X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Значення хімічних процесів у природі 

Завантажити презентацію

Значення хімічних процесів у природі 

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Значення хімічних процесів у природі  Значення хімічних процесів у природі неможливо осягнути повною мірою без розуміння змісту двох найважливіших понять хімії - речовина і хімічна реакція. Адже природні й синтетичні органічні та неорганічні речовини - будівельний матеріал, з якого створено навколишній дивосвіт у його величі й мінливому розмаїтті. Щосекунди і навіть за менші проміжки часу відбувається безліч хімічних реакцій, унаслідок яких одні речовини перетворюються на інші. Хімічну природу мають і надзвичайно важливі процеси, які істотно впливають на властивості навколишнього світу й способи і форми співіснування живого та неживого на планеті Земля - це горіння, дихання, фотосинтез.

Слайд 2

Фотосинтез як природний хімічний процес: суть та значення. У 1753 році Ломоносов зробив одне з найважливіших відкриттів ХVІІІ сторіччя – явище живлення рослин з повітря. Однак для того, щоб це відкриття стало науковою істиною, потрібно було ще понад століття пошуків і праць багатьох учених різних країн світу. Це величне явище природи пізніше одержало назву фотосинтезу, тобто процесу створення зеленими рослинами складних органічних речовин (вуглеводів) з неорганічних (вуглекислого газу і води) з допомогою світлової енергії. К. А. Тімірязєв розкрив одну з найбільших таємниць природи, відповівши на питання: «Чому і для чого рослини зелені?» Вчений довів, що зелена речовина листків – хлорофіл – є посередником між Сонцем і життям на Землі.

Слайд 3

Ломоносов Тімірязєв

Слайд 4

Щорічно завдяки фотосинтезу на Землі синтезується близько 150 млрд.тонн вуглеводів і виділяється понад 200 млрд. тонн вільного кисню, який забезпечує дихання всіх організмів. Крім того , під дією космічних променів кисень перетворюється на озон , утворюючи озоновий шар атмосфери. Він поглинає короткохвильові космічні ультрафіолетові промені, які згубно впливають на все живе на нашій планеті.

Слайд 5

Горіння за сучасними уявленнями — складний фізико-хімічний процес на основі екзотермічних реакцій окиснення-відновлення, який характеризується значною швидкістю перебігу, виділенням великої кількості тепла і світла, масообміном з навколишнім середовищем. Горіння виникає коли є горюча речовина, окислювач та джерело запалювання. Окислювачами можуть бути кисень, повітря, бертолетова сіль, пероксид натрію, азотна кислота, хлор, флуор, бром, оксиди азоту тощо.

Слайд 6

Взаємодія речовин із киснем не завжди супроводжується горінням, але при цьому завжди виділяється теплота. Такі процеси називаються повільним окисненням. Окиснення й відновлення - дві сторони єдиного окисно-відновного процесу. У масштабах планети Земля окиснення внаслідок горіння та дихання «зрівноважується» відновленням під час фотосинтезу.

Слайд 7

Колообіг Оксигену Ключові ланки колообігу Оксигену такі: • утворення кисню з води і вуглекислого газу під час фотосинтезу в зелених рослинах; • утворення кисню внаслідок розкладання водяної пари у верхніх шарах атмосфери під впливом ультрафіолетових променів Сонця; • взаємоперетворення кисню й озону; • споживання кисню для дихання, реакцій окиснення органічних і неорганічних речовин та інших хімічних перетворень, одними з продуктів яких є вода і вуглекислий газ; • використання утворених води і вуглекислого газу у новому циклі обігу Оксигену.

Слайд 8

Спрощено колообіг Оксигену в природі можна описати як процес утворення кисню в результаті фотосинтезу рослин і споживання його під час дихання, у реакціях окиснення й горіння. Колообіг Оксигену пов'язує атмосферу й гідросферу із земною корою.

Слайд 9

Колообіг Карбону Карбон - складова усіх органічних речовин, його колообіг пов'язаний з колообігом Оксигену. Горіння викопного палива, утворення глюкози і крохмалю з вуглекислого газу й води під час фотосинтезу, обмінні процеси в живих організмах, гниття відмерлих органічних решток - ланки колообігу Карбону. Дихання - низка процесів, у ході яких органічні речовини складної будови окислюються з утворенням вуглекислого газу й води.

Слайд 10

Створення синтетичних матеріалів, синтез штучних радіонуклідів зумовили появу нових токсичних джерел забруднення довкілля, що, зрештою, спричиняє неабияку загрозу для існування життя на Землі. Успіхи людства в споживанні природних ресурсів залежать від пізнання законів природи й умілого їхнього використання.

Слайд 11

Вікторина 1.Процес утворення органічних речовин рослинами… (фотосинтез) 3.В живому організмі білки розпадаються на …… (амінокислоти) жири на… (гліцерин і жирні кислоти) вуглеводи на… (глюкозу)

Слайд 12

Процес розщеплення глюкози називається… (гліколіз) Кінцевими продуктами розпаду органічних речовин є … (вуглекислий газ і вода) Явище живлення рослин із повітря відкрив … (М.В. Ломоносов) Взаємодія речовин із киснем з виділенням теплоти називається… (повільним окисненням) Сумарне рівняння процесу фотосинтезу в зелених рослинах має такий вигляд… (6СО2 + 6Н2О = С6Н12О6 + 6О2)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія