X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кембридж

Завантажити презентацію

Кембридж

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мова і культура мовлення Підготувала: Корнійчук Анна Юріївна Студентка 131 групи

Слайд 2

Культура мови — це сукупність комунікативних якостей літературної мови, що виявляються за різних умов спілкування відповідно до мети і змісту висловлювання;

Слайд 3

Для нас поняття культури мови має теоретичний і практичний аспекти. Теоретичний аспект передбачає ознайомлення з мовними нормами.

Слайд 4

Практичний — володіння нормами літературної мови, вміння користуватися її засобами в різних умовах спілкування відповідно до мети і змісту мовлення (культура мовлення).

Слайд 5

Аспекти вияву культури мовлення: Нормативність (дотримання норм). Адекватність (точність висловлювань, ясність і зрозумілість). Естетичність (використання експресивно-стилістичних засобів мови, які сприяють багатству й виразності). Поліфункціональність (забезпечення застосування мови у різних сферах життя).

Слайд 6

Вимоги культури мовлення особистості Насамперед мовлення має бути правильним, тобто відповідати тим законам і закономірностям (нормам), що діють у мові (орфоепічним, орфографічним, граматичним, словотвірним, стилістичним, пунктуаційним).

Слайд 7

Змістовність - це передусім повнота і глибина висвітлення теми. Змістовність пов'язана з такою рисою мовлення, як лаконічність, що добре передає крилатий вислів „Говоріть так, щоб словам було тісно, а думкам просторо".

Слайд 8

Важливою рисою бездоганності мовлення є його послідовність (стрункість, логічність).

Слайд 9

Багатство мовлення передбачає використання різноманітних способів і засобів вираження думок в рамках того чи іншого стилю.

Слайд 10

Точність мовлення великою мірою залежить, з одного боку, від глибини знань, ерудиції особистості, а з другого - від багатства активного словникового запасу.

Слайд 11

Щоб мовлення було виразним, слід: 1) чітко усвідомлювати мету і тему висловлювання

Слайд 12

2) потрібно використовувати властиві тому чи іншому стилю засоби виразності

Слайд 13

в науковому стилі - точність, ясність, логічність, доказовість, чітке членування тексту на розділи, підрозділи, абзаци тощо.

Слайд 14

у розмовному стилі такими засобами передусім є інтонація, повтори, жести, міміка, фразеологічні звороти, крилаті вислови, вигуки тощо,

Слайд 15

Доречність мовлення це така організація язикових засобів, що найбільше підходить для ситуації висловлення, відповідає завданням і цілям спілкування, сприяє встановленню контакту між мовцем і слухаючої

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика