X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Синтетичні миючі засоби

Завантажити презентацію

Синтетичні миючі засоби

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Синтетичні миючі засоби

Слайд 2

Миючі засоби - це речовини, які роблять речі чистими. Мило - один з видів миючих засобів. Але коли ми говоримо «мило», то маємо на увазі чистячу речовину, приготовану з натуральних матеріалів. А коли ми говоримо «миючий засіб», то маємо на увазі речовину, виготовлену і??з синтетичних

Слайд 3

Види миючих засобів Миючі речовини в залежності від будови вуглеводневого радикалу і активної групи ділять на наступні типи: 1. Алкілкарбонати (мила) загальною формулою RCOONa. 2. Алкілсульфати: а) первинні; б) вторинні. 3. Алкілсульфонати. 4. Алкіларилсульфонати. 5. Алкіламонійхлориди (катіоноактивні миючі речовини).

Слайд 4

У чому небезпека миючих засобів? Небезпеку при недбалому використанні становлять навіть звичайні порошки для прання білизни. До складу цих миючих засобів входять ПАР, фосфати та ін. Чим вищий вміст ПАР, тим ефективніший порошок. Але в цьому і полягає основний парадокс: чим кращий порошок, тим більша кількість шкідливих речовин залишається на одязі і білизні. І тим гірший вплив виявляється на організм. Відмиваючи забруднення, активні речовини адсорбуються на поверхні тканини, і видалити їх украй складно. ПАР можуть викликати лущення і сухість шкіри, іноді провокують алергію, особливо схильні до такого впливу діти. Кількість ПАР має бути зазначена на етикетках. Але, на жаль, це практикують далеко не всі виробники. Але якщо кількість все ж зазначено, то краще купувати миючі засоби з часткою ПАР не більше 5%.

Слайд 5

Правила обережності при використанні миючих засобів - при покупці миючі засоби порошки на справжність; - віддавати перевагу миючим засобам без яскраво вираженого запаху; - ополіскувати посуд від миючих засобів не менше 15 секунд у проточній воді; - ретельно полоскати одяг і білизну після прання; - ніколи не змішувати кілька миючих засобів; - звертати увагу на вміст шкідливих речовин у складі миючих засобів. Віддавати переваги засобам з вмістом ПАР та фосфатів не більше 5%. Також слід уникати миючих засобів, у складі яких є наступні речовини: - гідрохлорид натрію (інколи зазначається як sodium hypochlorite). Ця сполука часто використовується як відбілювач і може викликати дуже небажані наслідки; - нафтові дистиляти. Входять до складу поліролей для металевих поверхонь і можуть впливати на зір і нервову систему; - феноли і крезоли. Ці бактерицидні речовини дуже їдкі і можуть викликати діарею, запаморочення, втрату свідомості і порушення функцій нирок і печінки; - нітробензол. Токсична речовина. Всмоктується через шкіру, чинить сильну дію на центральну нервову систему, порушує обмін речовин, викликає захворювання печінки, окисляє гемоглобін в метгемоглобін. Може входити до складу поліролей для підлоги і меблів; - формальдегід. Канцероген, що викликає сильне подразнення очей, горла, шкіри, дихальних шляхів і легенів. Може бути присутнім у складі чистячих речовин.

Слайд 6

Як вибирати миючі засоби Миючі засоби сьогодні застосовує кожна господиня. Реклама послужливо розповідає про переваги різних товарів цієї категорії. Але що ж вибрати? Як правило, дорожчі засоби бувають набагато ефективнішими. Крім того, вони більшою мірою щадять Вашу шкіру. Якісно миючі засоби оцінюються за їх піноутворенням, яке характеризується висотою та стійкістю утвореної піни. Однак, миючі властивості засобів не можна прямо виводити з характеристик піноутворення. Іноді при однакових характеристиках піноутворення кількість вимитого посуду різними засобами може відрізнятися в рази. Необхідно, щоб рівень рН миючих засобів був в межах 5-10 одиниць.

Слайд 7

Слайд 8

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія