X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Склад, властивості, застосування найважливіших органічних сполук

Завантажити презентацію

Склад, властивості, застосування найважливіших органічних сполук

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Склад, властивості, застосування найважливіших органічних сполук

Слайд 2

Фронтальна робота Який розділ хімії називається органічною хімією? Органічна хімія — це розділ хімічної науки, у якому вивчаються сполуки Карбону — їхня будова, властивості, способи одержання і практичного використання. Крім Карбону, органічні сполуки завжди містять Гідроген, досить часто — Оксиген, Нітроген і галогени, рідше — Фосфор, Сульфур та інші елементи. Однак сам Карбон і деякі найпростіші його сполуки, такі, як карбон(II) оксид, карбон(IV) оксид, карбонатна кислота, карбонати, карбіди тощо, за характером властивостей належать до неорганічних сполук. Тому часто використовується також інше визначення:

Слайд 3

Фронтальна робота Завдяки особливим властивостям Карбону органічні сполуки надзвичайно численні. Наразі відомо понад 20 млн синтетичних і природних органічних речовин, і їхня кількість постійно зростає. Які типи хімічних зв’язків характерні для органічних сполук? Назвіть причини розмаїтості органічних сполук.

Слайд 4

Класифікація сполук за будовою карбонового ланцюга Розглядаємо схему класифікації органічних сполук на дошці або на партах.

Слайд 5

Класифікація сполук за будовою карбонового ланцюга Залежно від будови карбонового ланцюга органічні сполуки поділяють на ациклічні й циклічні. Ациклічні сполуки — це сполуки з відкритим (незамкнутим) карбоновим ланцюгом. Ці сполуки називаються також аліфатичними. Серед ациклічних сполук розрізняють насичені, що містять у скелеті лише одинарні зв’язки C − C, і ненасичені, які включають кратні зв’язки C = C і C ≡ C.

Слайд 6

Ациклічні сполуки

Слайд 7

Ациклічні сполуки Ациклічні сполуки поділяють також на сполуки з нерозгалуженим і розгалуженим ланцюгом. Складіть структурні формули речовин, що складаються з шести атомів Карбону, аналогічні наведеним ациклічним сполукам. Назвіть їх. Циклічні сполуки — це сполуки із замкнутим карбоновим ланцюгом. Залежно від природи атомів, що становлять цикл, розрізняють карбоциклічні й гетероциклічні сполуки. Карбоциклічні сполуки містять у циклі лише атоми Карбону. Вони поділяються на дві групи, що істотно відрізняються за своїми хімічними властивостями: аліфатичні циклічні (скорочено — аліциклічні) і ароматичні сполуки.

Слайд 8

Карбоциклічні сполуки

Слайд 9

Карбоциклічні сполуки Гетероциклічні сполуки містять у циклі, крім атомів Карбону, один або кілька атомів інших елементів — гетероатомів (від грецьк. heteros — «інший») — Оксиген, Нітроген, Сульфур та ін. Які функціональні групи можуть входити до складу органічних сполук? Наведіть приклади органічних сполук, що містять різні функціональні групи, які складаються з трьох атомів Карбону. Складіть їхні структурні формули й назвіть.

Слайд 10

Тестова фронтальна робота 1. Укажіть тип органічних сполук, до якого належить хлоропрен (вихідна речовина для одержання деяких сортів синтетичного каучуку): а) ненасичені аліциклічні; б) ненасичені ациклічні; в) насичені аліфатичні; г) ненасичені гетероциклічні. 2. Функціональною групою фенолів є: а) група –NH2; б) група −COOH; в) група −OH; г) група –NO2.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія