X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розчинність, її залежність від різних факторів. Насичені й ненасичені розчини

Завантажити презентацію

Розчинність, її залежність від різних факторів. Насичені й ненасичені розчини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розчинність, її залежність від різних факторів. Насичені й ненасичені розчини

Слайд 2

Запитання Що таке істинний розчин? Чому вода є універсальним розчинником? Назвіть інші відомі вам розчинники. Чи можна стверджувати, що речовини, які добре розчиняються у воді, будуть добре розчинятися в спирті? Який зв’язок називають водневим?

Слайд 3

З яких компонентів складається розчин? Що означають поняття «малорозчинна речовина», «практично нерозчинна речовина»? Назвіть відомі вам речовини, які практично не розчиняються у воді.

Слайд 4

Проведемо експеримент: візьмемо дві склянки по 20 мл води й додаватимемо в них порціями однакову кількість: у першу — цукру, у другу — питної соди.

Слайд 5

Розчинність — це фізична величина, що показує, яку масу певної речовини можна розчинити в 1 л розчинника за певних температури й тиску. — Як впливає температура на розчинність речовин? — Які ще фактори впливають на розчинність?

Слайд 6

Розчин, у якому певна речовина за певних температури й тиску більше не розчиняється, називається насиченим. Розчин, у якому вміст розчиненої речовини менший за розчинність за певної температури, називається ненасиченим.

Слайд 7

— Як можна з насиченого розчину зробити ненасичений? — А чи можна з ненасиченого розчину зробити насичений?

Слайд 8

У результаті повільного охолодження насиченого розчину можна одержати пересичений розчин. Ненасичені розчини умовно поділяють на концентровані — з високим умістом розчиненої речовини, і розведені — з низьким умістом розчиненої речовини.

Слайд 9

Задача 1 У 620 г розчину, насиченого за 20°С, міститься 120 г калій нітрату. Обчисліть розчинність цієї солі за температури 20°С.

Слайд 10

Розв’язання Обчислимо масу розчинника. 620 − 120 = 500 (г). Приймаємо густину розчину за 1 г/мл. Отже, об’єм розчину дорівнює 0,5 л. У 0,5 л розчинника міститься 120 г KNO3 В 1 л розчинника міститься х г KNO3 x =120 г/0,5 л = 240 г/л. Відповідь: за 20 °С розчинність калій нітрату дорівнює 240 г/л.

Слайд 11

Задача 2 Обчисліть масу калій сульфату, що виділиться зі 100 г розчину, насиченого за 100 °С, якщо остудити цей розчин до 0 °С. (Розчинність калій сульфату за 100 °С дорівнює 154 г/л, за 0 °С — 68,5 г/л.)

Слайд 12

Розв’язання У 100 г розчину міститься: 15,4 г K2SO4 за 100 °С 6,85 г K2SO4 за 0 °С ∆m (K2SO4)= 15,4 − 6,85 = 8,55 (г) K2SO4.

Слайд 13

Домашнє завдання Опрацювати матеріал параграфа, відповісти на запитання до нього, виконати вправи. Творче завдання. З допомогою графіка залежності обчисліть, яку масу NaCl, NaNO3, Na2SO4 слід узяти для приготування 100 г розчину, насиченого за температури 100 °С. До якої температури необхідно остудити розчин NaNO3, щоб половина солі випала в осад?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія