X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Полімери. Каучуки. Гума

Завантажити презентацію

Полімери. Каучуки. Гума

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Полімери. Каучуки. Гума Підготувала Власенко Ірина,11-В

Слайд 2

Походження Стереорегулярність Відношення до нагрівання Форма макромолекул Склад основного ланцюга Спосіб отримання

Слайд 3

Слайд 4

Основні поняття Низькомолекулярні сполуки, з яких утворюються полімери, називаються мономерами. Наприклад, пропілен СН2=СH–CH3 є мономером поліпропілена: Група атомів, багаторазово повторювана в ланцюговій макромолекулі, називається її структурною ланкою. ...-CH2-CHCl-CH2-CHCl-CH2-CHCl-CH2-CHCl-CH2-CHCl-... У формулі макромолекули цю ланку зазвичай виділяють дужками:(-CH2-CHCl-)n

Слайд 5

Основні поняття Ступінь полімеризації - це число, що показує скільки молекул мономера поєдналося в макромолекулу. У формулі макромолекули ступінь полімеризації зазвичай позначається індексом "n" за дужками, що включають в себе структурну (мономерну) ланку: n >> 1       Молекулярна маса макромолекули пов'язана зі ступенем полімеризації співвідношенням: М (макромолекули) = M (ланки) • n, де n - ступінь полімеризації, M - відносна молекулярна маса

Слайд 6

Стереорегулярні Нестереорегулярні Полімери з довільним чергуванням ланок Полімери з чергуванням ланок у певному порядку Еластичність Цис-форма Транс-форма Стереорегулярність

Слайд 7

1. Замісники R розташовані по одну сторону від площини головного ланцюга: Приклад відрізка ланцюга, що включає 4 ланки, з'єднаних по типу "голова-хвіст". 2. Замісники R розташовані по різні сторони від площини головного ланцюга:

Слайд 8

Органічні (білок) Неорганічні (селен, телур) Елементо-органічні (силікон) Це такі полімери, які в основному ланцюзі містять атоми НЕ вуглецю, а інших хімічних елементів Склад основного ланцюга

Слайд 9

Термопластичні ( твердіють   і розм'якшуються) Термореактивні (Речовину не можна повернути в в'язкотекучий стан нагріванням або розчиненням) Відношення до нагрівання

Слайд 10

Природне Штучне Синтетичне

Слайд 11

Високомолекулярні сполуки Особливу, дуже важливу, групу органічних речовин складають високомолекулярні сполуки (полімери). Маса їх молекул досягає декількох десятків тисяч і навіть мільйонів. Яка роль цих сполук? По-перше, полімерні речовини є основою життя на Землі.Органічні природні полімери - біополімери - забезпечують процеси життєдіяльності всіх тварин і рослинних організмів.

Слайд 12

Біополімери * Основні типи биополімерів нуклеїнові кислоти (ДНК, РНК) білки поліпептиди полісахариди ( целлюлоза, крохмаль, глікоген) поліізопрени (натур.каучук, гуттаперча і т.д.)

Слайд 13

Структурна організація білків. Первинна структура - певна послідовність α-амінокислотних залишків у поліпептидному ланцюзі. Вторинна структура - конформація поліпептидного ланцюга, закріплена безліччю водневих зв'язків між групами NH і С = О. Одна з моделей вторинної структури - α-спіраль. Інша модель - β-форма ("складчастий лист"), в якій переважають межцепних (міжмолекулярні) Н-зв'язку.

Слайд 14

Третинна структура - форма закрученої спіралі в просторі, утворена головним чином за рахунок дисульфідних містків-SS-, водневих зв'язків, гідрофобних та іонних взаємодій. * Четвертинна структура - агрегати кількох білкових макромолекул (білкові комплекси), утворені за рахунок взаємодії різних поліпептидних ланцюгів Структурна організація білків.

Слайд 15

Високомолекулярні сполуки Цікаво, що з безлічі можливих варіантів природа "вибрала" всього 4 типи полімерів: По-друге, завдяки особливим, тільки для них характерним властивостям, полімери (синтетичні, штучні і деякі природні) широко використовуються при виготовленні найрізноманітніших матеріалів: * П о л і м е р н і м а т е р і а л и пластмаси каучуки плівки волокна лаки клеї

Слайд 16

Композиційні матеріали Полімери застосовуються для одержання композиційних матеріалів , іонообмінних смол ( поліелектролітів ) ...Композиційний матеріал ( композит) - це матеріал , в якому поряд з основною речовиною містяться зміцнюючі або модифікуючі компоненти . До складу композиту входять : сполучна речовина (зазвичай полімер ) , наповнювач , пластифікатори , світло-і термостабілізатори , барвники тощо. Міцність полімерних композицій , що містять наповнювач,обумовлена додатковими силами, що зв'язують наповнювач з полімером за рахунок адгезії (прилипання) .

Слайд 17

Ось деякі приклади наповнювачів у композитах: сажа в гумі, тканина в текстоліті, папір в гетинаксі, склотканина і скловолокно в стеклопластиках, метали (порошок або нитки) в металополімерів, вибухові речовини (порох) в твердому ракетному паливі, ниткоподібні монокристали Al2O3, карбідів кремнію і бору, графіту і т.д. в особливо міцних матеріалах для космічної техніки. Композиційні матеріали

Слайд 18

* Способи отримання Поліконденсація Це хімічний процес з'єднання вихідних молекул мономера в макромолекули полімеру, що йде з утворенням побічного низькомолекулярного продукту (найчастіше води) Полімеризація Це хімічний процес з'єднання безлічі вихідних молекул низькомолекулярної речовини (мономеру) у великі молекули (макромолекули) полімеру.

Слайд 19

Гомополімеризація – з'єднання молекул одного мономера Сополіконденсація– з'єднання молекул двох і більше вихідних речовин Гомополіконденсація –з'єднання молекул одного мономера Способи отримання

Слайд 20

Лінійна Розгалужена Просторова вигнута (волокна, сірка пластична) Скручена (каучуки) (крохмаль, поліетилен УР) (гума, кварц)

Слайд 21

Каучуки Каучуки — натуральні або синтетичні матеріали, що характеризуються еластичністю, водонепроникністю і електроізоляційними властивостями, з яких шляхом спеціальної обробки отримують гуму. Природний каучук отримують з рідини молочно-білого кольору, званої латексом, - молочного соку каучуконосних рослин. У техніці з каучуків виготовляють шини для автотранспорту, літаків, велосипедів; каучуки застосовують для електроізоляції, а також виробництва промислових товарів і медичних приладів.

Слайд 22

* Відкриття натурального каучука Каучук існує стільки років, скільки і сама природа. Скам'янілі залишки каучуконосних дерев, які були знайдені, мають вік близько трьох мільйонів років. Каучук мовою індіанців тупі-гуарані означає «сльози дерева». Каучукові кулі із сирої гуми знайдені серед руїн цивілізацій інків і майя в Центральній і Південній Америці, вік цих куль не менше 900 років. Перше знайомство європейців з натуральним каучуком сталося п'ять століть тому. Власне, історія каучуку почалася, як не дивно, з дитячого м'ячика і шкільної гумки.

Слайд 23

* У 1770 році британський хімік Джозеф Прістлі (Joseph Priestley) вперше знайшов йому застосування: він виявив, що каучук може стирати те, що написано графітовим олівцем. Тоді такі шматки каучуку називали гумміеластіком («смолою еластичної»). У 1791 році англійський фабрикант Самуель Пив (Samuel Peal) запатентував спосіб зробити одяг водонепроникної за допомогою обробки її розчином каучуку в скипидарі. У Франції до 1820 навчилися виготовляти підтяжки і підв'язки з каучукових ниток, сплетених з тканиною.

Слайд 24

* Перша гума У 1834 році німецький хімік Фрідріх Людерсдорф (Friedrich Ludersdorf) і американський хімік Натаніель Хейвард (Nathaniel Hayward) виявили, що додавання сірки до каучуку зменшує або навіть зовсім усуває липкість виробів з каучуку. Через деякий час він виявив шкіроподібний матеріал - гуму. Цей процес був названий вулканізацією. Відкриття гуми призвело до широкого її застосування: у 1919 році було запропоновано вже більше 40 000 різних виробів з гуми.

Слайд 25

Склад і будова натурального каучука Натуральний (природний) каучук (НК) являє собою високомолекулярний неграничний вуглеводень, молекули якого містять велику кількість подвійних зв'язків; склад його може бути виражений формулою (C5H8) n (де величина n становить від 1000 до 3000); він є полімером ізопрену:

Слайд 26

* Отримання синтетичного каучука У розробці синтезу каучуку Лебедєв пішов шляхом наслідування природи. Оскільки натуральний каучук - полімер дієнового вуглеводню, то Лебедєв скористався також дієновим вуглеводнем, тільки більш простим і доступним - бутадієном Сировиною для отримання бутадієну служить етиловий спирт. Отримання бутадієну засноване на реакціях дегідрування і дегідратації спирту.

Слайд 27

Отримання синтетичного каучука Ці реакції йдуть одночасно при пропущенні парів спирту над сумішшю відповідних каталізаторів: В якості каталізатора полімеризації 1,3-бутадієну С. В. Лебедєв вибрав металевий натрій, вперше застосований для полімеризації ненасичених вуглеводнів російським хіміком А. А. Кракау.

Слайд 28

Застосування гуми в промислових товарах Каучук має величезне народно-господарське значення. Найчастіше його використовують не в чистому вигляді, а у вигляді гуми. Гумові вироби застосовують у техніці для ізоляції проводів, виготовлення різних шин, у військовійпромисловості, у виробництві промислових товарів: взуття, штучної шкіри, медичних виробів ... Найбільшими споживачами гумових технічних виробів є автомобільна промисловість і сільськогосподарське машинобудування.

Слайд 29

Особлива роль відводиться наповнювачам, які додають до полімерів. Вони підвищують міцність і жорсткість полімеру, знижують його собівартість. Наповнювачами можуть бути скляні волокна, цементний пил, папір, азбест та інші. Тому такі пластмаси, як, наприклад, поліетилен, полівінілхлорид, полістирол, фенолформальдегідні, широко застосовуються в різних галузях промисловості, сільського господарства, медицини,культури, побуту. Пластмаси

Слайд 30

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія