X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Швидкість хімічної реакції, залежність швидкості реакції від різних факторів

Завантажити презентацію

Швидкість хімічної реакції, залежність швидкості реакції від різних факторів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Швидкість хімічної реакції, залежність швидкості реакції від різних факторів

Слайд 2

Розв’язування задач У 1000 г розчину сульфатної кислоти міститься 5 моль кислоти. Обчисліть масову частку кислоти в розчині. Обчисліть кількість речовини натрій гідроксиду в 1000 г 25%-го розчину.

Слайд 3

Запитання Що таке масова частка розчиненої речовини? Що таке молярна концентрація? Які фактори впливають на розчинність речовин у воді? Назвіть умови протікання хімічних реакцій. Чи можна стверджувати, що з киснем реагують усі метали? Чому реакцію «іржавіння» натрію можна побачити відразу після потрапляння натрію на повітря, а іржавіння заліза у вологому повітрі відбувається значно повільніше?

Слайд 4

Швидкість хімічної реакції

Слайд 5

Фактори, що впливають на швидкість хімічних реакцій 1. Природа реагентів 2. Концентрація 3. Температура 4. Поверхня зіткнення реагентів 5. Каталіз

Слайд 6

Енергетична діаграма хімічної реакції А — реагенти; В — активований комплекс (перехідний стан); С — продукти.

Слайд 7

Завдання 1 Аналізуючи причини різної швидкості хімічних реакцій, учень дійшов висновку: а) швидкість реакцій зростає з підвищенням температури; б) швидкість реакцій прямо пропорційна концентрації реагентів; в) із часом швидкість реакцій збільшується; г) швидкість реакцій можна змінити, використовуючи каталізатор. Поясніть, у якому з пунктів учень припустився помилки.

Слайд 8

Завдання 2 а) Концентрація одного з реагентів через 20 секунд після початку реакції становила 0,1 моль/л, а через 30 секунд — 0,02 моль/л. Обчисліть середню швидкість цієї реакції. б) Обчисліть середню швидкість реакції, якщо відомо, що концентрації речовини змінилися так: 1) з 0,5 моль/л до 0, 2 моль/л за 20 секунд; 2) з 0,15 моль/л до 0,1 моль/л за 30 секунд.

Слайд 9

в) Унаслідок підвищення температури на 30°С для реакції, температурний коефіцієнт якої дорівнює 3, швидкість реакцій збільшується: 1) у 3 рази; 2) у 6 разів; 3) у 9 разів; 4) у 27 разів. Поясніть, як ви проводили розрахунок.

Слайд 10

г) У разі підвищення температури на 20°С для реакції, що має температурний коефіцієнт 2, швидкість реакції збільшиться: 1) у 2 рази; 2) у 3 рази; 3) у 4 рази; 4) у 6 разів. Дайте пояснення своїм розрахункам. д) Реакція за температури 40°С протікає за 180 с. Температурний коефіцієнт реакції дорівнює 3. За скільки секунд завершиться ця реакція за температури 60°С?

Слайд 11

Домашнє завдання Опрацювати матеріал параграфа, відповісти на запитання до нього, виконати вправи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія