип Розрядність (біт) Тактова частота (ГЦ) Кількість ядер Розмір кешу (Мб).

Слайд 5

Характеристики процесорів Тип – відповідно до фірми-виробника розрізняють процесори Intel (Pentium,Celeron, Core2 Duo тощо), AMD (AMD64, Duron, Athlon тощо) та інші. Розрядність – максимальна довжина двійкового коду (біти), який обробляється (передається) процесором. Тактова частота вказує, скільки елементарних операцій (тактів) МП виконує за секунду, тобто швидкодія процесора. Вимірюється в гігагерцах (ГГц). Вона є відносним показником продуктивності ПК. Кеш-пам’ять – внутрішня пам’ять процесора, яка дає можливість зберігати проміжні дані. Обсяг пам'яті – від 256 до 1024 Кбайтів.

Слайд 6

Складові процесора Пристрій керування – керує послідовністю виконання команд і рухом (потоками) даних у ПК Арифметико-логічний пристрій (АЛП) – пристрій, що здійснює обчислювальні операції – і арифметичні, і логічні. Регістри процесора – швидкодоступна для процесора пам’ять.

Слайд 7

Пам’ять персонального комп'ютера Пам’ять ПК призначена для зберігання даних і програм.

Слайд 8

Внутрішня пам’ять ПК Пристрої внутрішньої пам’яті виготовляється у вигляді мікросхем (модулів), які вставляються в спеціальні роз’єми на материнській платі. Оперативний запам'ятовуючий пристрій (ОЗП, RAM, пам’ять з довільним доступом) - швидка, енергозалежна пам’ять, призначена для тимчасового зберігання вхідних даних,проміжних і кінцевих результатів обчислень, програм опрацювання даних. При вимкненні живлення дані в ОЗП втрачаються. Обсяг 128, 256, 512, 1024 МБ. Постійний запам'ятовуючий пристрій (ПЗП, ROM, пам’ять тільки для читання) - швидка, енергонезалежна пам’ять, дані до якої заносяться раз назавжди ( в заводських умовах) і зберігаються постійно (при вимкненому живленні). Постійна пам’ять – мікросхема, де розміщено програми для керування роботою комп'ютера (BIOS – базова система введення-виведення)

Слайд 9

Внутрішня пам’ять ПК Дані, що зберігаються в напівпостійному програмованому запам'ятовуючому пристрої (НПЗП, пам’ять, виконана за технологією CMOS (технологія виготовлення мікросхем)), можуть бути замінені у спеціальному режимі роботи комп'ютера – режимі програмування (зберігання та зміна конфігурації ПК, календаря, годинника). Відеопам’ять (VRAM) – швидка оперативна пам’ять для зберігання коду зображення, що відображається на екрані монітора. Зберігається на відеокарті. Ємність – 64, 128, 256 МБ і більше. Кеш-пам’ять – спеціальний вид пам'яті або частини ОЗП, де зберігаються копії часто використовуваних даних. Вона забезпечує швидкий доступ до них. Ємність: І рівень – 32 КБ (в процесорі), ІІ – до 2 МБ (на материнській платі).

Слайд 10

Зовнішня пам’ять ПК Зовнішня пам’ять (носії даних) призначена для тривалого зберігання даних. Накопичувачі – запам'ятовувальні пристрої, призначені для тривалого ( не залежить від електроживлення) зберігання великих обсягів інформації. Накопичувач – сукупність носія та приводу. Розрізняють накопичувачі зі змінними й незмінними носіями. Привід – поєднання механізму читання-запису з відповідними електронними схемами.

Слайд 11

Зовнішня пам’ять ПК Носії: За зовнішнім виглядом: Дискові Стрічкові За принципом запам'ятовування: Магнітні Магнітооптичні Оптичні

Слайд 12

Зовнішня пам’ять ПК Гнучкі магнітні диски (дискети) діаметром 3,5 дюйма (89мм) мають ємність 1,44 МБ. Жорсткі магнітні диски (HDD, вінчестер) вбудований разом з дисководом у корпус системного блока. Лазерні диски (CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD) – високонадійні, довговічні носії з лазерним (оптичним) способом запису інформації. Ємність від 700 МБ до 4 ГБ. Флеш-пам’ять (USB-накопичувач) – мікросхеми ємністю в десятки гігабайт.

Слайд 13

Лазерні диски Диски CD-ROM (компакт-диски тільки для читання). Діаметр диска 3,5 і 5,25 дюйма. Принцип запису і зчитування - оптичний. Диски CD-R (компакт-диск з одноразовим записуванням). Дані записуються за допомогою записуючого пристрою. Ємність – 650 – 737 МБ. Диски CD-RW (компакт-диск з можливістю перезаписування). Можна записувати, вилучати і перезаписувати дані. Ємність така ж як у CD-R. Диски DVD (цифровий відеодиск, цифровий багатофункціональний диск). Можна записувати з досконалою якістю повнометражні фільми. Ємність – 4,7 МБ

Слайд 14

Принтери Принтер – друкуючий пристрій призначений для виведення текстової і графічної інформації на папір чи плівку. Друкують у кольоровому і чорно-білому зображенні. Характеристики: Тип Роздільна здатність Швидкість друку Формат паперу Можливість друку кольоровим зображенням (фото)

Слайд 15

Типи принтерів

Слайд 16

Матричний принтер

Слайд 17

Струминний принтер

Слайд 18

Лазерний принтер

Слайд 19

Термографічний принтер

Слайд 20

Сублімаційний принтер

Слайд 21

Відеосистема комп'ютера Монітор (дисплей) - пристрій для відображення даних на екрані. Зображення на екрані монітора складається з пікселів. Характеристики монітора: Тип (EПТ, TFT, LCD, плазмові). Роздільна здатність (пікселі). Частота розгортки (герци). Розмір екрана по діагоналі (дюйми). Час реакції матриці. Монітори виготовляють на основі електронно-променевої трубки чи є рідинно-кристалічними.

Слайд 22

Відеосистема комп'ютера Для виведення зображення на монітор використовують спеціальний запам'ятовуючий пристрій – відеопам'ять, що розташований на відеокарті. Взаємодія процесора з монітором здійснюється за допомогою адаптера (відеоадаптера).

Слайд 23

Мультимедійне обладнання та комунікаційні пристрої Мультимедійне обладнання – пристрої для якісного відтворення і запису комп'ютером ефектів, що діють на органи чуття людини. Звукова карта Мікрофон Навушники Гучномовці (колонки) Веб –камера TV-тюнер Мультимедійний проектор Спеціальні шоломи

Слайд 24

Інші пристрої введення-виведення інформації Цифрова фотокамера Факс-модем Маніпулятор Трекбол Тачпед Джойстик Стример Плотер (графобудівник) Дигітайзер

Слайд 25

Дайте відповідь на питання Що таке процесор? Назвіть його головні характеристики. Що входить до складу процесора. Які види пам'яті ПК ви знаєте? Охарактеризуйте кожен вид пам'яті ПК. Поясніть відмінності між CD-R, CD-RW та DVD. Для чого використовують принтери, за якими характеристиками їх розрізняють? Які типи принтерів ви знаєте? Посніть принцип роботи одного звидів. Що входить до складу відеосистеми комп'ютера? Що таке мультимедійне обладнання? Назвіть його. Які інші пристрої введення-виведення ви знаєте?

Слайд 26

Завдання додому Опрацювати § 4.8 – 4.10. Заповнити таблицю конкретними даними

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика