X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Видатний хімік України. Володимир Іванович Вернадський

Завантажити презентацію

Видатний хімік України. Володимир Іванович Вернадський

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Видатний хімік України. Володимир Іванович Вернадський. презентацію підготував учень 9-Б класу середньої загальноосвітньої з профільними класами школи № 8 м . Жовті Води Сиса Владислав

Слайд 2

Володимир Іванович Вернадський Український філософ , мислитель , природознавець. Засновник геохімії , біогеохімії , радіогеології , космізму. 12 березня 1863р 6 січня 1945р

Слайд 3

Народився в місті Санкт-Петербурзі . У сім’ї економіста Івана Васильовича Вернадського.

Слайд 4

В дитинстві величезний вплив на його розвиток мав батько , який дуже ретельно і послідовно займався вихованням і освітою свого сина. Саме він прищепив Володимиру інтерес і любов до українського народу, його історії та культури .

Слайд 5

Рід Вернадських має глибокі українські корені. Його предок Верна під час Національно-визвольної війни 1648—1654 рр. виступав на боці козаків, діти служили в козацтві старшинами. Дворянство вислужив дід Василь, який відтоді став писатися Вернадським.

Слайд 6

Батько Володимира, Іван Васильович, народився у Києві , очолював кафедру в Київському університеті, з переїздом до Москви  очолював кафедру в Московському університеті. Батько

Слайд 7

Мати Ганна Петрівна походила із старовинного українського роду Константиновичів. Ганна виховувалася в приватному пансіоні імені генерала Левашова в Києві . У Петербурзі кілька років співала у хорі композитора Мілія Балакірєва. Викладала співи.

Слайд 8

Родина Володимира Івановича В 1886 р. Вернадський одружився з Наталією Старицькою. В 1887 р. у Вернадських народився син Георгій , який пізніше став професором російської історії Єльського університету в США. В 1898 р. у Вернадських народилася донька Ніна , яка згодом стала лікарем-психіатром.

Слайд 9

У 1887 р. Володимир Іванович відправився у відрядження на 2 роки. Він здійснював екс- педиції , працював у різних лабораторіях , став кореспондентом Британської асоціації наук.

Слайд 10

У 1897 р. після захисту докторської дисертації Вернадський став професором Московського університету .

Слайд 11

У 1917—1921 роках працював в Україні, організатор і перший президент Української Академії наук, почесний академік ряду зарубіжних академій.

Слайд 12

Вернадський : творець науки біогеохімії, засновник вітчизняної школи геохіміків, основоположник учення про біосферу та ноосферу, історик науки, філософ, натураліст.

Слайд 13

Син Володимира Вернадського, онук Івана Вернадського. Закінчив Московський університет. Захистив дисертацію, присвячену російському масонству доби Катерини II. Навчався в Берлінському та Фрайбурзькому університетах. у 1927—1956 роках був професором Єльського університетув США.

Слайд 14

Так казав Вернадський про мінералогію: Мінералогія являє собою хімію земної кори. Вона ставить завдання вивчення як продуктів природних хімічних процесів, так званих мінералів, так і самих процесів. Вона вивчає зміни продуктів і процесів у часі в різних природних умовах земної кори. Вона досліджує взаємні природні асоціації мінералів (їх парагенезис) і закономірності в їх утворенні.

Слайд 15

Вислів Вернадського про геохімію: Геохімія — наука двадцятого століття,— Вона могла виникнути лише після появи сучасного наукового уявлення про атоми і хімічні елементи, але корені її сягають глибоко в минуле науки… Геохімія науково вивчає хімічні елементи, тобто атоми земної кори і наскільки можливо — всієї планети. Вона вивчає їх історію, їх розподіл і рух у просторі — часі, їх генетичне на нашій планеті співвідношення.

Слайд 16

Міркування Володимира Івановича щодо біогеохімії: Я впевнений в тому, що в основі геології лежить хімічний елемент — атом і що в навколишній природі — в біосфері — живі організми відіграють першочергову, можливо головну роль. Виходячи з цих ідей виникли в нас і геохімія і біогеохімія.

Слайд 17

Перу Володимира Вернадського, крім наукових, належать і філософські твори.До того ж Володимир Іванович був справжнім патріотом своєї Батьківщини.

Слайд 18

Закон біогенної міграції атомів (Вернадського): міграція хімічних елементів на земній поверхні і в біосфері в цілому відбувається або за безпосередньої участі живої речовини, або в середовищі, геохімічні особливості якого (О2, СО2, Н2 та ін.) зумовлені живою речовиною – і тією, що існує сьогодні, і тією, що діяла на Землі за всю її геологічну історію.

Слайд 19

Закон константності (Вернадського): кількість живої речовини біосфери (для одного геологічного періоду) є константа. За цей час живий світ Землі морфологічно змінився невпізнанно, але ці зміни не вплинули ні на загальну кількість живої речовини, ні на її валовий склад.

Слайд 20

Та, на жаль, надзвичайно глибокі роздуми великого філософа-косміста В.І Вернадського, як і його однодумців, про важливість гармонійного розвитку неподільної системи Космос-Земля-Людина справджується у наші дні найтрагічнішим чином. Це і Чорнобильська трагедія, і забруднені води Світового океану, зникнення лісів, парниковий ефект, озонові діри

Слайд 21

Вшанування: Академія наук СРСР у 1945 році установила грошову премію та золоту медаль імені В. І. Вернадського. Починаючи з 1973 року НАН України встановлена також премія імені В. І. Вернадського З 2003 р. запроваджена Золота медаль імені В. І. Вернадського Національної академії наук України.

Слайд 22

У 1963 році Пошта СРСР випустила поштову марку до 100-річчя з дня народження вченого. У 1964 році іменем ученого названо гірський хребет у східній частині Антарктиди. У 1996 році заснована українська антарктична станція Академік Вернадський.

Слайд 23

У 1973 році його іменем названо бульвар у Києві. у 1981 році йому споруджено пам'ятник. 26 березня 2003 року Національним банком України в обіг випущена ювілейна монета номіналом 2 гривні присвячена академіку Вернадському. На честь науковця названо астероїд 2809 Вернадський.

Слайд 24

Використані інформаційні джерела: http://uk.wikipedia.org/wiki http://www.google.com/imghp

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія