X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Органічна хімія

Завантажити презентацію

Органічна хімія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Органічна хімія

Слайд 2

Органічна хімія – один з найважливіших розділів хімії, який вивчає структуру та властивості органічних сполук. Органічними називаються сполуки, до складу яких входить елемент карбон. Переважна більшість його сполук — природних та синтетичних — належать до органічних, їх вивчає органічна хімія. Найпростіші сполуки карбону — його оксиди, карбонатну кислоту та її солі і деякі інші — прийнято відносити до неорганічних сполук, їх вивчає неорганічна хімія Органічні сполуки крім карбону найчастіше містять елементи гідроген, оксиген, нітроген, значно рідше — сульфур, фосфор, галогени та деякі метали.

Слайд 3

Історія розвитку органічної хімії Фрідріх Велер — хімік, який  першим синтезував сечовину  в 1828 році Кекуле фон Страдоніц Фрідріх Авґуст Вюрц Шарль Адольф

Слайд 4

 Класифікація органічних сполук Усі органічні сполуки залежно від природи вуглецевого скелета можна розділити на ациклічні та циклічні. Ациклічні (нециклічні, ланцюгові) сполуки називають також жирними, або аліфатичними. Ці назви пов’язані з тим, що одними з перших добре вивчених сполук такого типу були природні жири. Серед ациклічних сполук розрізняють ненасичені, де в карбонових ланцюгах містяться подвійні чи потрійні зв’язки та насичені, в яких між атомами Карбону утворюються прості ковалентні зв’язки,  наприклад:

Слайд 5

Серед циклічних сполук звичайно виділяють карбоциклічні, молекули яких містять кільця з атомів карбону, і гетероциклічні, кільця яких містять крім карбону атоми інших елементів (оксигену, сульфуру, нітрогену та ін.). Карбоциклічні сполуки поділяються на аліциклічні (насичені і ненасичені), подібні за властивостями до аліфатичних, і ароматичні, які містять бензольні кільця.

Слайд 6

Слайд 7

Природа функціональних груп Функціональна група – це атом чи група атомів, що має невуглеводневу природу і надає речовині певних властивостей, специфічних для даного класу органічних сполук.

Слайд 8

Залежно від кількості та складу функціональних груп органічні речовини бувають такими: монофункціональні сполуки, до складу яких входить лише одна функціональна група, наприклад, етиловий спирт (або етанол) СН3–СН2–ОН; поліфукціональні сполуки, які містять декілька однакових функціональних груп, наприклад, етиленгліколь ; гетерофукціональні сполуки, що мають у своєму складі дві чи більше різних функціональних груп, наприклад, амінокислота гліцин NН2–СН2–СООН. У випадку гетерофункціональних сполук належність до певного класу визначається за природою старшої групи, яку називають характеристична група.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія