X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Органічні сполуки в живій природі"

Завантажити презентацію

"Органічні сполуки в живій природі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Органічні сполуки в живій природі

Слайд 2

Органічні речовини в живій природі були першими об’єктами дослідження науки, що згодом дістала назву органічна хімія. Уперше це поняття ввів шведський науковець Й. Я. Берцеліус.

Слайд 3

Органічна хімія – це розділ хімічної науки, у якому вивчаються сполуки Карбону – їхня будова, властивості, способи одержання і практичного використання.

Слайд 4

За хімічною будовою органічні сполуки поділяють на: Ациклічні – насичені та ненасичені вуглеводні з відкритим ланцюгом атомів; Циклічні – сполуки із замкненим ланцюгом атомів. В свою чергу діляться на ізоциклічні та гетероциклічні.

Слайд 5

Насичені — це вуглеводні із загальною формулою СnН2n+2 (парафіни, або алкани). Атоми вуглецю в цих сполуках пов'язані між собою і з атомами водню простими (одинарними) зв'яз-ками: С-С і С-Н. Ненасичені — це вуглеводні із загальною формулою СnН2n (олефіни); СnН2n-2 (ацетиленові або), СnН2n-4, СnН2n-6 і т. д. Олефінові вуглеводні містять подвійний (олефіновий) зв'язок С=С, ацетиленові — потрійний зв'язок С ≡ С.

Слайд 6

Органічні речовини як основа сучасних матеріалів: пластмаси, синтетичні каучуки, гума, штучні й синтетичні волокна

Слайд 7

Друга половина XX ст. стала періодом інтенсивного пошуку, дослідження і виробництва полімерів. За своїми властивостями полімерні матеріали вигідно відрізняються від природних. Вони довговічніші, не зазнають корозії, мають невелику густину, досить міцні; їх легко формувати, обробляти, забарвлювати.