X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Застосування знань про хімічний склад живих організмів для безпечного використання засобів побутової хімії, біодобавок, медичних препаратів

Завантажити презентацію

Застосування знань про хімічний склад живих організмів для безпечного використання засобів побутової хімії, біодобавок, медичних препаратів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Застосування знань про хімічний склад живих організмів для безпечного використання засобів побутової хімії, біодобавок, медичних препаратів

Слайд 2

1. Які групи сполук входять до складу живих організмів? 2. Які функції в організмі людини виконують мінеральні речовини? 3. Які функції в організмі людини виконують органічні речовини?

Слайд 3

Препарати побутової хімії Хімічна промисловість пропонує понад 3000 найменувань. Найпоширенішими препаратами побутової хімії є синтетичні миючі засоби, до яких належать пральні порошки, засоби для миття посуду, сантехніки та інші.

Слайд 4

Засоби чищення Досить поширеними в побуті дрібнодисперсні, абразивні, які використовують у формі порошків Для зменшення їх негативного впливу на стан здоров’я необхідно знати їх хімічний склад, дотримуватися правил особистої гігієни Користуватися порошками для чищення посуду категорично протипоказано особам, які хворіють бронхіальною астмою та іншими алергічними захворюваннями.

Слайд 5

Лакофарбові і клеючі засоби До складу сходять розчинники, які зумовлюють отруєння організму. З такими матеріалами не рекомендується працювати вагітним жінкам, особам із хронічними захворюваннями печінки, дихальних шляхів, серцево-судинної системи.

Слайд 6

Інсектициди Родентициди У своєму побуті люди їх використовують у вигляді розчинів, емульсій, аерозолів, суспензій і порошків. Більшість із них алергенно діє на організм людини, що вимагає неухильного дотримання правил особистої гігієни, забезпечення чистоти приміщення.

Слайд 7

Біологічно активні добавки (БАДи) Формально не належать до лікарських засобів і входять до категорії харчових продуктів. Використання спрямоване на ліквідацію дефіциту мінеральних елементів і вітамінів в організмі людини, лікувальну роль вони все ж таки відіграють. Головною проблемою застосування цих речовин є значна загроза передозування, використовувати можна тільки за призначенням фахівців.

Слайд 8

Добова потреба організму людини в мінеральних елементах Елемент Добова потреба Елемент Добова потреба Натрій 4–6 г Цинк 15 мг Калій 3–5 г Ферум 1–2 мг Магній 400 г Купрум 30 мкг/кг для дорослих 40 мкг/кг для підлітків Фосфор 1,2 г Манган 2–3 мг Кальцій 1 г Іод 200 мкг Сульфур 850 г Молібден 150 мкг

Слайд 9

Добова потреба організму людини у вітамінах Вітамін Добова потреба Вітамін Добова потреба Аскорбінова кис- лота (вітамін С) 70–100 мг Піридоксин (вітамін В6) 2–3 мг Тіамін (віта- мін В1) 1,5–2 мг Кобаламін (вітамін В12) 15–20 мкг Рибофлавін (вітамін В2) 1,5–2 мг Ретинол (віта- мін А ) 1,3 мг Нікотинова кис лота (вітамін РР ) 15–25 мг Ергокальциферол (вітамін D) 100 МО

Слайд 10

Застереження Застосування медичних препаратів також потребує уваги, обережності та знання особливостей функціонування людського організму. Необхідно уникати самолікування та дотримуватись інструкцій з використання.

Слайд 11

Ознайомлення з інструкціями з використання окремих хімічних речовин як медичних препаратів, засобів побутової хімії тощо та оцінка їхньої небезпеки Мета: навчитися правильно користуватися інструкціями з використання окремих хімічних речовин, таких як медичні препарати, засоби побутової хімії тощо, та об’єктивно оцінювати їхню небезпеку. Обладнання й матеріали: інструкції з використання медичних препаратів і засобів побутової хімії, зошит, підручник.

Слайд 12

Хід роботи 1. Уважно прочитайте інструкцію з використання медичного препарату. Запишіть, у разі яких захворювань його можна використовувати. 2. Укажіть випадки, коли використання препарату є неможливим. 3. Укажіть можливу побічну дію препарату.

Слайд 13

Хід роботи 4. Уважно прочитайте інструкцію з використання препарату побутової хімії. Запишіть, для чого його треба використовувати. 5. Укажіть, які правила безпеки слід виконувати під час застосування цього препарата. 6. Зробіть висновок, у якому вкажіть, на що треба звертати увагу під час ознайомлення з інструкцією щодо застосування медичного препарату або засобу побутової хімії.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Хімія