X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Умови виникнення і припинення горіння

Завантажити презентацію

Умови виникнення і припинення горіння

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Умови виникнення і припинення горіння

Слайд 2

Подібно до фосфору, сірки, вуглецю й заліза з киснем сполучається більшість металів і неметалів. При цьому завжди виділяється теплота, а реакції часто супроводжуються горінням. Горіння – це хімічна реакція, під час якої відбувається окиснення речовин із виділенням теплоти і світла.

Слайд 3

Умови виникнення горіння 1. Нагрівання до певної температури – температури займання. 2. Доступ кисню.

Слайд 4

1. Щоб запалити речовину в повітрі, її треба спочатку нагріти до певної температури – температури займання. У різних речовин температура займання різна. Сірка, дерево займається за температури близько 2700°С, вугілля – близько 350°С, а білий фосфор – близько 40°С. 2. Якщо кисень має доступ до речовини, що загорілася вона продовжує горіти, оскільки теплота, що виділяється, підтримує температуру речовини, вищу від температури її займання.

Слайд 5

Горіти в кисні можуть не тільки прості, а й складні речовини. Так, у газовій плиті згоряє природний газ, основна складова якого – метан CH4. CH4 + 2O2 =CO2 + 2H2O; Так само згоратимуть у кисні й інші складні речовини, наприклад сірководень: 2H2S + 3O2 = 2SO2 + 2H2O; Отже, під час взаємодії складних речовин з киснем утворюються оксиди тих хімічних елементів, які входять до складу складної речовини.

Слайд 6

Повільне окиснення Взаємодія речовин із киснем не завжди супроводжується горінням, але при цьому завжди виділяється теплота. Такі процеси називаються повільним окисненням. У кам’яновугільних шахтах завжди, незважаючи на посилену вентиляцію, спостерігається підвищений вміст вуглекислого газу, який утворюється там за рахунок повільного окиснення вугілля. Ми знаємо, що металеві вироби з часом темнішають, оскільки більшість металів повільно окиснюється на повітрі навіть за стандартних температур. Повільне окиснення гною використовується як джерело теплоти в парниках. У разі повільного окиснення речовин і матеріалів на виробництві, якщо теплота не відводиться температура підвищується так, що може трапитися самозаймання – повільне окиснення переходить у горіння.

Слайд 7

Умови припинення горіння 1. Охолодження речовини до температури нижчої за температуру займання. 2. Припинення доступу кисню.

Слайд 8

Обидва ці способи використовуються під час гасіння пожежі водою. Під час випаровування вода відбирає теплоту від предметів, що горять, і температура різко знижується, а водяна пара утруднює доступ до них кисню повітря. Крім того, для гасіння пожежі використовують вогнегасники. Вогнегасники бувають: вуглекислотні, порошкові, водяні і водопінні. Під час їх роботи виділяється карбон (IV) оксид CO2, який змішується зі спеціальною рідиною, утворюючи піну. Насичена вуглекислим газом піна перешкоджає доступу кисню повітря, і горіння припиняється.

Слайд 9

Слайд 10

Пожежу легше попередити, ніж загасити!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія